Land Rover Defender vezme elektriku do terénu

Terénna legenda, Land Rover Defender, len nedávno dostala novú generáciu. Tá celkom rozdelila fanúšikov. Jedni hovoria, že je super a konečne má auto trochu pohodlia a druhí zase, že to už nie je Defender. Avšak Defender to je, keďže ho tak automobilka nazvala a bude dostupný s novými motormi.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.09.2020
Diskusia:

Land Rover Defender vezme...

Auto-moto zaujímavosti

Novou alternatívou pod kapotou bude verzia P400e, ktorá sa dostane ku zákazníkom. Je to plug-in hybrid, samozrejme, s pohonom všetkých kolies. Pohon kombinuje dvojlitrový benzínový motor, ktorý ponúka 224 kW (305 k) s elektromotorom ponúkajúcim 105 kW (143 k). Celkový výkon sústavy je 301 kW (410 k).

Land Rover Defender vezme elektriku do terénuZdroj: Land Rover

Takáto verzia Defenderu prejde na nabitie až 43 kilometrov výlučne elektricky. V teréne bude vzdialenosť trochu kratšia, ale je možné ísť aj tam iba elektricky. V prípade súčinnosti oboch motorov dosiahne hybridný Defender stovku za 5,6 sekundy. Land Rover uvádza priemernú spotrebu v kombinovanom cykle merania WLTP na úrovni 3,3 litra benzínu na sto kilometrov. Tu sú však dôležitejšie emisie, ktoré sa dostali na 74 gramov CO2 na kilometer.

Nabíjať sa dá 50 kW nabíjačkou, čo znamená, že na 80 percent kapacity sa vie dostať v priebehu 30 minút. Elektrický pohon znamená, že v teréne nemusí mať Defender žiadne emisie, ak vodič nechá elektrickú energiu na neskôr.

Land Rover Defender vezme elektriku do terénuZdroj: Land Rover

Druhá novinka je rovnako potešujúca. Po dvojlitrovom naftovom štvorvalci prichádza aj naftový radový šesťvalec s objemom tri litre. Ten má výkon 221 kW (300 k) a krútiaci moment až 650 Nm. Je štandardne kombinovaný s automatickou prevodovkou. Takto Defender zvláda zrýchliť na stovku za 6,7 sekundy. Motor je štandardne vybavený mild-hybridným systémom. Pohon všetkých kolies je inteligentný s variabilným rozdelením krútiaceho momentu nielen medzi nápravami, ale medzi jednotlivými kolesami.

Land Rover Defender vezme elektriku do terénuZdroj: Land Rover

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Sledovanosť nového Top Gearu je zúfalo nízkaTakmer okamžite po tom, ako bola ukončená spolupráca medzi BBC a Clarksonom sa začali...15. Jún, 2016
02Tréning v extrémne silnom a výkonnom BMW M3!Šoférovanie vás baví, stále sa zdokonaľujete a máte chuť na niečo špeciálne? Ponúkame vám...8. Február, 2018
03Volga 2020: Jaguar na ruský spôsob! Ruské nové autá si rýchlo získavajú celosvetovú pozornosť! Dizajn prešpikovaný chrómom...2. Október, 2017