Luxusné 6 miestne MPV za cenu Dacie Sandero?

Svet automobilov je nesmierne pestrý. Športiaky, off-roady, sedany, kombíky. Každé auto je rozdielne, každé je prioritne zamerané na iný účel. Pred niekoľkými rokmi boli extrémne obľúbené vany, autá kategórie MPV. Vyznačovali sa viacerými miestami na sedenie a veľkorysým priestorom, šlo skrátka o dokonalé rodinné autá. Neskôr túto rolu prevzali kombíky, v súčasnosti zas SUV. Tie sú priestranné, s veľkým kufrom, praktické v teréne. No MPV v takejto cene a výbave by zaujalo mnohých.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
11.04.2022
Diskusia:
Zdroj: gmauthority.com

Luxusné 6 miestne MPV za...

Auto-moto zaujímavosti

Pre rodinu s luxusom za cenu low-costu

U nás sú už vozidlá kategórie MPV na ústupe. Sú síce nesmierne praktické, avšak po stránke dizajnu obvykle nejde o nič atraktívne. MPV-čka sú zväčša akoby krabice od mlieka na kolesách. Vnútri to však môže byť čosi celkom iné. Tak, ako v prípade čínskeho Wulingu Victory, o ktorom informoval portál gmauthority.com.

Presne tak, toto auto sa žiaľ ku nám nedostane, je určené pre čínsky trh. Napriek tomu si zasluhuje pozornosť, nakoľko za ním stojí automobilka SAIC, ktorá je členom amerického koncernu General Motors. Takže toto auto je síce z Číny, avšak kvalitatívne bude niekde inde.

Wuling Victory je pomerne veľkým autom, meria takmer 4,9 metra na dĺžku a 1,7 metra na výšku. Je to typické veľké MPV, avšak nevyzerá vôbec zle. Pod kapotou sa nachádza 1,5 litrový 4 valcový motor s výkonom 145 koní. Vzhľadom na rozmery a hmotnosť auta tu dynamika nie je silnou stránkou. Zaujímavejšie je to však v interiéri.

Tu sa nachádza 6 miestna konfiguácia interiéru. V každom z troch radov sedadiel je dvojica kresiel, najväčší komfort však poskytuje prostredný rad. Tu sú kreslá plne konfigurovateľné, vďaka ich nastavovaniu viete dosiahnuť polohu vhodnú aj na zdriemnutie. Nastaviť si môžete dokonca aj opierku lýtok. Čo sa týka výbavy, je tu veľký digitálny prístrojový štít, obrovská panoramatická strecha, tempomat, autonómne brzdy. Dokonca je tu aj lahôdka v podobe generátora negatívnych iontov, ktorý filtruje vírusy a je na úrovni respirátora FFP2, do interiéru tak neprenikne ani korona. Celé auto pôsobí naozaj luxusne a hodnotne, jeho výbava to len podčiarkuje. Nuž a cena? Tá štartuje na hranici okolo 12 000 €, čo je dnes cena jednej z najlacnejších Dacií. V plnej výbave sme niekde okolo 17 000 €, čo je vzhľadom na všetko spomenuté na Wuling Victory veľmi fér cena.

Luxusné 6 miestne MPV za cenu Dacie Sandero?Zdroj: gmauthority.com

Luxusné 6 miestne MPV za cenu Dacie Sandero?Zdroj: gmauthority.com

Luxusné 6 miestne MPV za cenu Dacie Sandero?Zdroj: gmauthority.com

Luxusné 6 miestne MPV za cenu Dacie Sandero?Zdroj: gmauthority.com

Zdroj: gmauthority.com

Zdroj foto: gmauthority.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video Tesly Model X, ktoré ťa pobaví!Ak poznáš Teslu, vieš, že spoločnosť naozaj vie, ako prekvapiť svojich zákazníkov! Pri...30. December, 2015
02Honda S2000 dostane pod kapotu 3 valce!Keď sa povie Honda S2000, asi každý si vybaví malý, ľahký a športový roadster. No ak sa...18. Október, 2015
03BMW X2 nás čaká v roku 2017BMW v poslednej dobe investuje množstvo síl, prostriedkov a času do svojich nových modelov....19. Jún, 2015