Motor roka oslavuje 5-miliónty kus! Nájdeš ho vo Fieste aj v novom Mustangu!

Minulý rok tvorili vozidlá s týmto typom poháňacieho agregátu už štvrtinu všetkých predávaných vozidiel. To však nie je jediné prvenstvo. Ford Motor Co. F oznámil, že od začiatku výroby sa vyrobilo už 5 miliónov vozidiel s týmto typom úsporneho motoru! O akom agregáte je reč? Viac v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.04.2015
Diskusia:

Motor roka oslavuje...

Auto-moto zaujímavosti

Čo si predstaviť pod pojmom EcoBoost?

Stalo sa to v roku 2010. V tomto roku sa k nám dostali prvé automobily s motorom EcoBoost. Za posledných niekoľko rokov Ford už uviedol na trh nové technológie EcoBoost motora. Aj keď sa jedná o zložitú technológiu dá sa vysvetliť pomerne jednoducho. Zjednodušene sa dá povedať, že EcoBoost je kombinácia preplňovaného a priameho vstrekovania paliva. Docieli sa tak lepšia spotreba paliva bez toho, aby došlo k obmedzeniu výkonu motora. Ford EcoBoost je 1,0-litrový trojvalcový motor. Motor získal mnoho ocenení vďaka svojej inovátívnosti a efektivite. Ford tiež ponúka 1,5 litrové, 1,6 litrové, 2,0 litrové a 2,3 litrové štvorvalcové motory a silné 2,7 litrové a 3,5 litrové V6 motory. Ford produkuje v priemere 200-tisíc EcoBoost motorov za mesiac po celom svete. Tento typ motora poháňa aj najnovší Ford Mustang, ide o 2.3-litrový štvorvalec o výkonu 231 kW/314 k. Disponuje priemernou spotrebou paliva 8.0 litra benzínu na 100 kilometrov!

Šiesta generácia Fordu Mustang Zdroj: youtube.com

Lichotivé čísla

V roku 2009 Ford vypustil na trh motor EcoBoost Ford Taurus SHO, s označením 3,5 litra EcoBoost V6. V roku 2009 automobilka vyrobila 14 439 kusov EcoBoost motorov. V roku 2010 Ford vyrobil 62 704 vozov s touto technológiou. V roku 2013 Ford oslávil produkciu svojich 2 miliónov motorov EcoBoost motora v závode Louisville.

Ford vyrobil už 5 miliónov vozidiel s motorom EcoBoost!

Minulý rok tvorili vozidlá s týmto typom poháňacieho agregátu už štvrtinu všetkých predávaných vozidiel. To však nie je jediné prvenstvo. 18. marca oznámil Ford Motor Co. F, že od začiatku výroby sa vyrobilo už 5 miliónov vozidiel s úsporným motorom Ford EcooBoost! V michiganskom montážnom závode vo Wayne bol týmto miľníkom Ford Focus s 1,0-litrovým preplňovanýn motorom, stal sa 5-milióntym vozidlom s týmto typom motora, ktorý zišiel z výrobnej linky Fordu! Najobľubenejšou verziou je 3-valcový 1.0 EcoBoost motor, ktorý sa teší mimoriadnemu záujmu u zákazníkov. Podarilo sa mu tri roky po sebe získať uznávaný titul Motor roka!

Ford získal s EcoBoostom viacero ocenení, stal sa 3-krát po sebe motorom roka!Zdroj: autoua.net

Rok 2015 bude pre koncern Ford mimoriadne úspešným!

Vedenie Fordu očakáva, že bude rok 2015 pre spoločnosť mimoriadne úspešným. Vedľa výroby 5 miliónov kusov vozidiel s motorom EcoBoost, tento rok automobilka ponúkne svojim zákazníkom možnosť vybrať si EcoBoost poháňací agregát do všetkých osobných automobilov predávaných s technológiou EcoBoost vo všetkých regiónoch USA, kde firma predáva automobily! V Európe sa predalo vyše 230-tisíc vozidiel s agregátom EcoBoost. Tento typ motora sa montuje do 10 modelov od Fiesty až po úplne nové Mondeo. Vyrábajú ho v dvoch závodoch. V Kolíne nad Rýnom a v Craiove v Rumunsku. 

Ceo manažér Fordu Alan Mulally na fotografii s 1.0 EcoBoost motoromZdroj: autoua.net

zdroj: finance.yahoo.com, autoua.net

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lincoln Continental: Budúca najluxusnejšia limuzína na trhu?S elegantnou siluetou a novou stredovou mriežkou z chrómu Continental ohlasuje príchod...30. Marec, 2015
02Hľadáš lukratívnu prácu? Porsche dáva ročný bonus 8600 eur!Čo sa týka hľadania dobre platenej práce je to väčšinou poriadny boj. Mnoho z nás pracuje...30. Marec, 2015
03Video: Driftovačka vo vzduchu akú si nevidel!Pozrite si, čo dokáže 707-koňový Dodge Challenger Hellcat na plošine zdvihnutej do výšky...29. Marec, 2015