Mercedes za polovicu: Lacnejší o 131 371 eur, nájazd len 18 012 km!

Mercedes za polovicu, lacnejší o 131 371 eur! Vzácny Mercedes-Benz S 65 L AMG na predaj za zlomok ceny s nájazdom len 18 012 km! Kráľa extrémnej straty hodnoty budeš napriek tomu chcieť! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.02.2022
Diskusia:
Zdroj: mobile.de

Mercedes za polovicu -...

Auto-moto zaujímavosti

Vlastniť drahý automobil je nákladné. Nákup je drahý. Servis a prevádzka tiež. Drahé je aj jeho vlastníctvo bez jazdenia. Tento kráľ extrémnej straty hodnoty vyniká šialenou hodnotou, ktorú časom stratil, aj keď za toto obdobie najazdil len necelých 20 000 kilometrov. Ako je to možné? Jednoducho. Ide o luxusný automobil renomovanej značky.

Mercedes S 65 AMG 2016 takmer nejazdený - extrémna strata hodnotyZdroj: mobile.de

Nevýhody vlastníctva luxusného automobilu

Ktoré automobily strácajú na cene najviac? Možno tipuješ niektoré z bežných sériovo vyrábaných modelov. To však nie je celkom pravda. Väčšina populárnych značiek si celkom dobre drží cenu aj po rokoch jazdenia. Opačným príkladom sú automobily s vyššou cenovkou. Najväčší skok ceny zaznamenávajú pri predaji tie najdrahšie. Práve tieto mašiny zvyknú pri predaji strácať na cene najviac.

Mercedes S 65 AMG 2016 takmer nejazdený - extrémna strata hodnotyZdroj: mobile.de

Mercedes za polovicu

Vlastníctvo luxusného automobilu zvykne majiteľa pri predaji nepríjemne prekvapiť. Dôvod? Strata hodnoty. Aj keď cena bola až neuveriteľných 286 371 eur, „medveď“ s minimálnym nájazdom sa predáva za zlomok ceny. Napriek tomu, že disponuje nájazdom len 18 012 km!

Mercedes S 65 AMG 2016 takmer nejazdený - extrémna strata hodnotyZdroj: mobile.de

Straty hodnoty aj napriek minimálnemu nájazdu

Pri kúpe luxusného Mercedesu pre istotu kalkuluj aj prípadnú stratu hodnoty. Si pripravený vlastniť automobil, ktorý stratí na hodnote za niekoľko rokov od kúpy viac ako 100 000 eur? Majiteľ aj napriek tomu, že to tušil, zaplatil za roky vlastníctva 6-cifernú sumu. Tento exemplár za to skrátka pravému milovníkovi automobilov stojí. A nie je jediný. Každý rok sa predajú stovky modelov, ktorých cena štartuje na úrovni 6-ciferného čísla.

História

Písal sa rok 2019. Mercedes obmedzil výrobu veľkých 12-valcových motorov. Výrobca už jednoducho nedokázal udržať krok so sprísňujúcimi sa emisnými limitmi. Našťastie, V12 motor „nezomrel“ úplne. Tento skvostný pohonný agregát naďalej ponúkal vrcholný Maybach, AMG beštie a niekoľko hybridov.

Mercedes S 65 AMG 2016 takmer nejazdený - motorZdroj: mobile.de

Mercedes-Benz S 65 L AMG

Jedným z posledných 12-valcovým krásavcov bol tento krásny Mercedes-AMG S 65 L. Nebyť šialenej straty hodnoty, pozeráš sa na unikátny zberateľský kúsok s dobrým potenciálom zárobku pri predaji. Naopak, kúpa tohto automobilu môže byť pri následnom predaji, veľkým omylom. Pri cene vyššej ako 250 000 eur však nemožno hovoriť o nemajetnom majiteľovi alebo osobe, ktorá sa pozerá na finančnú záťaž. Za splnenie celoživotného sna sa platí.

Lacnejší o 131 371 eur

Čierny sedan S 65 AMG sa predával pred 6 rokmi so štedrou príplatkovou výbavou za cenníkovú cenu 286 371 eur. To je poriadny pokles ceny na predajnú cenu 155 000 Eur. Po malom nájazde tak je na predaj lacnejšie o celých 131 371 eur. Tento unikátny exemplár sa objavil v ponuke áut na predaj u predajcu z Mníchova. Je to jeho druhý oficiálny majiteľ.

Mercedes S 65 AMG 2016 takmer nejazdený - kuforZdroj: mobile.de

Technický stav takmer ako nový

Podľa fotografií skutočne ponúka technický stav takmer ako nový automobil. Luxusný dojem umocňuje nielen cena a povaha vozidla. Čierna koža v interiéri v kombinácii s tmavým drevom podčiarkujú výnimočný charakter vozidla. Panoramatická strecha taktiež nového majiteľa poteší. Link z inzerátu už nefunguje. Aj napriek negatívam, je tento krásavec predaný.

Mercedes S 65 AMG 2016 takmer nejazdený - extrémna strata hodnotyZdroj: mobile.de

Výkon 630 koní

Pohon zabezpečuje 6-litrový 12-valec s výkonom 463 kW, 630 koní a 1 000 Nm krútiaceho momentu. Rýchlostný paket sa spája s chrumkavou maximálkou. Raketa akceleruje až na rýchlosť 300 km/h! Stovku dosiahne za 4,2 sekundy. Výkon na zadné kolesá prenáša automat AMG Speedshift so 7 stupňami. Čo sa týka nákladov jazdenia. Majiteľ siahne hlboko do vrecka. Pár hodín trvajúca cesta bude stáť niekoľko platov tvojich susedov.

Extrémna strata hodnoty

Ako sa ti páči myšlienka kúpy luxusného modelu vzácneho Mercedesu teraz? Ďalší dôkaz, že sú tieto mašiny výlučne výsadou beznádejne bohatých majiteľov. Aj napriek šialenej cene však tento automobil má, čo ponúknuť. Exkluzívne parametre a dobrý technický stav vozidla aj po 6 rokoch nie sú zanedbateľným bonusom. Chcel by si, napriek mínusom vlastníctva luxusného automobilu, svoj vysnívaný sen doma v garáži? Podeľ sa s nami o typ na luxusný automobil, ktorý za to stojí, napriek strate hodnoty.

Zdroj: mobile.de 

Mercedes za polovicu - lacnejší o 131 371 eur, nájazd len 18 012 km!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dongfeng M50 Warrior: Hummer z Číny nie je lacnejší!Každý mafián si túži vychutnať pravú kubánsku cigaru s nohami v piesku pod slnečníkom. Táto...8. Február, 2022
02Monster Niva ostrejšia ako Bronto: Postrach terénu za 44 000 €!Je ti Lada Niva Bronto beštia málo? Tento ZUBR-Concept Lada Niva truck môže byť najdrahšou...10. Február, 2022
03Zníženie DPH odštartovalo hromadné nákupy pohonných hmôt v Poľsku!Zníženie DPH v Poľsku odštartovalo pre Slovákov hromadné nákupy pohonných hmôt! Takzvaná...4. Február, 2022