Nová Toyota Aygo X: Z malého X crossover za 11 990 €!

Veľké auto s malým telom. S týmto výberom neurobíš krok vedľa. Éra kompaktných crossoverov nekončí. Toto agilné mini delo poteší nielen zvýšenou svetlou výškou!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.02.2022
Diskusia:
Zdroj: toyota.com

Video: Nová Toyota Aygo X...

Auto-moto zaujímavosti

Novinka osloví aj s vyšším sedením za volantom. Veľké čelné sklo zabezpečuje skvelý výhľad na vozovku. Aygo X potvrdzuje fámy o tom, že existuje ideálny mestský automobil. Práve sa na neho pozeráš.

Nová Toyota Aygo X 2022 - Malý automobil s veľkým srdcom. Ako sa z malého X narodí crossover postavený na základe Yarisa?Zdroj: toyota.com

Toyota Aygo X

Toyota urobí všetko preto, aby sa vodič cítil v automobile pohodlne a užíval si jazdu. Efektný dvojfarebný lak sa postará o to, že je tento model aj v porovnaní s konkurenciou neprehliadnuteľný. Veľké zliatinové disky kolies a vyvýšená karoséria s vyššou polohou vodiča sa postarajú o vyzdvihnutie zážitku z jazdy na celkom novú úroveň. Nová Toyota Aygo X 2022 je malý automobil s veľkým srdcom. Toyota chce, aby sa x čítalo ako cross. Toto je návod. Ako sa z malého X narodí populárny crossover?

Toyota Aygo X 2022Zdroj: newsauto.it

Crossover s kompaktnou karosériou

Moderný crossover s kompaktnou karosériou priam vyzýva k úspechu na trhu. Výrazný dizajn je ten správny odlišovací prvok. Toyota Aygo X debutuje aj vďaka efektnej sťahovacej plátennej streche. Veľa rivalov túto dôležitú vlastnosť modelu, ktorý sa predáva, zabúda. A to je chyba. Tento automobil nie je určený pre nasledovateľov trendov. Toto vozidlo vzniklo pre lídrov.

Toyota Aygo X 2022Zdroj: toyota.com

Toyota Aygo X

Vychutnaj si mestské cesty z novej perspektívy. Ak je to najlepšie na svete ukryté v kompaktných rozmeroch, toto je víťaz súťaže. Mini a zároveň maxi, to je nový štýl, aký udávajú ulice. Schopnosť predierať sa úzkymi uličkami, zároveň však prekvapiť prispôsobivosťou mimo mesta.

Toyota Aygo X 2022Zdroj: toyota.com

Výbava a dynamika

Poďme sa pozrieť na konkrétne prvky výbavy. Predstav si ten pocit, keď cestuješ malým crossoverom a vedľa teba zastaví väčšie vozidlo. Pozerať sa na neho hore spoza volantu, to nie je štýl Toyoty. Výrobca ti dopraje zažiť pocit rovnocennosti s omnoho väčšími účastníkmi cestnej premávky. Prevodovka S-CVT sa postará o plynulú jazdu, schopnú prekvapivo dynamických reakcií.

Toyota Aygo X 2022Zdroj: toyota.com

Jednoduché parkovanie

Kvôli kompaktným rozmerom nebudeš ochudobnený o výborný zážitok z jazdy. Výbornými detailmi sú použité kamery a senzory, ktoré  zabezpečia jednoduché parkovanie. S týmto vozidlom zaparkuješ aj na miestach, ktoré by si vyhodnotil ako dostupné tak pre Smarta. Dobré osvetlenie je základ. Nápadné LED svetlomety si poradia s vyhovujúcim osvetlením cesty. Zadná časť stále ponúka charakteristické Aygo svetlá.

Toyota Aygo X 2022 cenníkZdroj: toyota.sk

Široký postoj

Aygo X aj vďaka širokým a väčším kolesám pôsobí širším dojmom. Široký postoj je ten správny rozlišovací prvok. Vozidlo na štýl predstavenej úpravy Dacie Duster od Prior Designu so širokým „widebody bodykitom“ je to pravé orechové!

Nová Toyota Aygo X 2022 - Malý automobil s veľkým srdcom. Ako sa z malého X narodí crossover postavený na základe Yarisa?Zdroj: toyota.com

Interiér

Aygo X šetrí miesto, čo ocení vodič pri parkovaní. Naopak v interiéri je tento automobil prekvapivo štedrý a priestranný. Ani tu neprichádzaš na úkor ostatných parametrov o kvalitu. Špičková kvalita všetkých použitých materiálov je hlavným dôvodov prečo neuprednostníš inú značku. Detaily ako zladeného prešívania sedadiel, šikovne vyriešený odkladací priestor a dostatočné množstvo úložneho priestoru. Je tu niečo, čo tento automobil zanedbal?

