MiniBig = Karavan + čln 2 v 1: Praktický obojživelník proti povodniam

Janponský unikát. MiniBig - nemá konkurenciu, poradí si vo vode aj na suchu! Domy na kolesách však majú 2 veľké nevýhody. Vysoká cena a žiadne špeciálne vlastnosti. Čo dokáže karavan + čln 2 v 1?Praktické využitie nielen počas povodní! Sleduj video. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.10.2018
Diskusia:

Video: Mini Big - Karavan...

Auto-moto zaujímavosti

Ponuka luxusných karavanov je široká. Rovnako je to v prípade veľkých karavan. Domy na kolesách však majú 2 veľké nevýhody. Vysoká cena a žiadne špeciálne vlastnosti.

MiniBig - Praktický karavan + čln 2 v 1Zdroj: carscoops.com

Novinka z Japonska

To všetko dokáže prekonať novinka z Japonska, ktorá si získala celosvetovú pozornosť. Rozmerovo nie je veľký ani malý, je mimoriadne praktický a dokáže to, čo žiaden iný karavan s podobnými vlastnosťami!

Miesto pre 3 dospelé osoby

MiniBig v preklade znamená "malý veľký." Názov vystihuje koncept, ktorý sa riadi heslom, že kľúčom úspechu je praktickosť a výnimočné vlastnosti. Multifunkčné využitie a dostupná cena, vzhľadom k vlastnostiam, sú príjemný bonus potenciálneho majiteľa, ktorý sa pri nákupe 2 v 1 riešenia nechce zadlžiť.

MiniBig - Praktický karavan + čln 2 v 1Zdroj: carscoops.com

Karavan + čln 2 v 1

Bežný obytný príves sa v sekunde zmení na plne funkčný čln, ktorý dokonca sľubuje výbornú obratnosť a ľahkú ovládateľnosť na vlnách. Ako sa z karavanu stane čln? Jednoducho. Stačí príves zacúvať do vody.  Na využívanie vlastností lode treba vlastniť aj základnú licenciu na riadenie lodí.

Praktický obojživelník proti povodniam

Využitie v podobe aktívneho voľného času nie je jediná devíza jedinečného karavanu. Rovnako účinne sa dá použiť v prípade prírodnej katastrofy alebo ako prevencia pred záplavami. Oblasti, kde často dochádza z zatopeniu pevniny, by o ochrane majetku v krízových situáciách vedeli rozprávať.

MiniBig - Praktický karavan + čln 2 v 1Zdroj: carscoops.com

Ubytuje 3 dospelé osoby

Obytný príves disponuje nasledujúcimi rozmermi. Dĺžka 4 390 mm, šírka 1 640 mm a 1 930 mm výška. Výrobca udáva, že karavan poskytuje ubytovanie pre 3 dospelé osoby. Určite nepôjde o podmienky hotelového ubytovania európskeho štandardu . Možno ich prirovnať k prespávaniu na internáte. Pasažieri sa vyspia na rozloženej posteli vytvorenej z rozložených sedačiek.
Čerešnička na torte - vybavenie

Čerešnička na torte

Pre zabezpečenie určitého komfortu posádky interiér ponúka plne funkčnú mini kuchyňu. Súčasťou výbavy je tečúca voda na zabezpečenie hygieny a prípravy jedla. Interiér ponúka dostatočný priestor pre batožinu v podobe úložného priestoru. K dispozícii je jedálenský stôl a pohodlná kožená sedačka, ktorá vznikne vysunutím sedákov.

MiniBig = Karavan + čln 2 v 1: Praktický obojživelník proti povodniamZdroj: carscoops.com

 Cena

V Japonsku sa predáva v prepočte za približne 18 000 eur. Cena nie je nízka. Maj však na pamäti, že  MiniBig je kombináciou multifunkčného prívesu s "malou loďou." Pri ich výbere by si určite zaplatil za tieto parametre viac. Možnosť využívať ich v podobe jedného produktu? Na nezaplatenie, čo povieš? Minibig dokáže, v prípade povodní zabezpečiť bezpečný úkryt a prostriedok presunu do bezpečia.

MiniBig - Praktický karavan + čln 2 v 1Zdroj: candawebdesigns.com

Ochráni majetok, prepraví do bezpečia

Koľko by si zaplatil za dopravný prostriedok, ktorý dokáže ochrániť majetok majiteľa počas záplav? Nákup podobného multifunkčného dopravného prostriedku dokáže majiteľovi ušetriť peniaze. Niet pochýb, že tento unikát presvedčí mnohých záujemcov a jeho predaj sa rozšíri do viacerých oblastí sveta. Osloví nielen rybárov a "morských vlkov." Ako sa ti toto praktické riešenie a spojenie karavanu + člnu páči?   

Zdroj: carscoops.com, newatlas.com

Video: Mini Big - Karavan + čln 2 v 1

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Superb 4x4 raketa: 568 koní pokorí BMW M5! Čo dokáže 280 koní + turbo a šialené parametre k tomu? Vytvoriť najextrémnejšiu premenu...12. Október, 2018
02Slovenské taktické vozidlo Zetor Gerlach: 4x4, balistická ochrana + 110 km/h! Nosnosť 1,5 tony, balistická ochrana + rychlosti 110 km/h! Schopnosť bez problémov prekonať...6. Október, 2018
03Automatické snehové reťaze: Unikátny vynález z ČR za 440€!Autor vynálezu sa rozhodol, že odstráni viaceré nevýhody klasických snehových reťazí na...10. Október, 2018