Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Made in Slovakia: Najbezpečnejší Superb všetkých čias!

Po prvýkrát v histórii sa bude vlajková loď Škody vyrábať v inej krajine. Superb sa bude sa vyrábať na Slovensku! Pohonné jednotky ťa dostanú s úspornou taktikou. Pozeráš sa na najbezpečnejší Superb všetkých čias. Novinka berie dych!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.11.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: skoda-auto.sk

Video: Svetová premiéra...

Auto-moto zaujímavosti

Všade sa hovorí len o ňom. Najdiskutovanejší model týchto dní prináša ďalšie detaily. Parametrové aj dizajnové predpoklady sú skvelé! Bez dlhého úvodu poďme k tomu najdôležitejšiemu.

Najbezpečnejší Superb v histórii

Najväčšie prekvapenia ponúka vlajková loď Škody na poli bezpečnosti. Superb 4. generácie prináša vylepšené inteligentné asistenčné systémy vodiča, ktoré sú v tomto modeli osadené prvýkrát. Vodiča poteší asistent odbočovania a antikolízny asistent. Z predchádzajúcich modelov sa osvedčil Travel Assist, asistent zmeny jazdného pruhu a Front Assist. Všetky tieto systémy boli však opäť výrazne vylepšené.

Asistent odbočovania, antikolízny asistent + 10 airbagov

V prípade nehody sa o bezpečnosť cestujúcich postará proaktívna ochrana cestujúcich. Impozantným parametrom je aj zvýšenie bezpečnosti umiestnením až 10 airbagov. Prísne testy a najnovšie technológie sa starajú o to, aby nový Superb prinášal svojim cestujúcim najlepšiu možnú bezpečnosť a bezkonkurenčnú pridanú hodnotu vo svojej triede. Adaptívny podvozok DCC Plus má v Superbe premiéru.

Úspornejšie pohonné jednotky

Ťah na bránku má výrobca z Mladej Boleslavy výborne premyslený. Úsporná taktika, 3 benzínové a 2 naftové motory, vylepšená plug-in hybridná verzia s elektrickým dojazdom viac ako 100 km a prvýkrát v histórii modelu sa predstaví aj mild-hybridný pohon. Nový plug-in hybridný pohon, ponúkaný výlučne pre kombi. Čo poteší zákazníkov? Novinka bude k dispozícii ako liftback a combi delo. Pohonné jednotky nového modelu Superb sú vždy spojené s automatickou prevodovkou DSG. K dispozícii sú 3 benzínové motory s výkonmi od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k) a 2 naftové motory s výkonmi 110 kW (150 k) a 142 kW (193 k).

Prehľad pohonných jednotiek

 

Pohon

Maximálny výkon

Prevodovka

[kW]

[k]

Benzínové motory

1,5 TSI mHEV

4×2

110

150

7-stupňová DSG

2,0 TSI

4×2

150

204

7-stupňová DSG

2,0 TSI

4×4

195

265

7-stupňová DSG

Naftové motory

2,0 TDI

4×2

110

150

7-stupňová DSG

2,0 TDI

4×4

142

193

7-stupňová DSG

Plug-in hybrid (len pre kombi)

1,5 TSI PHEV

4×2

150

204

6-stupňová DSG

Superb bez elektrifikácie aj so 4x4

Klasické benzínové aj naftové „dvojlitre“ budú stále bez akejkoľvek elektrifikácie aj s pohonom 4x4. Vrcholné benzínové a naftové motory sú spojené s pohonom všetkých kolies. Verzia Scout už nebude., ale Sportline pokračuje ďalej. Obe verzie karosérie sú po novom dlhšie a vyššie. Liftback aj kombi sú dlhšie a vyššie ako predchodcovia, rázvor zostal nezmenený..

Rozmery (v porovnaní s treťou generáciou modelu Škoda Superb)

Rozmery

Škoda Superb

Škoda Superb Combi

Dĺžka [mm]

4 912 (+43)

4 902 (+40)

Šírka [mm]

1 849 (–15)

1 849 (–15)

Výška [mm]

1 481 (+12)

1 482 (+5)

Rázvor [mm]

2 841

2 841

Efektívny priestor pre hlavu na predných sedadlách [mm]

1 049 (+11)

1 049 (+7)

Efektívny priestor pre hlavu na zadných sedadlách [mm]

986 (+6)

1 008 (+8)

Objem batožinového priestoru [l]

645 (+20)

690 (+30)

Interiér s vylepšenými masážnymi sedadlami

Interiér bol zverejnený už koncom augusta. Automobilka zverejnila ako prvé zábery kabíny Superbu i Kodiaqu. Už vtedy si nadchádzajúce modely získali veľkú pozornosť. V interiéri ťa zaujme prehľadný dizajn. Superb pôsobí „uprataným“ dojmom. Môže za to presun páky voliča prevodovky pod volant a mimoriadne príjemný doplnok starostlivosti o pohodlie vodiča. Superb osadil do sedadiel 10 pneumaticky ovládaných vakov, ktoré sa v lepších ergonomických sedadlách starajú o masáž pozadia.

