Lidl začal predávať autá! Za 89€ mesačne!

Lidl patrí na Slovensku k najväčším a aj najpopulárnym obchodným reťazcom. Nemecká firma naďakej rastie a expanduje, snaží sa však aj na celkom nových frontoch. Napríklad vo svete automobilov. Lidl začne predávať aj autá!

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
21.02.2019
Diskusia:

Lidl začal predávať autá!...

Auto-moto zaujímavosti

 Lidl patrí na Slovensku k najväčším a aj najpopulárnym obchodným reťazcom. Nemecká firma naďakej rastie a expanduje, snaží sa však aj na celkom nových frontoch. Napríklad vo svete automobilov. Lidl začne predávať aj autá!

Rožky, saláma a jedno auto prosím!

Lidl už nebude len obyčajnou predajňou potravín, ale aj konkurenciou pre klasické predajne automobilov. Auto si síce nebudete môcť kúpiť priamo v predajni, no na internete by to nemalo zabrať viac, ako 15 minút. Nemecký Lidl sa rozhodol pre odvážny expirement. Áno, u nás si na niečo podobné budeme musieť počkať, v Nemecku však budú predávať na operatívny leasing vozidlá Fiat 500. V rámci testovania sa bude predávať 1 000 vozidiel, potom to Lidl vyhodnotí.

Aby bol predaj čo najjednoduchší a najrýchlejší, ideálne do 15 minút, predáva Lidl len minimum typov. Respektíve len 1, Fiat 500. Na výber je niekoľko farieb, tiež len základných. Červená, biela, čierna a sivá, nič viac. Nič viac. 

Keďže ide o operatívny leasing, môžete si vybrať aj dĺžku zmluvy. Možnosti sú opäť čo najjednoduchšie. Zmluva na 2 alebo na 4 roky, ročný nájazd 10 000 alebo 15 000 km. To je celé. Rýchle, jednoduché. Aj lacné? Áno. Tento Fiat 500 stojí v základnom balíku 89€ mesačne. Je to atraktívna cena aj v porovnaní s konkurenciou, pri ktorej je rovnaké auto v rovnakom balíku o približne 10€ drahšie. Tí, ktorí nechcú na svojom Fiate 500 nič riešiť a mať kompletné poistenie, servisnú starostlivosť vrátane sezónneho obutia, tak si zaplatia 164€ mesačne. Čo je fajn ak si zvážime, že Fiat 500 je celkom fajn vybavený. Parkovacie senzory, klimatizácia či kožený multifunkčný volant je veľmi fajn. Nevýhody? Snáď len jedna. Cena je atraktívna, rýchlosť nákupu tiež. Jedine dodacia doba je šandardná, 6-12 týždňov. Uvidíme, ako sa v Nemecku predaj uchytí. Možno sa nejakého podobného kroku v budúcnosti dočkáme aj u nás. Vás by zaujal?

Lidl začal predávať autá! Za 89€ mesačne!Zdroj: focus.de

Lidl začal predávať autá! Za 89€ mesačne!Zdroj: pcwelt.de

Zdroj: lidl-autos.de

Zdroj foto: focus.de, pcwelt.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Sen, Ferrari F40 na predaj: 5 miliónov €!Ferrari F40 je legendou. V mnohých automobilových rebríčkoch najdrahších áut sveta často...9. Február, 2019
02Ďalšia Škoda oficiálne potvrdená: Bude to Kamiq!O tom, že Škoda chystá ďalšie SUV sa vie už dosť dlho. Po Škode Kodiaq a Karoq sa chystá...3. Február, 2019
03Čínska kópia Tesly Model X. Totálny plagiát!To, že sa v Číne kopírujú tenisky či tričká je už jednoducho celkom bežná vec, ktorá ani...7. Február, 2019