Manažérka bezpečnosti Tesly: „je len otázkou času, kedy niekto umrie“.

Elon Musk je bezpochyby jedným z najväčších ľudí dneška. Prečo? Dostal sa do vesmíru, od základu postavil celosvetovú automobilku s inovatívnymi technickými riešeniami. A je na svoje diela patrične hrdý. Pri negatívnej kritike sa to však mení na precitlivenosť. Hlavne, ak sa niekto obúva do jeho výtvorov z vlastných radov.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
15.05.2018
Diskusia:

Manažérka bezpečnosti...

Auto-moto zaujímavosti

Elon Musk je bezpochyby jedným z najväčších ľudí dneška. Prečo? Dostal sa do vesmíru, od základu postavil celosvetovú automobilku s inovatívnymi technickými riešeniami. A je na svoje diela patrične hrdý. Pri negatívnej kritike sa to však mení na precitlivenosť. Hlavne, ak sa niekto obúva do jeho výtvorov z vlastných radov.

Nie je všetko tak ružové, ako sa zdá

Každá strana má dve mince. Nepozerajme na kvalitu, respektíve nekvalitu spracovania áut Tesla, ale na podmienky ľudí, ktorí ich montujú. Americký magazín Reveal priniesol zaujímavú reportáž, kde bývalí zamestnanci automobilky popisujú podmienky, v ktorých pracovali. Ide hlavne o množstvo nedostatkov na poli bezpečnosti. Vo fabrike vo Fremonte bežne dochádza aj k vážnym zraneniam, kde niekoho naberie vysokozdvižný vozík, dôjde k výbuchu elektroniky a podobne. Tesla ale nie každé zranenie eviduje, prípadne ich označuje len ako malé nehody, ale osobné zdravotné problémy, napríklad ako týždňovú hospitalizáciu zamestnanca, ktorý sa nadýchal toxických lepidiel. Vo fabrike sa napríklad používajú aj necertifikované zdviháky vlastnej výroby, ktoré neprešli žiadnymi bezpečnostnými skúškami. Len za minulý rok došlo v továrni k neskutočnému množstvu úrazov, ktorých bolo až 722, ako keby sa každý deň zranili 2 ľudia. Chceli by ste v takej spoločnosti pracovať?

Dôkazom, že niečo na tom pravdy bude je aj tvrdenie bývalej bezpečnostnej manažérky Justine White, ktorá situáciu už neuniesla a dala výpoveď. Podľa jej slov na mnohých miestach nie sú označené nebezpečné miesta pre veľmi jednoduchý dôvod, Elon Musk jednoducho nemá rád žltú, ktorou sa takéto miesta označujú. Rovnako majú vysokozdvižné vozíky vypnutú signalizáciu pri cúvaní, okrem nevyhnutných prípadov. Sama bývalá manažérka si myslí, že skôr či neskôr vo fabrike niekto zo zamestnancov zomrie.

Musk mimo realitu?

Elon Musk prípad zakončil obvinením magazínu Reveal, ktorý označil za „ideologický útok zo strany extrémistickej organizácie“. Dodajme, že táto „extrémistická organizácia“, magazín Reveal je nominovaný na Pulitzerovu cenu, ktorá je v novinárskej branži absolútnym vrcholom toho, čo sa dá dokázať. Že by niekto stúpil Muskovi na achilovku?

tovaren teslaZdroj: autoforum.cz

fabrika teslaZdroj: autoforum.cz

fremonst teslaZdroj: autoforum.cz

 

Zdroj: atoforum.cz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nástupca Rapidu už nebude liftback! Konkuroval Octavií!Škoda Rapid tu s nami je už nejakú dobu. Pred rokmi šlo o zaujímavý krok, ponúknuť model,...9. Apríl, 2018
02VIDEO: Dal auto s kamerou do servisu a natočil, čo s ním robia. Mechanik šiel na zmrzlinu!Možno máte kamaráta, ktorý pri pive vravel legendy o tom, ako mal auto v servise....23. Apríl, 2018
03Rakúsko zvyšuje rýchlostný limit na diaľnici.Rýchlostné limity na cestách sú niečo, čo mnohí nemajú v láske. Dôvod je jednoduchý, nikto...7. Apríl, 2018