Dacia Duster cabrio: Vietor vo vlasoch za menej?

Omyl prírody alebo zaujímavý model do mesta a pre zábavu? Čo ponúka rarita, ktorá sa stala pred pár dňami hitom internetu? Bude jazda v štýle "vietor vo vlasoch" dostupná aj pre menej majetných vodičov? Nenechaj si ujsť netradičnú verziu Dacie Duster v prevedení kabriolet!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.09.2020
Diskusia:

Konkurencia - SmartForTwo...

Auto-moto zaujímavosti

Omyl prírody alebo zaujímavý model do mesta a pre zábavu? Čo ponúka rarita, ktorá sa stala pred pár dňami hitom internetu? Bude jazda v štýle "vietor vo vlasoch" dostupná aj pre menej majetných vodičov? Nenechaj si ujsť netradičnú verziu Dacie Duster v netradičnom cabrio prevedení!

Dacia Duster cabrio - Vietor vo vlasoch za menej? Zdroj: autok9.ro

Vietor vo vlasoch za menej?

Prepracovanie Dacie Duster s karosériou typu kabriolet je neprehliadnuteľným spestrením súčasných modelov áut. Úprava, ktorá vznikla pre Auto K9, na seba púta pozornosť okolia aj internetu. Všade, kde sa objaví, je okamžite stredobodom pozornosti. Napriek tomu je tu prekvapenie, ktoré by od Dacie nikto nečakal.

Cena

Potenciálnych zákazníkov a nadšencov výnimočných verzii určite nepoteší fakt, že sa Dacii nepodarí splniť to, na čom sme u tejto značky zvyknutí. Pri pohľade na lacné SUV si povieš, že môže byť zaujímavé vytvoriť viacero dostupných variantov. Karoséria typu kabriolet sa teší obľube už aj u nás.

Konkurencia SmartForTwo cabrio a Volkswagen T-Roc Cabriolet

Rumunská spoločnosť Auto K9 sa však nerozhodla potešiť lákavou cenou. Nedostatkom modelu je práve cenovka v prepočte okolo 30 000 eur. Táto Dacia rozhodne nebude dostupným riešením pre menej majetných vodičov. Príchod lacného kabrioletu by nepotešil rivalov ako Nissan Murano Cabrio, SmartForTwo cabrio alebo Volkswagen T-Roc Cabriolet. Škoda, že nečakaný módny výstrelok neprekvapí práve nízkou cenou, ktorá by ju zaručene zvýhodnila v porovnaní s konkurenciou.

SmartForTwo ako cabrio - konkurencia z pera Dacie za menejZdroj: autowereld.com

Duster – najpredávanejší model Renault-Nissan aliancie

V Rumunsku si obľúbenú premenu SUV na Duster Cabrio mohli naplánovať s lepšou konkurenčnou výhodou. Ak sa však na model pozrieme ako oslavu modelu, ktorý zažiaril v kategórii športovo-úžitkových vozidiel, nie je osvieženie ponuky márnym počinom  rumunskej značky. Duster je dlhoročne najpredávanejším modelom  automobilovej aliancie Renault-Nissan. Možno sa preto spoliehať na to, že v tejto úprave osloví už existujúcich zákazníkov.

Bezpečnosť

Za opierkami hlavy zadných cestujúcich nechýba bezpečnostný oblúk. Predná časť dverí prišla o rámy okien. Dacia v tomto prevedení prekvapí 1 párom dverí na stranách. Práve dvere naviac v klasickej verzii Dusteru sú praktickým prvkom, ktorý môže záujemcom chýbať. 

Volkswagen T-Roc Cabriolet - konkurencia z pera Dacie za menejZdroj: carwow.co.uk

Interiér inšpirovaný Teslou + detaily

Zaujímavé je, že sa interiér vyznačuje vylepšením centrálnej časti palubnej dosky. Tu sa výrobca nechal inšpirovať modernou značkou. Rovnako ako Tesla ponúkne tento kabriolet majiteľovi zabudovaný veľký multimediálny displej orientovaný na výšku. Poťahy sedačiek pôsobia luxusným dojmom. Interiér rozžiarila biela koža, biela horná časť palubnej dosky a tiež obloženia dverí. Kontrast dodávajú čierne disky kolies a zaujímavá úprava masky chladiča a hmlových svetiel.

Dostupný  kabriolet od Dacie

Väčšina motoristov sníva o vlastníctve automobilu, ktorý je neprehliadnuteľný. Dacia cabrio má pred sebou z dôvodu ceny veľkú výzvu. Nájsť spôsob ako dopriať "vietor vo vlasoch" aj menej majetným vodičom. Čím sa chystá presvedčiť zákazníka, ktorý by inak siahol po inom technicky a výzorom zaujímavom kabriolete? Má šance uchytiť sa na trhu napriek cene? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: turbo.fr, motorsactu.com

Dacia Duster cabrio

Konkurencia - SmartForTwo cabrio/VW T-Roc Cabrio

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Favorit ako nová: 17 600 km, cena 7 900 €!Zbystri pozornosť. V ponuke áut na predaj sa objavil ďalší raritný exemplár. Nová kultová...6. September, 2020
02Video: Čo dokáže nový armádny obojživelník z Ruska?Odolnosť až do -50 stupňov Celzia + bojová výzbroj. Existuje lepšia kombinácia parametrov...24. August, 2020
03Lacnejší Kodiaq GT z Ruska: Špičkové SUV coupé za 22 900 €Cena Kodiaqu GT sa pohybuje okolo hranice 40 000 eur. Pred bránou však stojí lacnejší...26. August, 2020