Mercedes z ČR: Tatra T-Concept ako osobný automobil!

Našlapaný koncept od západných susedov nie je možné prehliadnuť. Osobný automobil s tvarmi "všetky oči na mne" patrí na cesty. Automobilky každoročne chrlia nové modely, pričom tvary moderných áut sú pre mnohých tuctové. Nenechaj si ujsť Tatra T-concept, výnimočný návrh Mercedesu z ČR, hodný realizácie! Nie je dokonalý? Posúď sám.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.06.2020
Diskusia:

Tatra T-Concept - návrh...

Auto-moto zaujímavosti

Našlapaný koncept od západných susedov nie je možné prehliadnuť. Osobný automobil s tvarmi "všetky oči na mne" by mohol v sériovej produkcii zamiešať karty. Nenechaj si ujsť Tatra T-concept, výnimočný návrh Mercedesu z ČR, hodný realizácie!

Tatra T-ConceptZdroj: auto.cz

Tatra ako osobný automobil

Tatra ako osobný automobil. S touto myšlienkou sa pohrávalo viacero tunerov a majstrov photoshopu. Automobilky každoročne chrlia nové modely, pričom tvary moderných áut sú pre mnohých tuctové. Niektoré návrhy odvážnych nadšencov dizajnu sa, podobne ako ten od bratov z Českej republiky, vydarili, posúď sám.

Tatra 700 návrh od ruského portálu Kolesa.ruZdroj: kolesa.ru

Legendárna stará Tatra

Pozrieť sa na osobný automobil Tatra z časov dávno minulých v modernejšej podobe? To znie rozhodne zaujímavo. Základom vzniku konceptu a inšpirácie, o ktorom sme písali pred časom, sa stala Tatra 700. Väčšinu automobilových fanatikov myšlienka návrhu ruského autora oslovila. 

Tatra ako osobný automobil - koncept novinky s netradičným vzhľadomZdroj: kolesa.ru

Nová Tatra

Nová zmodernizovaná Tatra 700 z tohto konkrétneho dizajnu je rovnakým pútačom pozornosti ako český kolega z pera auto.cz. Návrh od ruského portálu Kolesa.ru si okamžite získal pozornosť a stal sa hitom internetu. Ako sa ti páči tento starší návrh zo zahraničnej tvorby? 

Tatra T700 - legenda čias minulýchZdroj: wheelsage.org

Tatra T-concept

Nadaný český grafik Honza Lušovský z auto.cz dokáže brilantne kľučkovať medzi zverejnenými špionážnymi zábermi s nádychom fantázie a vlastnej vízie. Medzi jeho najzaujímavejšie počiny patrí návrh Škody 1203 iV a Škoda Felicia kabriolet, ktorá si vyslúžila mimoriadnu pozornosť a pozitívne ohlasy.

Tatra T-ConceptZdroj: auto.cz

Tatra ako osobný automobil 

Automobilka z Kopřivnice doslova baží po znovuzrodení. Honzovi sa vďaka svojej špecializácii v práci vo photoshope podarilo predstaviť podobu, ktorú si viacerí vieme predstaviť na cestách. Tento návrh vzal to najlepšie z viacerých možných podôb novinky.

Tatra ako osobný automobil rok 1999Zdroj: auto.cz" data-src="https://img2.auto.cz/img/29/full/5348296_.jpg" data-dot="https://img2.auto.cz/img/29/full/5348296_.jpg" data-author="acz" data-count="11/97" data-position="11

Chuťovka na záver

Aká by bola nová zaujímavá štúdia bez kľúčového dotyku dokonalosti? Tento návrh sa nechal inšpirovať vlastnosťou drahých Rolls-Royce. Unikátne osadenie kľučiek dverí, ktoré umožňuje otváranie zadných dverí v protismere, je chuťovkou na záver. Po súčte hlavných parametrov veľká časť z nás po tomto originálnom vozidle zatúži.

Tatra 700 - Tatra ako osobný automobil naposledy v roku 1999 Zdroj: auto.cz" data-src="https://img2.auto.cz/img/29/full/5348303_.jpg" data-dot="https://img2.auto.cz/img/29/full/5348303_.jpg" data-author="acz" data-count="18/97" data-position="18

Mercedes z ČR

Rozmery vozidla sú impozantné - 5,2 metra a rázvor je dlhý 3,2 metra. Vďaka vlastnostiam by tento koncept v prípade sériovej výroby rozhodne viacerí označovali za Mercedes z ČR. Luxusné parametre zaujímavo pretkané s legendárnym dizajnom s nádychom histórie čakajú na objavenie. Čas ukáže aké ďalšie tendencie tieto pokusy prinesú. Rozhodne treba tento počin autorov z ČR pochváliť. Ako sa ti zaujímavá štúdia páči? Podeľ sa s nami o svoj názor a hodnotenie dizajnu a snahy o znovuzrodenie osobného automobilu Tatra v komentároch.

Zdroj: https://www.auto.cz/

Legendárna Tatra ako osobný automobil - Modely Tatra 700 a Tatra 603

Tatra T-Concept - návrh hodný realizácie

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Raritná Škoda 120 limuzína: Len 1 exemplár na svete! Tento unikát si už na prvý pohľad pýta pozornosť. Posúď sám. Delo 80. rokov je vyrobené z...10. Máj, 2020
02Rarita z Ruska: Kríženec BMW a Volgy na predaj za 44 000 eur!Srdcom tejto legendárnej mašiny s rokom výroby 1959 je motor z kultového BMW 540i generárie...28. Máj, 2020
03Prekročenie rýchlosti o 200 km/h: Pokuta 6 500 eur za 308 km/h! Ako „si zarobiť“ na požičanom Mercedese-Benz C 63 AMG? Vyšprintuj ho na maximálku a...6. Jún, 2020