Na Octaviu Scout musíš zarábať 5 000 € mesačne v čistom!

Škoda Octavia je pre Slovákov takmer modlou. To platí už od jej prvej generácie. Nesmiernej popularite sa tešila aj verzia Scout, ktorá sa vyznačovala zvýšeným podvozkom, plastovými ochrannými prvkami a pohonom 4x4. Posledná generácia síce už pohon 4x4 neprinesie, no Scoutu sme sa dočkali tiež. A Škoda predstavila svoju predstavu jej cieľového zákazníka.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
11.10.2020
Diskusia:

Na Octaviu Scout musíš...

Auto-moto zaujímavosti

Na Slovensku pracháč, v zahraničí priemer

Portál autoviny.sk prišiel s mimoriadne zaujímavou informáciou z workshopu pre novinárov z Mladej Boleslavi. Najskôr treba povedať, že Octavia Scout nie je rozhodne lacným autom. Základ dosluhujúcej generácie vyjde na vyše 31 000 €, čo málo nie je. Navyše trend, ktorý sme vysledovali pri predstavení nových generácií iných modelov je nárast ceny. Takže aj nová Octavia Scout bude s najväčšou pravdepodobnosťou ešte drahšia.

Škoda sa kedysi profilovala ako ľudová automobilka pre masy, teraz však aj na základe svojich vyjadrení rúbe o poznanie vyššie. Na spomínanom workshope odprezentovala svoju predstavu o cieľovom zákazníkovi pre svoju novú Octaviu Scout. A podľa nej môžeme skonštatovať, že u nás by si Octaviu Scout nemohol dovoliť takmer nikto.

Predstava automobilky je taká, že jej typický klient pre Octaviu Scout je muž pracujúci v administratíve. Je to približne 46 ročný ženatý muž bez detí. Jeho záľubami sú beh, futbal, cyklistika a snowboarding. No a za auto si dovolí zaplatiť 37 000 € a jeho čistý mesačný príjem je 5 000 €! Presne tak, 5 000 € v čistom. Nuž, tu je zrejmé, že Slovákov Škoda ako svojich cieľových zákazníkov nemá, mieri skôr na Nemecko, Belgicko, Holandsko a iné, oveľa vyspelejšie krajiny.

Ak by sme tento ekvivalent aplikovali na naše príjmy, prišli by sme k zaujímavému zisteniu. 37 000 € predstavuje 740 % z hodnoty čistého mesačného zárobku 5 000 €. Priemerná hrubá mzda na Slovensku je aktuálne 1 087 € v hrubom, čo je približne 832 € v čistom. A ak by sme si mohli dovoliť dať za auto percentuálne rovnako, teda 740 % mesačnej mzdy, bolo by to 6 156 €! Nuž a aktuálne na trhu je najlacnejším novým autom Dacia Logan, ktorá stojí o približne 400 € viac. Pri zohľadnení platov tak Octavia Scout vyjde jej cieľového zákazníka asi toľko, ako priemerne zarábajúceho Slováka najlacnejšie nové auto na trhu.

Na Octaviu Scout musíš zarábať 5 000 € mesačne v čistom!Zdroj: autoviny.sk

Na Octaviu Scout musíš zarábať 5 000 € mesačne v čistom!Zdroj: autoviny.sk

Na Octaviu Scout musíš zarábať 5 000 € mesačne v čistom!Zdroj: autoviny.sk

Zdroj: autoviny.sk

Zdroj foto: autoviny.sk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Čínske luxusné 6 miestne MPV len za 12 000 €!Hovorí sa iný kraj, iný mrav. Napriek tomu, že Čína je už brutálne vyspelou krajinou,...13. September, 2020
02Oplatí sa kúpiť starý taxík? Mercedes, 638 800 km, len 1 590 €!Kúpiť si ojazdený taxík určite neznie ako príliš dobrý nápad. Prečo? Prvým problémom môže...9. September, 2020
03Sylvester Stallone predáva svoje auto. 296 000 €!Vozový park celebrít je svetom vo svete. Hlavne ak sa bavíme o tých amerických celebritách....11. September, 2020