Vietor vo vlasoch

Pre milovníkov štýlovej jazdy je určená imidžová záležitosť. Plátenná strecha. Vychutnávať si panorámu počas jazdy, to je splnený sen. Aygo X Canvas budeš chcieť. Pre umelcov a nielen sú navrhnuté všetky vychytávky modelu. Zaujímavostí je toľko, že niet priestoru na bežné údaje, ktoré vodičov zaujímajú najviac. Ešte stále sa ani jedným slovom nespomenula cena. 

Toyota Aygo X 2022Zdroj: toyota.com

Cena od 11 990 eur

Aygo X sa v mene cenovej dostupnosti vzdá elektrickej asistencie pre svoje hnacie ústrojenstvo a dá sa očakávať, že ako také bude mať po uvedení do predaja v prvej polovici roku 2022 len mierny príplatok oproti svojmu predchodcovi. Ktorá vlastnosť dokáže poriadne zdvihnúť úspešnosť modelu a nesúvisí s výkonom? Jednoznačne dobrá cena. Počiatočná cena modelu štartuje na sume 11 990€. Cenník je mimoriadne zaujímavý. Rivali? Aygo X sa pobije s Hyundai i10 a Fiatom Panda Cross.

Pohon + akcelerácia

Aygo X prichádza len s 1 pohonným agregátom. Výkon zabezpečuje atmosférický benzínový 3-valcec 1.0 VVTi s nepriamym vstrekovaním paliva. Tento pohonný agregát ponúkal aj predchodca. Motor ponúka výkon 53 kW, 72 koní a krútiaci moment 93 Nm. Zaujímajú ťa čísla akcelerácie? Ručička tachometra Ayga X potrebuje na akceleráciu 14,8 sekúnd, v závislosti od použitej prevodovky. Zákazník si vyberá 5-stupňovú manuálnu alebo automatickú typu CVT.

Smart systémy

Ktorá vlastnosť dokáže poriadne zdvihnúť úspešnosť modelu a nesúvisí s výkonom? Systém Toyota Smart Connect oceníš nielen počas jazdy. Spoľahlivé bezdrôtové pripojenie z telefónu k multimediálnemu systému je „must have“ pre tých, ktorí bez dobrej hudby nejazdia. Môžeš sa spoľahnúť na parametre prémiového audiosystému JBL. 9-palcová obrazovka s vysokým rozlíšením bude na zabezpečenie všetkých potrieb vodiča dokonale stačiť. Cloudová navigácia s udalosťami na ceste v reálnom čase je len čerešničkou na torte.  

Nová Toyota Aygo X Zdroj: toyota.com

Farebné prevedenia

Sú rovnako bláznivé ako model. Reputáciu odvážneho vozidla s nápaditým dizajnom potvrdzuje farebná paleta. Toyota Aygo X je k dispozícii v štyroch dvojfarebných prevedeniach. Každá farebná kombinácia je ušitá na mieru podľa populárnych farebných preferencií. Ohnivá červená v odtieni chilli? Dobrodružná zelená v odtieni kardamóm? Jasná modrá v odtieni borievka? Alebo tlmená a elegantná béžová v odtieni zázvor? Ktorú nápaditú farbu si vyberieš? Podeľ sa s nami o názor na plusy a mínusy nového malého crossoveru z dielne Toyoty.

Zdroj: toyota.sk

Nová Toyota Aygo X 2022- štýlový crossover postavený na základe Yarisa

Video: Nová Toyota Aygo X 2022

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Veľké lacné SUV? Kodiaq z Číny len za 11 000 €!Oshan X7 - veľké lacné SUV z Číny len za 11 000 €! Je možné za tak nízku cenu dostať slušný...18. Február, 2022
02Mercedes za polovicu: Lacnejší o 131 371 eur, nájazd len 18 012 km!Mercedes za polovicu, lacnejší o 131 371 eur! Vzácny Mercedes-Benz S 65 L AMG na predaj za...12. Február, 2022
03Dacia Duster Prior Design: Widebody bodykit naživo!Duster monštrum s brutálnym bodykitom! Okrem toho, že vyzerá fantasticky, výrobca zametá...20. Február, 2022