Dongfeng M50 Warrior: Hummer z Číny nie je lacnejší!

Každý mafián si túži vychutnať pravú kubánsku cigaru s nohami v piesku pod slnečníkom. Táto predstava sa im často splní. Zároveň tak často, si bohatí ľudia prajú vlastniť Hummera. Tento Hummer z Číny, s prezývkou "delo z Aliexpressu", rozhodne nie je pre chudobných! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.02.2022
Diskusia:
Zdroj: dfm-global.com

Video: Dongfeng M50...

Auto-moto zaujímavosti

Povaha vozidla môže naznačovať čokoľvek. Warrior je čínskou interpretáciou pôvodného Hummera H1. Dnešná konkurencia si pýta viac a ešte nečanejšie vlastnosti. Elektrický pohon je prekvapením. A predsa. Hummer z Číny teraz v ponuke s elektrickým pohonom!

Dongfeng M50 Warrior: Hummer z Číny nie je lacnejší Zdroj: dfm-global.com

Dongfeng M50 Warrior

Elektrický Hummer z Číny stojí pred tebou. Ako vznikol? Čínska automobilka Dongfeng so sídlom vo Wu-chane skonštruovala pôvodný AM General Humvee a vytvorila rôzne vojenské aj civilné verzie. Čo majú všetky spoločné? Podobnosť s originálom je stále výrazná. To sa však zmení.

Výkon 1070 koní + dojazd 500 km

Dongfeng Warrior M50 poháňa  4-litrový dieselový motor Cummins s výkonom 200 koní. To je málo. K tomu elektrický pohon a máš pred sebou viac ako 1 000-koňové EV delo!  Dongfeng vybaví off-road veľkou karosériou, silu motora spája s elektromotormi. Novinka tak disponuje s celkovým výkonom 800 kW, 1 070 konských síl. Vďaka 140 kWh akumulátoru, posádka môže ťažiť so zaujímavého dojazdu, až 500 km!

Hummer z Aliexpressu s elektrickým pohonom 

Povaha vozidla môže naznačovať čokoľvek. Warrior je čínskou interpretáciou pôvodného Hummera H1. Dnešná konkurencia si pýta viac a ešte šokujúcejšie vlastnosti. Elektrický pohon je prekvapením. A predsa. Hummer z Číny teraz v ponuke s elektrickým pohonom! 

Dongfeng M50 Warrior: Hummer z Číny nie je lacnejší Zdroj: dfm-global.com

Dongfeng M50 Warrior

Ako vznikol? Čínska automobilka Dongfeng so sídlom vo Wu-chane skonštruovala pôvodný AM General Humvee a vytvorila rôzne vojenské aj civilné verzie. Čo majú všetky spoločné? Podobnosť s originálom je stále výrazná. To sa však zmení.

Výkon 1070 koní + dojazd 500 km

Dongfeng Warrior M50 poháňa  4-litrový dieselový motor Cummins s výkonom 200 koní. To je málo. K tomu elektrický pohon a máš pred sebou viac ako 1 000-koňové EV delo!  Dongfeng vybaví off-road veľkou karosériou, silu motora spája s elektromotormi. Novinka tak disponuje s celkovým výkonom 800 kW, 1 070 konských síl. Vďaka 140 kWh akumulátoru, posádka môže ťažiť so zaujímavého dojazdu, až 500 km!

Akcelerácia 0-100 km/h za 5 s. + interiérové prvky

Poďme sa zamerať na rýchlostné parametre. Akcelerácia z 0 na 100 km/h za menej ako 5 sekúnd, niečo cez 4 sekundy. Dieselová verzia váži 3 480 kg, EV váži asi 3, 1 tony. Zákazníci ocenia aj prvky ako sú elektrické okná, kožené sedadlá a nerozhodným uľahčí život jediný možný výber karosérie.

