Majstri volantu na Dobšinskom kopci

V Dobšinej sa schyľuje k motoristickému sviatku roka. Už XXXVII. ročník pretekov na Dobšinskom kopci 2021 je znova súčasťou kalendára Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu.

PR Článok v Auto-moto zaujímavosti
13.07.2021
Diskusia:
Zdroj: Dobšinský kopec

Majstri volantu na...

Auto-moto zaujímavosti

V dňoch 16. – 18. júla 2021 sa na Gemer zasa zbehnú najväčší kopcoví pretekári Starého kontinentu, aby zabojovali o body do európskeho kopcového šampionátu (EHC). Medzi prihlásenými nechýbajú slávne hviezdy ako Simone Faggioli, Christian Merli, či štýlový Fausto Bormolini. Bojovať sa bude tiež o body do Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, kde určite uvidíme aj legendárneho Igora Drotára a úradujúceho slovenského šampióna Martina Juhása.

Majstri volantu na Dobšinskom kopciZdroj: Dobšinský kopec

Dobšinské preteky Majstrovstiev Európy automobilov do vrchu sú rozdelené na jeden tréningový a jeden súťažný deň. Program začína v sobotu 17. júla dvoma tréningovými jazdami. Prvá štartuje o deviatej hodine. V nedeľu 18. júla vyvrcholí podujatie dvoma súťažnými jazdami, ktorých súčet určí nového víťaza. Začína sa už o ôsmej ráno slávnostným štartom, po ktorom pretekári vyrazia do prvej súťažnej jazdy. Popoludní je na programe druhá súťažná jazda. Okrem európskeho a slovenského šampionátu je podujatie zaradené aj do českého majstráku, takže sa môžeme tešiť aj na českú špičku.

Európsky šampionát sa v Dobšinej jazdí už deviatykrát po sebe, čo je potvrdením kvality pretekov a veľkého športového srdca usporiadateľov. „Je to pre nás pocta a záväzok zároveň,“ vraví riaditeľ pretekov Marcel Kollárik. „Stav vývoja pandemickej situácie aj nás dlho držal v neistote. Našťastie sa však situácia výrazne zlepšuje, čo otvorilo aj podmienky pre náš šport. Sme nesmierne radi, že môžeme potvrdiť tradičný termín uprostred leta. V dňoch 16. – 18. júla 2021 sa preto tešíme na všetkých nadšencov automobilového športu. Samozrejme v medziach aktuálne platných protipandemických opatrení. Veríme, že to spoločne zvládneme a úspešným podujatím urobíme šťastný krok k jubilejnému desiatemu ročníku ME Dobšinského kopca 2022.“

Späť na magazín

Diskusia k článku