Mulliner dá Bentley Continental GT ešte viac luxusu

Bentley Continental GT je z tých áut, ktoré netrpia nedostatkom luxusu, ale ak by predsalen niekomu chýbalo, tak Mulliner dokáže niektoré prvky ešte zvýrazniť. Vylepšená verzia kupé tak doplní kabriolet, ktorý už v ponuke je.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.09.2020
Diskusia:

Mulliner dá Bentley...

Auto-moto zaujímavosti

Bentley začne s možnosťou objednať Continental GT ako verziu od Mullineru už v októbri, ale reálne dodávky začnú až začiatkom budúceho roka. To znie ako super, keby bola na Bentley čakacia doba len tri-štyri mesiace, čo je štandard pri individuálnej konfigurácii väčšiny ostatných automobilov.

Mulliner od bežnejších Continentalov GT odlíši iná maska chladiča so špecifickou mriežkou. Dvojitý diamantový vzor naozaj vytvára luxusnejší vzhľad ako štandardná mriežka. Podobný motív, aj keď nie až tak rafinovaný je aj v nárazníkových mriežkach. Ďalšou zmenou sú kryty spätných zrkadiel. Majú matný strieborný povrch. Na prvý pohľad to vyzerá fantasticky, ale budú sa z toho zle odstraňovať pozostatky mušiek a iného hmyzu.

Mulliner dá Bentley Continental GT ešte viac luxusuZdroj: Bentley

Continental GT od Mullinera stojí na 22-palcových kolesách s automaticky vyrovnávateľnými znakmi v stredoch kolies. Disky majú leštené kraje a stredy sú lakované tmavou farbou.

Ten pravý luxus prichádza v interiéri. Mulliner ponúkne osem variácií trojfarebných kombinácií. V rámci individualizácie určite bude existovať alternatíva, ktorá ponúkne možnosť zmeniť niektorú z farieb presne podľa požiadaviek konkrétneho zákazníka. Ale Mulliner bude mať charakteristicky aj diamantový tvar prešívania sedadiel, aby nadväzoval na masku chladiča. Prešívanie sa dostane aj na dverové výplne.

Mulliner dá Bentley Continental GT ešte viac luxusuZdroj: Bentley

Najväčšou zaujímavosťou interiéru je však stredová konzola vyrobená z kovu, ktorá tiež ukazuje podobný vzor s kosoštvorcami a trojuholníkmi. V ponuke Bentley by Mulliner je napríklad orechové drevo ako materiál obkladových častí prístrojovej dosky. Je kombinovaný s chrómovými prvkami. Ale ak toto nie je to správne drevo, tak Bentley ponúka takmer 90 len drevených variácií.

Mulliner nemusí mať práve nasilnejší motor v ponuke. Na výber je teda, samozrejme, 6-litrový motor W12 s prepĺňaním, ktorý dosahuje výkon 466 kW (633 k), ale v ponuke je aj twin turbo V8 s objemom 4 litre. Ten ponúkne výkon slušných 404 kW (550 k). Motor W12 bude kultivovanejší ako V8, ale pomalý nebude Bentley Continental GT ani s jednou možnosťou pod kapotou. Bez ohľadu na motor bude štandardne použitý systém aktívnych stabilizátorov.

Mulliner dá Bentley Continental GT ešte viac luxusuZdroj: Bentley

Špecialitou verzie od Mullineru je kľúčik v prezentačnej krabičke. Kožené obaly v ňom korešpondujú so zvolenou farebnou kombináciou exteriéru.

Mulliner dá Bentley Continental GT ešte viac luxusuZdroj: Bentley

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Koncept Hyundai Genesis New York: Vzhľad modelu G70 odhalený!Pred časom sa automobilka Hyundai rozhodla, že založí po vzoru Hondy s Acurou svoju vlastnú...26. Marec, 2016
02Prvé SUV Ferrari je len otázkou času!SUV-čka sú niečo, čo spôsobilo vo svete automobilov hotový boom. SUV by chcel každý,...17. Máj, 2020
03Honda S2000 dostane pod kapotu 3 valce!Keď sa povie Honda S2000, asi každý si vybaví malý, ľahký a športový roadster. No ak sa...18. Október, 2015