Manuál a prepĺňaná V6-tka, nový Nissan Z je perfektný, ale u nás nebude

Po dlhej dobe, odkedy Nissan predstavil model 370Z, prichádza úplne nové kupé. Nissan ukázal nástupcu ikonického modelu Z ako prototyp, ale do sériovej produkcie sa toho veľa meniť nebude. V podstate je veľké plus, že toto nie je koncept, ale prototyp, čiže vozidlo z prípravnej série reálneho modelu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.09.2020
Diskusia:

Manuál a prepĺňaná V6-tka,...

Auto-moto zaujímavosti

Nissan 370Z, ktorý ešte stále je predchodcom tohto auta sa vyrába už dvanásty rok, čo je medzi automobilmi naozaj dlho. Naviac prihliadnuc k faktu, že 370Z je len hĺbkovo modernizovaný model 350Z, tak je to naozaj dlhodobo vyrábané auto.

Nová generácia Z bude s najväčšou pravdepodobnosťou označená ako 400Z. Avšak jediné, čo je zatiaľ o motore známe je, že bude mať usporiadanie V6 a prepĺňanie. Naviac ponuku neopustí ani manuálna prevodovka. Niektorý z automatov bude, samozrejme, v ponuke tiež.

Manuál a prepĺňaná V6-tka, nový Nissan Z je perfektný, ale u nás nebudeZdroj: Nissan

Nový Nissan Z bude mať aj v sériovej produkcii veľa retroprvkov, medzi ktoré možno zaradiť predné svetlá, či líniu okien a profil priamo odkazujúce na model 240Z. Dokonca na veku kufra dizajnéri nechali nápis Fairlady Z. Zadné svetlá zase pripomínajú deväťdesiate roky a model 300ZX. Predné aj zadné svetlá budú mať LED systémy.

Niektoré prvky exteriéru budú karbónové, čo ale nemusí byť v základnej výbave sériového kusu. Takisto ponuka diskov bude mať aj iných zástupcov ako tieto 19-palcové zliatinové disky prototypu. Aj keď exteriér vyzerá futuristicky s retro prvkami, interiér je trochu usadlejší. V podstate všetko z prototypu môže ísť spokojne do sériovej produkcie. Veľký displej má nový systém, na vrchu prístrojovej dosky je odkaz na minulosť vo forme troch ukazovateľov a sedadlá sú len dve, ako aj v 350Z a 370Z.

Manuál a prepĺňaná V6-tka, nový Nissan Z je perfektný, ale u nás nebudeZdroj: Nissan

A teraz tá zlá správa. Nissan vo svojich vyhláseniach povedal, že do Európy tento športový model nebude dovážať. Je to z dôvodu zmenšujúceho sa trhu so športovými vozidlami, ale najmä kvôli šialeným emisným politikám v rámci kontinentu.

Manuál a prepĺňaná V6-tka, nový Nissan Z je perfektný, ale u nás nebudeZdroj: Nissan

Na relevantných trhoch však bude konkurovať americkým autám ako Ford Mustang, Chevrolet Camaro, ale najväčším konkurentom bude japonsko-nemecká kooperácia vo forme BMW Z4 a najmä Toyoty Supra. Nissan plánuje pre tento nový model aj karosériu roadster, ktorý už mali predchodcovia a najmä v USA sa predával veľmi dobre. V USA sa očakáva základná cena niekde okolo 40-tisíc amerických dolárov.

Manuál a prepĺňaná V6-tka, nový Nissan Z je perfektný, ale u nás nebudeZdroj: Nissan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda za takmer 200-tisíc! Zabudni na Kodiaq aj Monte Carlo!Ak hľadáš výbornú investíciu, zabudni na nadupanú Škodu RS a Kodiaq! Kupuj ojedinelé...20. August, 2017
02Slováci hľadajú kradnuté autá sami: Haka - viac ako 100 000 členovPráca policajtov pri hľadaní kradnutých automobilov nie je tak úspešná, ako by Slováci...26. Jún, 2018
03Ženy alebo muži? Kto je lepší za volantom?Na základe výsledkov štúdie je možné tvrdiť, že boj o šikovnejšie pohlavie za volantom,...17. Marec, 2016