Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Najdrahší Duster má 170 koní: Renault Duster Oroch za 21 000 €!

Najdrahšia Dacia - Duster Oroch za 21 000 eur! Čo dokáže táto novinka postavená na základe Dacie Duster? Minimálne prekvapí konkurenciu. Ne si pripravený na drahú Daciu? Model s cenovkou nad 20 000 eur prichádza!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.04.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: renault.com

Video: Renault Oroch 2023

Auto-moto zaujímavosti

Dacia Duster už dávno nechce byť len lacným automobilom. Môže za to niekoľko pohnútok, ktoré vedú automobilky. Chuť sa odlíšiť. Preraziť v inom ako ekonomickom klasifikovaní a dostať sa medzi najlepších bez potreby zažiariť. Len s prirodzenou pozornosť publika a verejnosti. Tá reaguje na toto vozidlo prekvapilo dobre.

Dacia Duster v tele Renaultu

Značka chcela odjakživa zažiariť. Na trhu už nájdeme viaceré verzie predávané a ponúkané s logom Renaultu. Najvyššia dostupná verzia už ponúka modernizáciu. Už minulý rok bola dostupná pre Duster. Vyzerá vcelku štýlovo. Rumunské korene sú dané. Francúzska krv pomiešala zadania a výsledkom súhry je finálny produkt Renault Duster Oroch. Tento model sa zatiaľ predviedol v Južnej Amerike, kde má byť na predaj už tento rok. Na kapote hrdo svieti meno výrobcu. Renault sa pri tomto stroji nemá za čo hanbiť.

V roku 2024

Pri pohľade na facelift, však srdce Renaultu zaplesalo a zatúžilo po premene. Faceliftované SUV ako Duster Oroch popletie hlavu nejednému európskemu zákazníkovi. Prvé informácie o novinke sa objavili už dávnejšie. Komentujúci špekulovali, že sa pozeráme údajne na druhú verziu už existujúceho modelu. To však nie je pravda. Máme tu úplne nové vozidlo, ktoré sa bude u nás predávať v roku 2024. Objaví sa na modulárnej platforme CMF-B-LS.

Úpravy

Kým sa tak stane, tvarovo tento model vyohýbajú grafici a dizajnéri. Pick-up dostal novú prednú časť, kde znateľne cítiť podobnosť s európskym Dusterom. Nemožno vylúčiť ani inšpiráciu Bigsterom. Na kapote však nehľadaj Daciu. Toto je „čistokrvný“ Renault.

Zmena dizajnu

Zmenu vzhľadu dostal predný nárazník. Tvoju pozornosť upútajú nové svetlá s modernejšou grafikou, ktorá je využitá v prednej aj v zadnej časti. Ako je na tom interiér? Nemožno predvídať iný krok. Výrobca využíva „výkresy“ zo staršieho Dusteru II, ktorý bol určený pre Európu. Ak si zízal na Renault Arkana, vedz, že pôsobivé prvky nájdeš aj u tejto pick-up novinky.

Úprava motoru

Boli nutné. Brazílske zákony neumožňujú využívať na území štátu iné modely ako tie, ktoré vyhovejú novým emisným normám. Tie sú v Brazílii sprísnené od 1. januára 2022. K tomuto dátumu presne o 3 roky pribudnú k štandardom L-7 aj štandardy L-8. Z tohto dôvodu bol nahradený pôvodný pohonný agregát Dusteru Oroch.

Výnimka pre off-roadové automobily

Namiesto atmosférického 2-litrového motora bolo potrebné osadiť nový motor, ktorý by lepšie vyhovoval potrebám. Svoj priestor dostal preplňovaný 1,3-litrový 4-valec.Čo by to však bol za srdečný národ, ak by nejakej skupine áut nenechal výhody. Brazílčania preto zvažujú vynechanie off-roadových automobilov z testovania. Plnenie noriem by tak prestalo brať úlohu.

Výkon 150 koní

Tento stroj dostane 130 až 150 koní výkonu. Ešte čerešnička na torte. V charakteristike Flex-Fuel dostal model prekvapenie, sústavu na spaľovanie biopaliva. To sa prejaví nárastom výkonu na 170 koní a 270 krútiaceho momentu. Ak berieme do úvahy rivalov rovnakej značky, Oroch exceluje aj po stránke techniky. Pri spaľovaní etanolu na benzín motor dáva 162 koní.

Cena – Najdrahší Duster

Už spomínaná cena 105 800 realov, v prepočte približne 21 000 eur sa môže s prípadným príchodom na európsky trh ešte líšiť. Vďaka cene sa pozeráme na mimoriadne pekný Duster s pôsobivými tvarovými líniami, ktorý je drahší ako doteraz predstavené sériové verzie.

Dacia Duster Oroch aj v Európe?

O príchode tohto modelu do Európy sa už chvíľu v automobilovom svete polemizuje. Všetko nasvedčuje tomu, že túto Daciu privítame aj na európskom trhu, ale až v produkčnej verzii s číslom 2. Počítajme s rokom 2024. Ako sa ti tento nie práve lacný model páči? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj: renault.com

Najdrahšia Dacia - Duster Oroch za 21 000 eur

Video: Renault Oroch 2023

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Prvé BMW M3 combi: 510 koní, 500 l kufor, bez 4x4!Slávna „em trojka“ ide s kožou na trh v tele praktického modelu so štedrým 500 l...12. Apríl, 2022
02Šialená čínska SUV barakuda útočí vzhľadom a cenou!GAC Trumpchi GS beštia - čoraz viac sa hovorí o provokatívnom dizajne SUV mašiny z Činy,...10. Apríl, 2022
03Nový trhák Kia Mohave: Väčšie, krajšie a lacnejšie Sorento!Kia Mohave je trhák s novou krvou, ktorý valcuje konkurenciu! Parametrami nesklame. Sorento...8. Apríl, 2022