Najdrahšie auto planéty: Čierne Bugatti delo za 16 800 000 €!

Tento unikát prahne po pozornosti a palive. Extrémne sú nielen parametre a cena, ale aj spotreba. Nenechaj si ujsť najdrahšie auto na svete s cenovkou neuveriteľných 16 800 000 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.04.2021
Diskusia:
Zdroj: bugatti.com

Video: BUGATTI LA VOITURE...

Auto-moto zaujímavosti

Tento impozantný model je tu, aby prebral titul najdrahšieho automobilu na svete. Okrem toho, že je skutočne drahý, má niekoľko ďalších tromfov, ktoré ho dostávajú do záujmu a priazne automobilových nadšencov.

Bugatti La Voiture NoireZdroj: bugatti.com

Bugatti La Voiture Noire

Odkedy Ženeva pripomína skôr bojisko elektromobilov je pozornosť divákov smerovaná prevažne k alternatívnym pohonom. Tento predstavený model je však príjemnou výnimkou. Značka Bugatti sa odmieta zúčastňovať hier o predstavenie zaujímavejšieho elektromobilu. Ide cestou klasického honu na výkon a šialené parametre, ktorý je značke vlastný.

Najdrahšie auto planéty: Čierne Bugatti delo za 16 800 000 €! Bugatti La Voiture NoireZdroj: bugatti.com

Luxusnejšie Bugatti Chiron

Už na prvý pohľad je istá podobnosť s Chironom. Ide vlastne o luxusnejší Chiron s mimoriadne pútavým príbehom. Okrem uhlíkových vlákien sú použité ďalšie drahé materiály ako titán, jemná koža a ďalšie. Výkon zabezpečuje 16-valcový pohonný agregát s celkovým výkonom až 1 500 koní a krútiacim momentom 1 600 Nm.

Bugatti La Voiture NoireZdroj: bugatti.com

Diablovo delo

Diablovo dielo je určite čierne. Tiež je pekelne výkonné. Rovnako bude pekelne drahé. Všetky tieto predpoklady sú splnené. Poďme sa pozrieť na konkrétne parametre. Cena 16 800 000 eur a spotreba tanku robia z tohto dela monštrum hodné zápisu do knihy rekordov. Nemôže tomu byť inak.

Bugatti La Voiture NoireZdroj: bugatti.com

Šialená spotreba

Zaujíma ťa udávaná spotreba? Mala by. La Voiture Noire potrebuje na chod podľa výrobcu viac pary a finančných prostriedkov na bankovom účte. Prečo? Udávaná spotreba 35,2 l/100 km v meste, resp. 22,5 l/100 km v kombinovanej prevádzke a 43,3 l/100 km v meste, alebo 18,3 l/100 km v kombinovanej prevádzke. Ešte ťa zaskočí ďalším parametrom.

Čierný krásavec za 18,9 milióna eur!

La Voiture Noire beštia je vyrobená z uhlíkových vlákien a nesie označenie „čierny automobil“ s elegenciou sebe vlastnou. K dojmu „óda na dokonalosť mu dopomáha ultra vysoká cenovka. Cena je stanovená na 18,9 milióna dolárov, čo je v prepočte približne 16,8 milióna eur!

Bugatti La Voiture NoireZdroj: bugatti.com

Jediný exemplár

Ani podobnosť s predchodcami nie je náhodná. Konkrétne model udeľuje poctu slávnemu luxusnému coupé Type 57SC Atlantic, ktoré sa vyrábalo v 30. rokov minulého storočia. O dizajn inšpiratívneho Atlanticu sa postaral syn zakladateľa značky Bugatti, Jean Bugatti. Prvé BUGATTI La Voiture Noire je po dlhom čase, odkedy sa o ňom mnohým z nás snívalo, tu. Na celom svete bude vyrobený len jeden jediný kus. Ďalší faktor, ktorý dvíha cenu ešte vyššie, okamžite od výroby.

Sleduj video

Na oficiálnych fotografiách sa tento skvost už objavil. Len pred pár dňami bol však videný po prvýkrát v reálnej premávke na cestách. Tieto zábery nájdeš vo videu pod článkom. Bugatti La Voiture Noire treba vidieť. Ako sa ti hriešne drahé Bugatti páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentári pod článkom.

Zdroj: bugatti.com, SupercarNews@Youtube

Bugatti La Voiture Noire

Video: BUGATTI LA VOITURE NOIRE

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Drsná nehoda: Jazda jednou rukou vs. 260km/h! Hlúpe nápady za volantom končia dramatickými momentmi. Nová doba, plná kamier a palubných...26. Apríl, 2021
021 400 koní z Číny made in Italy: 400 km/h, 0 - 100 km/h za 1,9 s.!Hongqi S9 - prvý produkčný superšport, ktorý zamieša karty svetovej konkurencii. Výkon 1...22. Apríl, 2021
03Najrýchlejšie autá na svete: Toto sú TOP mašiny 2021!Kto môže tento rok získať najžiadanejší titul najrýchlejšie auto na svete? Nenechaj si ujsť...24. Apríl, 2021