Mitsubishi ASX: SUV jazdenka = kráľ výdrže a spoľahlivosti

Hľadáš jazdenku s vysokou spoľahlivosťou? Neprehliadni neznáme SUV Mitsubishi ASX. Dlhé roky so zaujímavými vyhliadkami na poli spoľahlivosti a životnosti. Čo viac si môžeš od 10-ročnej jazdenky priať? Neznámy SUV kráľ výdrže a spoľahlivosti s ročníkom výroby 2011 stojí za pozornosť.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.04.2021
Diskusia:
Zdroj: mitsubishi.com

Mitsubishi ASX

Auto-moto zaujímavosti

Mitsubishi ASX na trhu ojazdených automobilov patrí k stáliciam, ktoré pravidelne prekvapujú výdržou. Napriek tomu nepatrí medzi ospevované modely, ktoré všetci poznajú. A je to škoda, ponúka mimoriadne zaujímavý mix vlastností, ktorý dokáže zaujať vodiča hľadajúceho spoľahlivú jazdenku.

Mitsubishi ASX: Neznámy SUV kráľ výdrže a spoľahlivostiZdroj: mitsubishi.com

Cenovo dostupné SUV aj s pohonom 4x4

Nevyniká pôsobivým dizajnom, ale je cenovo dostupné a technicky dostatočne presvedčivé. Toto kompaktné SUV má jednu vlastnosť, ktorú mu niektorí vodiči, možno aj neprávom, vyčítajú. Toto vozidlo je japonské. Zdatný crossover je tu už viac ako 10 rokov a svojich majiteľov zvykne príjemne prekvapiť. Aby mienku na toto vozidlo bolo možné plnohodnotne podporiť, je dobré priložiť hodnotenie hodnovernej organizácie alebo výsledky testov.

Dobré hodnotenie

V teste bezpečnosti cestujúcich (nárazovom test Euro NCAP 2011) dosiahol tento crossover 4 hviezdičky a viedol si dobre vo viacerých disciplínach. Získal pozornosť a dobré výsledky aj z hodnotenia nemeckého Autobildu. Vozidlo sa vyrába od roku 2010 až dodnes. Na trhu sú ešte 2 podobné modely, ktoré zdieľajú viaceré parametre modelu ASX. Sú to Citroën C4 Aircross a Peugeot 4008.

Mitsubishi ASX: Neznámy SUV kráľ výdrže a spoľahlivostiZdroj: mitsubishi.com

Pohon

Mitsubishi ASX ponúka na výber 2 motory, 117 PS (1,6 MIVEC) a 150 PS (2,2 DI-D). Zákazník si vyberá medzi pohonom predných a všetkých kolies. Verzia s 1,6-litrovým benzínovým motorom je k dispozícii len s pohonom predných kolies. Pre vodičov vyžadujúcich lepší krútiaci moment, je tu verzia 2,2 DI-D s výkonom 150 koní a s krútiacim momentom,360 newtonmetrov. V kombinácii s pohonom 4x4 možno modelu skutočne zatlieskať. 4x4 pohon ho dokáže celkom dobre presedlať z asfaltu do terénu, kde si počína prekvapivo dobre.

Nové Mitsubishi ASX vs. staré - Nové Mitsubishi ASX vs. staré - Nové ponúka lepší motor, viac výbavy, ale aj vyššiu cenu. cenaZdroj: mitsubishi.com

Cena

Odvezie 5 pasažierov. Batožinový priestor ponúka objem  419 až 1219 litrov batožiny. Cena tohto neznámeho kráľa autobazárov? Pri vozidlách v zaujímavom technickom stave Štartuje už na sume 6900 eur. V prípade porovnania - nové Mitsubishi ASX vs. staré, treba mať na zreteli, že nové ponúka lepší motor, viac výbavy, ale aj vyššiu cenu. Ako ťa tento nenápadný crossover presvedčil? Ponuku Mitsubishi ASX u nás TU.

Mitsubishi ASX 

            
Čas výstavby:  2010 až dodnes
Motory:  117 PS (1,6 MIVEC) až 150 PS (2,2 DI-D)
Cena:  od 6900 eur
Bezpečnosť cestujúcich (nárazový test Euro NCAP 2011): 4 hviezdičky

Zdroj: Mitsubish Motors Corporation, autobild.demitsubishi-motors.sk

Mitsubishi ASX

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nová Škoda Octavia za menej: Za 21 500 € na predaj v Rusku!Nová Škoda Octavia je na predaj za menej ako u nás na trhu v Rusku. Variant s benzínovým...2. Apríl, 2021
02Škoda Octavia III rarita: Športiak s motorom uprostred!Hovoríš, že si už videl všetko? Mýliš sa, zbystri pozornosť! Škoda Octavia III rarita - ako...30. Marec, 2021
03Na predaj nezničiteľný Mercedes s nájazdom len 378 km! Volajú ho nezničiteľný Mercedes. Nájazd 1 000 000 km je pre neho dosiahnuteľný cieľ. Kúpiť...28. Marec, 2021