Lacnejší Kodiaq GT z Ruska: Špičkové SUV coupé za 22 900 €

Cena Kodiaqu GT sa pohybuje okolo hranice 40 000 eur. Pred bránou však stojí lacnejší rival, Haval F7x Tech Plus 2020 ponúka viac ako impozantné parametre. Škoda Kodiaq za menej ponúka doplnky z chrómu, 19-palcové kolesá a vychytávky, ktoré zahanbia aj samotnú Škodu Kodiaq! Posúď sám. Špičkové SUV coupé z Ruska musíš vidieť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.08.2020
Diskusia:

Video: Haval X7x Tech Plus...

Auto-moto zaujímavosti

Cena Kodiaqu GT sa pohybuje okolo hranice 40 000 eur. Pred bránou však stojí lacnejší rival, Haval F7x Tech Plus 2020 ponúka viac ako impozantné parametre. Špičkové SUV coupé z Ruska musíš vidieť!

Haval F7x Tech Plus 2020 - Škoda Kodiaq GT za menejZdroj: haval.ru

Prvky výbavy

Táto nielen dizajnom zaujímavá „Škoda Kodiaq za menej“ ponúka vychytávky, ktoré zahanbia aj samotnú Škodu Kodiaq. Posúď sám. Doplnky z chrómu, 19-palcové kolesá, digitálna prístrojová doska, multimediálny systém, bezdrôtová nabíjačka mobilov. K tomu prirátaj širokú ponuku jazdných asistentov ako adaptívny tempomat, udržiavanie jazdného pruhu a automatické diaľkové svetlá. To je len malá ochutnávka možností výbavy.

Parametre Kodiaqa za menej

Spoločnosť Great Wall Motors pomenovala hlavného ťahúňa ponuky Haval. Nič nehovoriace označenie má veľký potenciál preraziť v ponuke áut v Európe a u nás. Dôvod? Podobnosť s vlajkovou loďou značky z Mladej Boleslavy, neporovnateľne nižšia cena a výroba v Rusku. Privítaj špičkovú Škodu Kodiaq z Ruska za menej. Čo ponúka?

Haval F7x Tech Plus 2020 - Škoda Kodiaq GT za menejZdroj: haval.ru

Podobnosť s SUV z ČR

Čína vs. ČR. Porovnanie rozmerov potvrdzuje teóriu, že by tento model mohol byť zaujímavý aj pre potenciálnych zákazníkov u nás známeho SUV. Čínsky krásavec disponuje rozmermi – dĺžka 4 620 milimetrov, šírka 1 846 mm, výška 1 690 mm. Rázvor vozidla meria 2 725 mm. To je ďalší parameter, ktorým pripomína české SUV.

Lacnejší Kodiaq GT z Ruska

Škoda Kodiaq GT vznikla pre Čínu ako prémiová verzia Kodiaqu. Pred časom bola s týmto úmyslom v Rusku zahájená výroba zaujímavého SUV. Netrvalo dlho a po modeli F7, ktorý sa vyrába v regióne Tula v priemyselnom parku Uzlovaja, rodinu rozšíri aj nové SUV kupé F7x.

Haval F7x Tech Plus 2020 - Škoda Kodiaq GT za menejZdroj: haval.ru

4x4 pohon

Obe vozidlá dostali rovnakú platformu. „X-ko“ ponúka už na prvý pohľad štýlovejšie vlastnosti a dizajn ako u predchodcu. Výber pohonnej jednotky ponúkne 1,5-ku  s výkonom 150 koní s pohonom predných kolies alebo dvojliter s výkonom 190 koní a pohonom 4x4. Váha 1 605 alebo 1 720 kilogramov. Keďže je model štandardizovaný pre ruský trhu, ponúkne nízkooktanový benzín.

Špičkové SUV coupé za 22 900 €

Všetky parametre sú porovnateľné. Až na cenu. Tá je neporovnateľne nižšia. Za Škodu Kodiaq s 2-litrovým turbom s dobrou výbavou zaplatíš približne 40 000 eur. Finálna cena pre zákazníka je v Rusku v základe stanovená na v prepočte 15 500 eur. Za špeciálnu verziu nového SUV z Ruska vo verzii Tech Plus zaplatíš pri F7 21 900 eur. Vyšší modelový rad ti ponúkne úchvatné parametre za 22 900 eur.

Haval F7x Zdroj: haval-global.com

Expanzia na európskom trhu

Čo sa týka príchodu na trhu, práve v tomto čase putujú prvé automobily k novým majiteľom. Momentálne je hlavným teritóriom predaja Rusko a okolité krajiny tzv. EAEU (Eurázijskej ekonomickej únie). Možno počítať, že spomínaná cenová ponuka bude v prípade expanzie podobná aj pre slovenský a český trhu. Ako sa ti páči nový prémiový model značky Haval za za 22 900 €? Ako hodnotíš šance modelu uspieť na európskom trhu a v konkurencii so Škodou? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch pod článkom.

Zdroj: haval.ru

Haval F7x/F7x Tech Plus - Škoda Kodiaq za menej

Video: Haval X7x Tech Plus - Škoda Kodiaq GT za menej

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Najväčší traktor na svete - Výmena pneumatík Ak patríš medzi skutočných automobilových fanúšikov, určite sa zaujímaš o najväčšie mašiny...6. August, 2020
02Najlacnejšia Dacia: Čínska óda na (ne)dokonalosť pod 10 000 eurDacia Spring neskrýva japonské korene. Model označený ako "jar" ponuky je...12. August, 2020
03Najdlhšia Škoda MB na svete: Rarita s diaľkovým štartom za koľko?Škoda 1000 MBL - raritná Škoda limuzína sa objavila v ponuke áut na predaj. Unikátne...14. August, 2020