Limuzína vyrobená pre Putina: Je na predaj!

Putinova limuzína? Asi si predstavíš Maybach, Rolls-Royce alebo niektorú z luxusných značiek, ktorá bude predstavovať strop výbavy a luxusu a obyčajný smrteľník ju nikdy nebude môcť vlastniť. Možno ťa prekvapí, že s tou dostupnosťou to, okrem ceny, nie je také zlé. V Moskve je na predaj špeciálna limuzína zhotovená podľa požiadaviek Vladimíra Putina! Kúpiť si ju môžeš aj ty! Tipneš si cenu? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
19.02.2016
Diskusia:

Limuzína vyrobená pre...

Auto-moto zaujímavosti

Prémiová limuzína na predaj!

Putinova limuzína? Asi si predstavíš Maybach, Rolls-Royce alebo niektorú z luxusných značiek, ktorá bude predstavovať strop výbavy a luxusu a obyčajný smrteľník ju nikdy nebude môcť vlastniť. Možno ťa prekvapí, že s tou dostupnosťou to, okrem ceny, nie je také zlé. V Moskve je na predaj špeciálna limuzína zhotovená podľa požiadaviek Vladimíra Putina! Kúpiť si ju môžeš aj ty!

Vyrobená na mieru

Na internete nenájdeš veľa informácii o tomto prototype. Limuzínu vyrobila významná ruská automobilka ZIL známa výrobou  nákladných vozidiel. Ide však aj o výrobcu prémiových VIP vozidiel sovietskej a ruskej vlády.

Putinova limuzína je na predajZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

ZIL 4112R

ZIL 4112R. To je názov limuzíny vyrobenej na objednávku v roku 2012 len v jedinom exemplári. Pred nedávnom o predaji limuzíny informovali viaceré portály po tom, čo sa ponuka na predaj limuzíny objavila na stránke hemmings.com.

Osemvalec z panciera

Ako sa u prezidentského vozidla očakáva, nie je vyrobené z bežných materiálov, ale z odolného pancieru. Pod kapotou ukrýva silný osemvalcový motor, ktorý dokáže 3,8 tonovú limuzínu poriadne nakopnúť. Správa z roku 2012 hovorí, že výroba trvala šesť a pol roka a V8 motor s objemom 7,7  litra disponuje výkonom 400 koní. ZIL 4112R dosahuje maximálnu rýchlosť 200 kilometrov za hodinu!

Komfort

Ak sa ti tento model javí výzorom  ako málo zaujímavý, mal by si oceniť jeho ostatné vlastnosti. Vlastnosti a komfort tejto prémiovej  limuzíny sú nadradené všetkým známym modelom, vrátane značiek zvučných mien ako Cadillac, Rolls-Royce  a Maybach.

Putinova limuzína je na predajZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Stav a vybavenie

Pancierové vozidlo je úplne nové, má najazdených len 143 kilometrov. Má všetky predstaviteľné a nepredstaviteľné doplnky a možnosti pre spríjemnenie majiteľových ciest. Ponúka k dispozícii vykurovanie a klimatizáciu, špeciálne bezpečnostné pásy, žalúzie v zadnej časti, zaťahovací  monitor, slnečné clony, bar, chladničku, elektrické otváranie batožinového priestoru a ďalšie zaujímavé doplnky.

Cena

Čo sa týka ceny, dá sa povedať, že tá zodpovedá prezidentskej povesti. Pýši sa hrdou cenovkou 1,2 milióna amerických dolárov, v prepočte okolo 1,1 milióna eur!

Putinova limuzína môže byť tvoja!

Ak by ťa predsa len napadlo porovnávať Putinovu limuzínu s inými vozidlami, je to preto, že si v nej nevyskúšal jazdu! Zážitok z jazdy je pre svoju mäkkosť a hladkú jazdu jednoducho neporovnateľný! Ak na to máš a chceš okúsiť kráľovský luxus, toto je dopravný prostriedok, ktorý ti ho zabezpečí! 

Putinova limuzína je na predajZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Video: Obamov "The beast" vs. Putinov ZIL-4112R

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku 

Zdroj: youtube.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pojazdný minidom, ktorý ti ušetrí náklady na bývanie! Joel Weber je študentom vysokej školy. Na rozdiel od svojich spolužiakov, nebýva počas...13. Február, 2016
02BMW M3 Sport Evo na predaj: Len 3500 najazdených km!Z času na čas sa na internete objaví v ponuke automobil, ktorý zaujme nejedného z nás! Áno,...13. Február, 2016
03Video: Elektromagnetické tlmiče Bose!Na internete sa v uplynulých dňoch čoraz viac začalo hovoriť o netypickom systéme pruženia,...11. Február, 2016