Mercedes-Benz X-Class: Luxusná Navara s technikou 3-cípej hviezdy!

Pre koho je nový Mercedes X-Class určený? Osloví široké spektrum zákazníkov. Manažéra, farmára, milovníka off-roadu z mesta, či rebela alebo rappera. V tomto automobile drieme veľký potenciál. Vzhľad, obutie, pohonná jednotka, použité materiály, všetko hrá do karát úspechu na trhu! Sleduj video z testu návrhu odolnejšej a "najvalitnejšej Navary" od Mercedesu!  

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.08.2017
Diskusia:

Video: Trailer -...

Auto-moto zaujímavosti

18. júla uzrela oficiálne svetlo sveta novinka Mercedesu, ktorá osloví širokú paletu zákazníkov. Svalnatý a húževnatý automobil sa presadí najmä v teréne, kde skutočne exceluje. Pôsobivý je aj vzhľadom a použitými materiálmi.

Mercedes X-Class Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

X-Class rozšíri G-Class, ponúkne 3 verzie

Pick-up triedy X sa dočkal mimoriadneho záujmu už minulý rok a každá nová informácia o príchode novinky sa stretla s veľkou vlnou záujmu. Pri oficiálnej svetovej premiére v Kapskom Meste v Juhoafrickej republike bol predstavený nový modelový rad spoločnosti Mercedes-Benz X-Class v 3 verziách – Pure, Progressive a Power. Koncept – X-Class. Čím tento obrí pick-up zaujme?

Mercedes X-ClassZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

X-Class predurčený na úspech na trhu!

Trieda X je zaujímavá pre manažéra, farmára, milovníka off-roadu z mesta, či pre rebela alebo rappera. V tomto automobile drieme veľký potenciál. Prečo? Vzhľad, obutie, pohonná jednotka, použité materiály, všetko hrá do karát úspechu na trhu!

Mercedes X-ClassZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Dizajnové prevedenie a technika

Oblé prvky dizajnu, ktoré stále pôsobia dostatočne agresívne. Zaujímavé splynutie elegancie a úžitkovosti. To je nový X-Class! A čo technika? Tak ako je v kategórii luxusných SUV-čiek zvykom, môžeme sa tešiť na vlastnosti známe zo Mercedesu triedy E a obľúbenej „S-Classy.“

Mercedes X-Class Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Mercedes X-Class Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Výkon až 258 koní

Na výber výrobca ponúka 3 naftové a 1 benzínový motor. X-200 - benzínový štvorvalec s výkonom 122 kW (166 k) a krútiacim momentom 238 Nm. X-220d - naftový štvorvalec s výkonom 120 kW (163 k) a krútiacim momentom 403 Nm. X-250d - naftový štvorvalec s výkonom 140 kW (190 k) a krútiacim momentom 450 Nm. Pre náročných niečo extra! Stropom ponuky bude X-350d - šesťvalcový naftový motor s výkonom 190 kW (258 k) a krútiacim momentom 550 Nm! X350d so šesťvalcovým „trojlitrom“ chce zatlačiť na rivala, Volkswagen Amarok, ktorý disponuje ostrým V6 motorom.

Mercedes X-Class Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Mercedes X-Class Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Cena + čoskoro aj AMG verzia

Novinka vstupuje do predaja už v novembri. Akú cenovú politiku zvolil Mercedes-Benz? Oficiálna základná cena pre nemecký trh je stanovená na 37 294 eur za prevedenie X220d. Pri každej verzii bude výkon prenášať základný šesťstupňový manuál. Za príplatok môže zákazník radiť pomocou sedemstupňového dvojspojkového automatu.

Čo na Mercedes X-Class povie konkurencia?  Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Mercedes X-Class vs. Nissan NavaraZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Ostrá konkurencia pre Rangera, Navaru a Hilux!

Čoskoro možno očakávať aj extrémnu úpravu X-Class s populárnym označením AMG! Čo povie na Mercedes X-Class konkurencia? Jedno je isté, Ford Ranger, Nissan Navara, Toyota Hilux a ďalší, majú pred sebou nebezpečnú konkurenciu! Určite sa oplatí počkať si na ďalšie detaily a verziu AMG!

Mercedes X-Class PickupZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Zdroj: autoexpress.co.uk, roadandtrack.com, vansa2z.com, vansa2z.com

Video: Mercedes X-Class - odolnejšia Navara!

Video: Trailer - Mercedes-Benz X-Class

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Návod: Ako najazdiť 5-miliónov km s 1 autom? Ako dosiahnuť extrémny dojazd svojho automobilu? To chce perfektný recept na dlhovekosť...4. August, 2017
02Najlacnejší elektromobil na Slovensku: Odvezie 2 osoby za 40 centov/100 km! Elektromobil z Česka, ktorý ta odvezie 100 kilometrov za menej ako 1 euro! A čo cena? Je to...24. Júl, 2017
03Mercedes s 2-miliónmi najazdených km za 2 500 eur! Vieš si predstaviť starého „medveďa“ s 2 miliónmi nabehaných kilometrov? Hovoríš, že áno,...30. Júl, 2017