Ovládače Smart Dials, infotainment s 13-palcovou dotykovou obrazovkou

Pozornosti neuniknú ovládače Smart Dials, infotainment s 13-palcovou dotykovou obrazovkou, indukčné 15-wattové nabíjačky pre mobily s aktívnym chladením, 4 konektory USB-C so zvýšeným príkonom 45 wattov (piaty 15-wattový je pri spätnom zrkadle) a zaujímavé využitie 100-percentne recyklovaných textílií.

Objem batožinového priestoru až 1920 l

Vodiči Superbov si prvýkrát vychutnajú head-up displej a dostanú ovládanie audiosystému gestami a digitálny prístrojový panel je v štandardnej výbave. Zvuk zabezpečí systém Canton so 14 reproduktormi. Celkový objem batožinového priestoru verzie kombi so sklopenými zadnými sedadlami je pôsobivých 1 920 litrov

Nové svetlomety, Simply Clever výbava

Nové predné svetlomety Matrix-LED disponujú s o 40 percent vyšším svetelným výkonom. Prichádza na rad Simply Clever výbava. Obsahuje až 28 prvkov. Miesto dostala ikonická škrabka na ľad pod viečkom na tankovanie, pozdĺžne nastaviteľná zadná lakťová opierka s držiakmi na nápoje a tablet a balíček na spanie, ktorý obsahuje iné opierky hlavy a tiež prikrývku. Samé praktické veci. K tomu prirátaj online pripojenie, umožňujúce vozidlu diaľkové aktualizácie a ovládanie klimatizácie prostredníctvom mobilu.

28 Simply Clever prvkov:

 • Multifunkčné ovládače (Smart Dials)
 • Držiak parkovacích lístkov
 • Škrabka na ľad z recyklovaných materiálov vo veku palivovej nádrže
 • Držiak na ceruzky, držiak na mince a držiak na odnímateľnú schránku na slnečné okuliare v priehradke pred spolujazdcom
 • Držiak nápojov s Easy Open
 • Skladacie háčiky na tašky v batožinovom priestore
 • Háčiky na B-stĺpiku
 • Ochrana pred natankovaním nesprávneho paliva
 • Odistenie operadla zadného sedadla z batožinového priestoru
 • 4 upevňovacie úchyty v batožinovom priestore
 • Odkladacie priestory na reflexnú vestu vo všetkých dverách
 • Ostrekovač zadnej kamery
 • Držiak na 1,5 l fľašu v predných a zadných dverách
 • Vrecká na mobilný telefón pre cestujúcich vzadu
 • Konektor USB na vnútornej strane spätného zrkadla
 • Odkladací priestor vo výplni dverí vodiča vrátane dáždnika z recyklovaných materiálov
 • Dva cargo elementy v batožinovom priestore
 • Integrovaný lievik v uzávere nádržky ostrekovača
 • Elektronická detská poistka
 • Multifunkčné vrecko pod krytom batožinového priestoru pre verziu liftback
 • Elektricky odistený kryt batožinového priestoru pre verziu kombi
 • Multifunkčné vrecko pod krytom batožinového priestoru, teraz s prídavnými háčikmi na tašku
 • Odpadkový kôš vo výplni dverí
 • Balík na spanie so špeciálnymi opierkami hlavy a prikrývkou
 • Držiak na tablet na opierke hlavy
 • Zadná lakťová opierka s integrovaným držiakom na pohár a tablet, teraz pozdĺžne nastaviteľná

6 prevedení dizajnu interiéru:

Stupeň výbavy

Selection

Laurin & Klement

 

Dizajn

interiéru

Loft

Lounge

Suite čierny

Suite hnedý

L&K čierny

L&K hnedý

 

Čalúnenie sedadiel

Sivá látka

Suedia

Čierna koža/

umelá koža

Hnedá koža/

umelá koža

Čierna koža/

umelá koža

Hnedá koža/

umelá koža

 

Z histórie Škody Superb

Superb prišiel na trh v roku 2001. Odvtedy z výrobných liniek zišlo viac ako 1,6 milióna kusov. Superb sa vyrábal v Kvasinách (Česká republika), Solomonove (Ukrajina), Aurangabáde (India) a Nankingu (Čína). Za viac ako 20 rokov získal množstvo medzinárodných ocenení. 3. generácia získala v roku 2016 viac ako 30 významných ocenení, vrátane ocenenia Red Dot Award za výnimočný produktový dizajn pre model Superb Combi.