Dongfeng M50 Warrior: Hummer z Číny nie je lacnejší (interiér)Zdroj: dfm-global.com

Schopnosti v teréne + extrémna brodivosť

Čo je čerešničkou na torte šikovnej úpravy? Vozidlo nestráca úpravou na EV takmer žiadne terénne vlastnosti Hummera! Určite stoja za pozornosť mimoriadne impozantné nájazdové a výjazdové uhly. Zároveň si vozidlo dokázalo zachovať extrémnu až  1,2-metrovú brodivosť dieselového Warrioru. Jedinou výhodou amerického naftového Hummera je akcelerácia z 0 na 100 za 3 sekundy k viac ako 4 sekundám elektrického EV Hummera z Číny.

Hummer z Aliexpressu - vyhliadky výroby

Napriek cene už teraz možno predpovedať úspech vozidla. Aké sú vyhliadky smerom k výrobe? Bude sa montovať v novej továrni, ktorá je v súčasnosti vo výstavbe. Továreň bude zameraná na výrobu odolnejších vozidiel. V priestoroch výrobného závodu bude postavená off-roadová testovacia dráha a priestory určené na testovanie schopností.

Dongfeng M50 Warrior: Hummer z Číny nie je lacnejšíZdroj: dfm-global.com

Cena

Ak si pri pohľade na tento automobil nadobudol presvedčenie, že zaručene ide o lacnejší variant Hummera, si na omyle. Toto rozhodne nie je dostupnejší model pre menej majetných. Dôkazom je cenovka elektrického Warriora. Výkon 1 070 koní a zaujímavé parametre nielen pod kapotou, to predsa nie je zadarmo. Za koľko môže byť tvoj? Cenovka Dongfengu Warrior M50 má štartovať na sume viac ako 100 000 eur. Podľa výbavy rátaj s približnou cenou 120 000 eur, čo už je cena bližšia cene klasického naftového, či elektrického Hummera.

Z Číny neznamená lacnejší

Tento model je stále lacnejší ako elektrické nákladné autá predávané v Spojených štátoch, cena je však porovnateľná s originálom. Bude to Dongfeng M50 Warrioru na dosiahnutie cieľov a predajov stačiť? Bude model na predaj v Čine alebo v zahraničí? Ako zákazníci by sme si to priali. Už v začiatkoch predaja pri dopyte o naftovú verziu bolo jasné, že sa na trhu uchytí aj ako elektromobil. Začiatok výroby je plánovaný na rok 2023 a odvážne plány automobilky rátajú s výrobou 4 000 kusov mesačne.

Dongfeng M50 Warrior: Hummer z Číny nie je lacnejší Zdroj: dfm-global.com

Sleduj video

Čína vytvorila očividnú kópiu Hummera, ktorá sa podarila. Vyzerá to, že čínski zákazníci majú svoje vlastné Humvee! Pochváliť sa môže nielen elektrickým pohonom. Ako sa ti páči Hummer z Číny? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch pod článkom.

Zdroj: dfm-global.com, dong-feng.sk, carnewschina.commanofmany.com

Dongfeng M50 Warrior -nepravý Hummer z Číny!

Video: Dongfeng M50 Warrior - Hummer z Číny

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Zníženie DPH odštartovalo hromadné nákupy pohonných hmôt v Poľsku!Zníženie DPH v Poľsku odštartovalo pre Slovákov hromadné nákupy pohonných hmôt! Takzvaná...4. Február, 2022
02AMG combi Mercedes za cenu Octavie: Dobrá kúpa vs. nájazdTento elegantný exemplár zišiel z výrobnej linky pred 4 rokmi. V cene Škody Octavia. Má to...28. Január, 2022
03Audi s výkonom Bugatti Veyron: Čo dokáže 1 045 koní Audi RS7 dela?Vyšší výkon ako ponúka slávne Bugatti Veyron? Nemecký tuner v tom má jasno. Dokonalé dielo...2. Február, 2022