Monster Niva ostrejšia ako Bronto: Postrach terénu za 44 000 €!

Je ti Lada Niva Bronto beštia málo? Tento ZUBR-Concept Lada Niva truck môže byť najdrahšou úpravou Nivy vôbec! Čo ponúka Monster Niva s cenovkou 44 000 eur? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.02.2022
Diskusia:
Zdroj: zubr-concept.de

Video: 2022 ZUBR Concept...

Auto-moto zaujímavosti

Zubre sú jedinečné, majestátne a divoké zvieratá, ktorých povahu sa nikdy nepodarilo zmeniť. Taký je aj model Lady Niva. Lada si stále drží svoju tvár. Ak chceš zaujímavejší Niva artikel, ktorým sa možno pochváliť aj u Niva fanúšika, ktorý pozná dostupné možnosti úprav, si na správnej adrese.

Lada Niva ZUBR-Concept interiérZdroj: zubr-concept.de

Lada Niva za 44 000 eur

Nemecký Zubr Concept je špecialista na Lada nedokáže momentálne tvoju starú Nivu lepšie vylepšiť. Možno povedať, že ide o najdrahšiu úpravu Nivy vôbec. Svojou netradičnou povahou si okamžite získa tvoju pozornosť. Dôvodom je nielen charakteristické retro kúzlo Lady s nádychom starého a funkčného, možno trochu „tvrdšieho“ riešenia . Okrem úpravy podvozku, najrazantnejšiu zmenu zaznamenala práve svetlá výška vozidla. Zvýšenie z 235 na 385 mm je evidentné a prejaví sa pri potulkách v teréne.

ZUBR-Concept pre náročných

Na rozdiel od zubra, Niva nikdy nevyhynula a zdá sa, že nevyhynie. Na konte má nespočetné množstvo úspešných úprav, ktoré si vždy po príchode na trh nájdu svojich zákazníkov. Lada Niva bola prvýkrát spomenutá v roku 1977 a dodnes sa vyrába pod názvom Niva Legend. Nemecká spoločnosť ZUBR-Concept sa pri výstavbe „špeciálnej Nivy“ nechala inšpirovať Nivou Bronto.

Lada Niva ZUBR-Concept Zdroj: zubr-concept.de

Lada Niva "Monster“ so zvýšeným podvozkom o

Nárast svetlej výšky vozidla 150 mm bolo možné dosiahnuť vďaka veľkej portálovej náprave a osadeným masívnym terénnym pneumatikám Hankook DynaPro MT. Najnižšia časť vozidla? Zadný diferenciál  a ďalšie kľúčové časti vozidla. ZUBR pri návrhu a riešení vzhľadu použil niekoľko trikov, aby Niva pôsobila ostrejším dojmom.

Lada Niva ZUBR-Concept Zdroj: zubr-concept.de

Konštrukcia

Z dohľadu sa stratil výrazný predný nárazník. Ostal len oceľový rám, ktorý priaznivo ovplyvňuje nájazdový uhol automobilu. Automobil využíva výhody prítomnosti navijaku. A je jasné, že pri pohybovaní sa v teréne, tento prvok výbavy automobil skôr, či neskôr využije.

Lada Niva ZUBR-Concept Zdroj: zubr-concept.de

Ostrejší vzhľad

Niva “Monster” poteší aj milovník výraznejšieho dizajnu. Keďže pôvodná Niva veľa krásy neponúka, je tu automobil s modernejšími prednými LED reflektormi, širšími blatníkmi a kľúčovým dizajnovým aj funkčným riešením je šnorchel, vďaka ktorému sa motor nepoškodí pri vstupe do vody. Skvelé vlastnosti a schopnosť brodenia sekundujú dobrým technickým vyhliadkam, naznačujúcim zlepšenú priechodnosť v teréne. To je možné aj vďaka spomínanému zvýšeniu svetlej výšky vozidla.

Lada Niva ZUBR-Concept Zdroj: zubr-concept.de

Pohon

Výkon zabezpečuje atmosférický 4-valec so zdvihovým objemom 1,7 l, ktorý produkuje 62 kW, 84 koní a 129 Nm krútiaceho momentu. Výkon je na kolesá prenášaný cez manuálnu 5-stupňovú prevodovku na všetky 4 kolesá. Širokému rozsahu úpravy sekunduje cena. Tá je výrazne vyššia ako pri základnom modelovom rade. Zaplatil by si za túto chuťovku od úpravcu z Nemecka 44 000 eur? K dobru slúži tejto úprave fakt, že podobnú Nivu u iného úpravcu nenájdeš. ZUBR už teraz eviduje viditeľný záujem publika a hlási sa o slovo aj viacero potenciálnych zákazníkov o takúto úpravu. Skalný fanúšik môže túžiť práve po extrémnej Nive s pravým off-roadovým srdcom ako tento exemplár.

Zdroj: ZUBR-Concept.de, FB ZUBR Concept

Monster Niva ostrejšia ako Bronto - Postrach terénu za 44 000 €!

Video: 2022 ZUBR Concept LADA Niva

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Audi s výkonom Bugatti Veyron: Čo dokáže 1 045 koní Audi RS7 dela?Vyšší výkon ako ponúka slávne Bugatti Veyron? Nemecký tuner v tom má jasno. Dokonalé dielo...2. Február, 2022
02Mobilný dom snov: 27-tonový kamión FBI ako základ!Chceš vlastniť mobilný dom snov? 12,8 m dlhý FBI špeciál ako základ je to pravé orechové!...6. Február, 2022
03Brutálny armádny hybrid: Záložný zdroj, zbrane, nižšia spotreba!Brutálny armádny hybrid ponúka využitie ako záložný zdroj, zbrane rôznej sily a o 20 %...30. Január, 2022