Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Mercedes za 115 000 € vs. Mercedes za 1150 €

Briti sa rozhodli, že preveria extrémne protiklady značky. Ako si v teste s novým delom poradí starý Mercedes, ktorý bol na predaj takmer zadarmo? Prekvapivý záver testu ťa presvedčí, že nie je všetko zlato, čo sa blyští. Nenechaj si ujsť zaujímavý test "medveďov" a vypočuj si verdikt. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.11.2019
Diskusia:
Sledujte nás na:

Video: Mercedes za 115 000...

Auto-moto zaujímavosti

Briti sa rozhodli, že preveria extrémne protiklady v segmente luxusných automobilov. Nebudú sa porovnávať odlišné značky, ale 2 neporovnateľné mašiny rovnakého výrobcu.

Mercedes za 115 000 € vs. Mercedes za 1 150 €Zdroj: youtube.com/Car Throttle

Zaujímavý test

Ktorého automobilového fanatika porovnávať neporovnateľné vozidlá nikdy nenapadlo? Odlišné automobily, ročníky aj cena. Ako toto môže dopadnúť. Nebudeš veriť vlastným očiam. Budeš prekvapený.

Skvelá dvojica rivalov

Mimoriadne obľúbená „testovačka“ pochádza z dielne frajerov z Car Throttle. Ich nápad nemohol ostať nepovšimnutý. Video sa ihneď po uverejnení šíri internetom rýchlosťou blesku. Niet sa čomu čudovať, niečo podobné sa len tak nevidí.

Luxusné Mercedesy – starý vs. nový

Ich ochutnávka toho najlepšieho a najzaujímavejšieho z automobilového sveta, tak ako zvyčajne, predčí očakávania. Vzdialení príbuzní značky Mercedes si v teste „povedali svoje.“ Hlavní protagonisti testu, Alex a Ethan si pre ďalšiu carthrottle chuťovku vybrali skvelú dvojicu.

Mercedes za 115 000 € vs. Mercedes za 1 150 €Zdroj: youtube.com/Car Throttle

Nový Mercedes triedy S W222 a „starý dobrý“ Mercedes W220

Novinka v podobe faceliftovanej triedy S W222 s cenovkou 100 000 britských libier mohla byť celkom pokojne vyhláseným víťazom ešte pred začiatkom natáčania. Staršia generácia Mercedesu W220 však rozhodne zaujala nečakaným spôsobom aj v ťažkej pozícii v porovnaní s novinkou.

Sklamanie zo starého Mercedesu sa nekoná

Luxusné korene značka rozhodne nezaprie ani pri starších ročníkoch. Je priam úžasné sledovať, že aj tento starší model z ponuky má stále čo ponúknuť. O pozornosť publika sa W220 stále dokáže pobiť. A to aj napriek tomu, že rozdiel v hodnotách vozidiel je extrémny.

Extrémny rozdiel ceny

Nákupná cena staršieho z dvojice? Len 990 britských libier. Nízka cena nie je spôsobená len zlým technickým stavom. Môže za ňu aj stará známa strata hodnoty áut v segmente luxusných modelov. Na britskom trhu je za túto sumu možné nájsť aj unikát v koži s dreveným interiérom.

Mercedes triedy S sedanZdroj: mercedes-benz.com

Mercedes W220

Ako prví si pozornosť hlavných postáv testu získal starší z dvojice. Pohodlné dlhé jazdy sú len jednou z vysoko hodnotených vlastností tejto jazdenky. Veru, nový Mercedes W222 sa môže pýšiť modernou výbavou a množstvo luxusných prvkov výbavy naviac, je však úsmevné, že za ním starý „medveď“ neostáva v tichom závese. O svoje miesto v srdci vodiča sa vie pobiť aj napriek predsudkom, nízkej cene a veku.

Luxusná novinka W222

Ak chceš skutočne všetko a na veľkej obrazovke, máš financie, rozhodne ťa osloví drahší z dvojice. Nebudeš veriť, no aj tu sa nájdu nevýhody a slabé stránky. Nastavenie doplnkov počas jazdy zaberá čas a nastavenie ideálnej jazdnej stratégie je ďalšou starosťou naviac, ktorú milovník pôžitku z jazdy nemusí vždy potrebovať.

15 rokov vývoja za 100 000 eur

Je to na zvážení každého potenciálneho zákazníka, či jeho favorit spĺňa potrebné kritériá. Kto si kupuje špičkový Mercedes cenu rozhodne nerieši. To je jasný dôvod toho, že automobilky prichádzajú na trh s novými špičkovými modelmi, aj keď väčšina ľudí tvrdí, že také mašiny nikto nekupuje. Nebude to celkom pravda. Stačí si pozrieť rozrastajúce portfólia modelov luxusných značiek. Plná výbava a šialené doplnky. Extra pohodlie. Neporovnateľné parametre. To je dôvod, povedať áno delu z dielne Mercedesu.

Výkon

Na záver si pozrime parametre výkonu. Dravejší mladík ponúka kombináciu hybridného motora s 2-krát preplňovaným šesťvalcom s objemom 3 litre a elektrikou. W222 disponuje výkonom 350 kW, 476 koní a 700 Nm krútiaceho momentu. Tieto hodnoty starší Mercedes nepotrebuje napodobňovať. Vystačí si s rešpektom, ktorý si roky nesie nielen z tohto testu.

Prerábka Mercedesu zo starého nový (Ukrajina)Zdroj: englishrussia.com

Mercedes S W222 vs. starý Mercedes

Lacnejší z dvojice stojí o viac ako 100 000 eur menej ako nový luxusný rival testu. Rozdiel ceny je v prepočte približne celých 113 850 eur. To už je čo povedať? Aké sú tvoje postrehy z netradičného stretnutia? Podeľ sa o svoju reakciu v komentároch.

Mercedes za 115 000 € vs. Mercedes za 1 150 €

Ako si v teste s novým delom poradí starý Mercedes, ktorý bol na predaj takmer zadarmo? Prekvapivý záver testu ťa presvedčí, že nie je všetko zlato, čo sa blyští. Nenechaj si ujsť zaujímavý test "medveďov" a vypočuj si verdikt. Je sa na čo pozerať. Sleduj video.

Zdroj: Car Throttle@Youtube, mercedes-benz.com

Video: Mercedes za 115 000 € vs. Mercedes za 1 150 €

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes-Benz triedy G za 135 000 €: Bestseller v Rusku vypredaný!35 rokov predaja na trhu. Značka Mercedes-Benz, označenie AMG a naftový pohon. Agresívna...2. November, 2019
02Kolosálna nehoda: 130-tonový BelAZ vs. lokomotívaInternet žasne pri pohľade na bizarné nehody z našich ciest. Nečakané stretnutie 2 obrích...4. November, 2019
03Tesla zabíja: Vodič zhorel kvôli dverám bez kľučiekBezpečná a ekologická Tesla? Tesla Model S čelí obvineniam za smrť vodičov, ktorí po nehode...28. Október, 2019