Počet vyrobených kusov

V rokoch 2001 až 2008 odovzdala Škoda Auto zákazníkom celkovo 137 000 vozidiel 1. generácie tohto modelu. 2. generácie sa v rokoch 2008 až 2015 predalo celkovo 618 000 kusov. V roku 2009 bol model 2. generácie prvýkrát ponúkaný aj ako Superb Combi. 3. generácia bola predstavená v roku 2015 a do dnešného dňa sa vyrobilo 845 000 kusov.

Kde sa Superb najviac predáva?

Najväčšími európskymi trhmi 3. generácie sú Nemecko so 153 222 kusmi (do septembra 2023 vrátane), Česká republika so 61 479 kusmi a Spojené kráľovstvo s 57 054 kusmi. Podarilo sa to aj vďaka výrazným investíciám na poli aerodynamiky všetkých karosárskych variantov. Skosené čelné sklo skombinoval výrobca s líniou strechy s optimálnejšou krivkou a vylepšený bol aj spojler piatych dverí. Ten dopĺňa v karosárskom vyhotovení combi verzia bočnými finletami.

Dotiahnutý návrh do detailov

Za úspechom modelu stoja najmä dotiahnuté detaily, ktoré vytvárajú dizajnovo a parametrami dokonalý celok. Vylepšené spätné zrkadlá, A-stĺpiky s dažďovými deflektormi, predný nárazník so vzduchovými kanálmi, aerodynamicky optimalizované kolesá a pneumatiky. To sú len niektoré z detailov, ktoré výrobca skutočne nepodcenil a venoval im pri navrhovaní plnú pozornosť.

Vylepšená aerodynamika, lepšia spotreba paliva

Aerodynamika liftback verzie sa v porovnaní s predchodcom zlepšila o 10 % (hodnota súčiniteľa odporu vzduchu klesla na 0,23) a aerodynamika verzie kombi až o 15 % (hodnota súčiniteľa odporu vzduchu klesla na 0,25), čo prispelo k zníženiu emisií i spotreby paliva. Optimalizované deflektory pred prednými kolesami a modernizované kryty podvozku zlepšujú prúdenie vzduchu pod vozidlom.

Superb made in Slovakia, výroba s Passatom

Ako sme si povedali v úvode, nová generácia českej vlajkovej lode prvýkrát v histórii opustila ČR a vyrábať sa bude u nás na Slovensku. Presnejšie v známej bratislavskej fabrike Volkswagenu spoločne s VW Passatom.

Cena, príchod na trh

Pokiaľ ide o ceny, zatiaľ nie sú známe ani v ČR. Podľa prvých správ by české ceny mohli byť dostupné už o pár dní. Na slovenskom trhu to môžu to byť týždne až mesiace. V skratke sa vodič môže spoľahnúť na to, že dostane prepracovaný dizajn, viac priestoru, viac komfortu a najnovšie technológie. Ako sa ti novinka s novými v sumári s novými zverejnenými informáciami páči? 

Zdroj: skoda-auto.sk

Nová Škoda Superb (2024) liftback a kombi 4. generácie

Video: Nová Škoda Superb 2024

Video: Svetová premiéra novej generácie Škoda Superb

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

0151-ročná Škoda 100: Na predaj za 4 000 €! Tento skvost prežil viac ako polstoročie v ideálnych podmienkach suchej garáže. 51-ročná...2. November, 2023
02Staré vodičské preukazy končia: Neriskuj pokutu!Čas na vrátenie ružového vodičského preukazu, sa kráti. Na výmenu vodičáku za nový ostávajú...4. November, 2023
03Taxík bez vodiča: Prešiel zrazenú ženu, sám znovu naštartoval!Autonómny taxík Cruise má na konte obrovský fail. Klamal a zavádzal v prípade zrazenej...30. Október, 2023