Lada 4x4 o polovicu drahšia ako v Rusku: Cena 16 000 €!

2020 LADA Smart 4x4. V Rusku obyčajný model sa snaží Lada predať v Južnej Amerike o 8 000 € drahšie ako na domácom trhu. Kto si kúpi 5-dverovú Ladu za 16 000 €? Lada sa snaží vyzdvihnúť pridanú hodnotu v porovnaní so starým modelom. Pomôže netradičná reklama? 

rufus v Video sekcia
16.09.2020
Diskusia:

Video: Reklama LADA Smart...

Video sekcia

Prvé kusy schádzali z výrobných liniek už v roku 1977. Vtedy ešte Lada ani netušila, že bude niekedy spúšťať predaj v Južnej Amerike. Pri predaji na zahraničnom trhu treba brať v úvahu sťaženú pozíciu na trhu. Lada sa rozhodla ísť na stratégiu predaja celkom opačne.

Lada 4x4 Urban na predaj v Bolívii - za koľko?Zdroj: lada.bo

Odvážne plány predaja po facelifte

V Rusku má tento model neodškriepiteľnú konkurenčnú výhodu. V svojej domovine je to legenda. Po facelifte stúpla hrdosť Lady natoľko, že skúša preraziť na zahraničných trhoch nečakaným spôsobom. Budú  to stačiť na to, aby oslovila v nových krajinách?

Odvážne plány značky

Čo sa týka napredovania a nových trendov v automobilovom svete, bez modernizácie bola značka na dnešnú dobu skôr na smiech. Lade po faceliftovom nádychu rozhodne nechýba guráž. Model, ponúkaný pod označením 4x4, sa chce na zahraničnom trhu predrať na nečakane vysokú cenovku vďaka klimatizácii, elektronickému ovládaniu a video reklame. Otázka je, či dnes už bežný multimediálny systém s audio systémom a navigáciou bude zákazníkovi k siahnutiu hlboko do vrecka stačiť.

Lada 4x4 Urban na predaj v Bolívii - za koľko?Zdroj: lada.bo

Sleduj video reklamu

Na konci článku nájdeš priloženú video reklamu, ktorú Lada používa k predaju v Bolívii. Nie, čítaš dobre. Značka predpokladá, že na trhu v Bolívii bude vyzdvihnutie týchto parametrov v porovnaní so staršou Ladou Niva stačiť. Sleduj video, možno sa po jeho zhliadnutí taktiež spýtaš, či to značka skutočne myslí vážne. To, čo si pýta za 4x4 verziu od zákazníka v Bolívii, znie odvážne.

Lada 1+1 ako bonus

Zatiaľ, čo ťa „štvorkolka“ bude v Rusku stáť približne 7 500 eur, tu si Lada pýta dvojnásobne viac! Za 5-dverovú verziu zaplatí zákazník v prepočte približne 16 000 eur. To nie je málo. Ponúkne k vozidlu aj staršiu Ladu grátis? Mohla by, aspoň sa ich zbaví.

Lada 4x4 UrbanZdroj: lada.bo

Snaha o pochvalu

Na obranu Lady treba jedným dychom dodať, že zákazník dostane aspoň vylepšené zavesenie kolies. Kritizované na predchodcovi boli práve tlmiče a pružiny. Ako bonus Lada uznala takmer neexistujúce odhlučnenie, ktoré do nových vlastností pribudli ako nutnosť. Pri detailnejšej snahe o pochvalu sa možno presunúť k vylepšeným sedadlám, ktoré už nepotrebujú pomoc v podobe prídavnej podušky.

Cena o polovicu vyššia ako v Rusku

Pomaly sa presúvame k menej oslavným vlastnostiam. V Južnej Amerike je na predaj v tejto cene len vo verzii Urban. Verzia s 3-dvermi je na predaj za 16 500 amerických dolárov, v prepočte za 14 000 eur. 5-dverový „špeciál“ dostane zákazník do rúk po zaplatení 18 500 amerických dolárov, v prepočte približne za 16 000 eur. Na ruskom trhu pritom stačí zaplatiť polovicu.

Na domácom trhu za 7 500 eur

Zaujímavá je aj ďalšia skutočnosť. Na tunajšom trhu stojí tento model viac ako Lada Vesta. V Rusku je to naopak. Ako sa jej bude dariť ďaleko od ruských Lada fanatikov na trhu v Južnej Amerike?

Prekvapí cenou a reklamou

Čas môže ukázať, že to k úspechu pri predaji v zahraničí nebude stačiť. Jedine, že by sa o zákazníka Lada pobila s konkurenciou práve video reklamou. Podarí sa predať tento model na vzdialenom trhu pomocou jednoduchej reklamy?

16 000 eur za Ladu?

Stojí za to otázka. Kto zaplatí 16 000 eur za vlastníctvo Lady s modernejšou výbavou? Aké má Lada šance na úspech mimo Ruska? Ako hodnotíš málo výrazný spôsob propagácie výhod v reklame Lady pre Bolíviu? Podeľ sa s nami o svoj názor na stratégiu značky v komentároch.

Zdroj: Youtube kanál 4x4 Niva-TVlada.bo

Video: Reklama LADA Smart 4x4 [2020 Bolivia]

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Felicia kabriolet: Rarita s nájazdom 19 km na predaj v ČR! Dokonalý 60-ročný exemplár nemá jediný škrabanec. Nie, to nie žart. Veterán disponuje...10. September, 2020
02Nezničiteľný Mercedes - rekordný nájazd 1 020 987 km za koľko?Rekordér výdrže - Mercedes-Benz triedy E 200 CDI W212 sa objavil v ponuke áut na predaj....12. September, 2020
03Vzácne Bugatti vylovené z vody po 75 rokoch: Predané za 260 500 eur! Veci v úspešnom pretekárskom živote pýchy slávneho Ettore Bugattiho sa skomplikovali. Akú...4. September, 2020