Lacná novinka z Ruska: Lada Vesta za 7 000 €!

Spoločnosť AVTOVAZ sa pripravuje na spustenie výroby Lady Vesta FL (facelift). Podľa neoficiálnych informácií je predaj naplánovaný už na marec 2022. Vďaka špionážnym a fotografiám sa podarilo zistiť, aké aktualizácie vozidlo dostane. Čo najviac púta pozornosť?

rufus v Video sekcia
24.02.2022
Diskusia:
Zdroj: lada.ru

Novinka: Nová Lada Vesta...

Video sekcia

Napriek tomu, že ide o lacný automobil, tento model ponúkne viac pohodlia. Vzhľadom k cene nečakanú výbavu. Patrí medzi najnovšie ruské autá. Nový facelift prišiel naposledy v roku 2015. Nová podoba je modernejšia a zvádza nielen cenovkou. Značka Lada vsadila na model Vesta všetky karty. Patrí k najdôležitejším modelom portfólia ruského výrobcu. Bez nej AvtoVAZ len ťažko držal krok s modernými konkurenčnými značkami 21. storočia.

Lada Vesta SportZdroj: rosstandard.com

Z histórie

Pôvodne model vznikol v roku 2014. Výroba začala v roku 2015. Za tie roky sme sa dočkali rôznych nových úprav dizajnu, celkový facelift prichádza až teraz. Už sme si zvykli, že v Rusku autám všetko trvá dlhšie. Napríklad Lada Niva nesie stále podobný kabát od roku 1977. Ak sa podarí dodržať sľúbený termín začiatku výroby, 1. marec 2022, začnú z výrobných liniek schádzať Lady Vesta s novým faceliftom už o pár dní.

Výroba už čoskoro

Čo to znamená pre potenciálnych zákazníkov? Jednotlivé objednávky by mohli byť doručované už v máji 2022. Je sa na čo tešiť, už po zverejnení podoby cez databázu ruského Rosstandartu, sa rozpútal záujem o tento lacný a prekvapivo vybavený automobil. Únik záberov sa podaril už v Rosstandarte, mieste, kde si výrobcovia nechávajú patentovať podobu chystaných noviniek. Podobnú funkciu plní Európsky patentový úrad.

 

Lada Vesta Sport Zdroj: rosstandard.com

Viac výbavy a pohodlia

Vesta sa faceliftom priblíži štandardnej verzii Sport. Na zverejnených záberoch možno vidieť podobu sedanu, combi aj verzie SW Cross. Už poznáme vzhľad exteriéru. Interiér nebude menej lákavý. Tvoje oči na prvý pohľad upúta inovovaný digitálny prístrojový štít a obrovský vertikálny tablet namontovaný na stredovej konzole. Na webe Lady to potvrdil jeden z oficiálnych predajcov Lady. Ktoré ďalšie vlastnosti ťa dostanú?

Tvoje oči na prvý pohľad upúta inovovaný digitálny prístrojový štít a obrovský vertikálny tablet namontovaný na stredovej konzole.Zdroj: лада.онлайн

Lada Vesta SW Cross

Sedan a combi verzia ponúka novú masku chladiča s 2 priečnymi chrómovými pruhmi. Lada Vesta SW Cross vsadí na vzhľad včelích plastov, ktorý podčiarkuje off-roadové srdce Lady Vesta SW Cross. Čo potrebuje každé vozidlo tohto segmentu? Agresívne tvarované nárazníky, ktoré neplnia len estetickú, ale aj bezpečnostnú funkciu. Zmenám sa nevyhlo ani samotné logo automobilu. Zväčšením viacerých prvkov narástlo aj logo ruského automobilu.

Lada Vesta Sport interiérZdroj: rosstandard.com

Detaily a zaujímavé prvky

Inováciou prešla aj diódová optika. Smerové, čelné aj zadné svetlá dostali LED osvetlenie. Nový dizajn dostali aj použité 16 a 17-palcové liatinové kolesá. Zákazník si môže vybrať dokonca typ povrchu, podľa toho, či chce čierny alebo leštený vzhľad. Automobil po facelifte pôsobí vďaka novej podobe predĺženým dojmom. Posledný dodatok už pridáva výrobca. Dodatočne informuje, že upriamil u novinky pozornosť aj na poli bezpečnosti. V nárazníkoch sú osadené senzory naviac, ktoré sa starajú o monitoring jazdných pruhov a správe fungovanie parkovacieho asistenta.

Lada_ Vesta_ Sport motorZdroj: lada.ru

Nejasnosti okolo príchodu na trh

Technika sa podľa všetkého nemení a rovnako tak cenník by nemali poznamenať ďalšie dodatočné úpravy, či prípadné omeškania. Je otázkou, ako sa výrobca pobije s výzvami súčasnej výroby a pandémie. *Aktuálne aj v súvislosti s prebiehajúcim vojenským konfliktom. Nedostatok súčiastok a čipov môže predĺžiť plánovanú výrobu. Jedine, že by Rusi mali nejaký záložný plán.

Lada Vesta SW CrossZdroj: lada.ru

Cena

Predaj v Rusku odštartoval ešte jednu špeciálnu výhodu. Tou je cena vozidla. Lada Vesta oznámila cenníkovú cenu 598 900 rubľov, v prepočte je na predaj za necelých 7 000 eur. To je mimoriadne príjemná cenovka! Parametre sú pri tejto cenovej hladine nečakaný bonus! Ako sa ti ruská ponuka páči? Podeľ sa s nami o svoj názor na Ladu Vesta v komentároch pod článkom. 

Zdroj: AvtoVAZ, лада.онлайн, rosstandard.com

Nová Lada Vesta 2022

Novinka: Nová Lada Vesta 2022 (Lada Vesta FL)

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nová Toyota Aygo X: Z malého X crossover za 11 990 €!Veľké auto s malým telom. S týmto výberom neurobíš krok vedľa. Éra kompaktných crossoverov...22. Február, 2022
02Dacia Duster Prior Design: Widebody bodykit naživo!Duster monštrum s brutálnym bodykitom! Okrem toho, že vyzerá fantasticky, výrobca zametá...20. Február, 2022
03Portálové nápravy, 800 koní: Predĺžené hyper delo Brabusu za 726 260 €!Portálové nápravy, výkon 800 koní. Predĺžené hyper delo postavené na základe Mercedesu-AMG...16. Február, 2022