Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Najdrahšie auto sveta: Luxusná loď pre najnáročnejšie peňaženky!

Brutálna mašina, ktorá oslavuje výrobu na objednávku nielen s extrémnou cenovkou. Originálny dizajn, ktorý nenájdeš u žiadneho iného autombilu je to, čo potrebuješ! Koľko zaplatíš za 1 z 3 vyrobených kusov na svete?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.05.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: rolls-roycemotorcars.com

Video: Rolls-Royce Boat Tail

Auto-moto zaujímavosti

Pri premiére prvého vyrobeného kusu nezožal ten automobil potrebnú pozornosť verejnosti. Teraz prichádza 2 vyrobený kus a pri detailných fotografiách tuhne krv v žilách. Presvedči sa na vlastné oči.

Rolls-Royce Boat Tail 2022 - nový najdrahší automobil na svete.Zdroj: rolls-roycemotorcars.com

Najdrahší automobil na svete

Čo sa týka dizajnu, vzhľadu, model je inšpirovaný koncepom Rolls-Roycu ešte z roku 2003. V podstate je to prerobený Rolls-Royce Phantom predchádzajúcej generácie. Ani ten najúžasnejší dizajn a originálne prvky nemôžu odškriepiť fakt, že tento  automobil bude, kvôli cene a limitovanej výrobe, tróniť v zbierke len 3 vyvolených ľudí na tejto planéte.

Najdrahšie mašiny planéty

Ak sa bavíme o tom, ktoré automobily disponujú najvyššou cenovkou najčastejšie, treba spomenúť špeciálne úpravy, šialené luxusné modely s extrémnymi parametrami a výbavou a historické vozidlá. Áno, automobily, ktoré dokážu dizajnom vyčnievať majú zaručenú pozornosť.

Cena 26 000 000 eur!

Aj tak však neuhádneš sumu tejto mašiny. Tá je vystrelená do extrémnych hodnôt. Nový majiteľ zaplatí za tento skvost  na kolesách sumu, ktorá nepoteší.  Najdrahšie nové auto sveta, Roll-Royce Boat Tail s cenovkou 26 miliónov eur otvorí oči! A to dokonca nehovoríme o historickom vozidle, ale novinke renomovaného výrobcu. Značka Rolls-Royce jednoducho vie robiť pútavé modely. O tom, že nájde 3 zákazníkov, ktorí budú ochotní zaplatiť túto cenu, niet pochýb.

Rolls-Royce Boat Tail 2022 - nový najdrahší automobil na svete.Zdroj: rolls-roycemotorcars.com

Parametre

Napríklad Bugatti Chiron tiež vyniká extrémnou cenovkou. Ale je to 1 z najrýchlejších mašín sveta. Rolls-Royce Boat Tail nepotrebuje ani extrémne parametre. Zákazník platí veľkú časť ceny za vývoj tak elegantného a výnimočného vozidla. Rýchlosť, pohodlie a parametre výkonu sú rovnako extravagantné ako dizajn, ale v tejto cenovej úrovni už nehrajú takú úlohu. Je to proste špičkové vozidlo pre toho, kto patrí k najbohatším ľuďom na svete a chce profit, ktorý vlastníctvo tejto mašiny prináša.

Rolls-Royce Boat Tail 2022 - nový najdrahší automobil na svete.Zdroj: rolls-roycemotorcars.com

Pohon + vzhľad

Výkon zabezpečuje 6,75-litrový 12-valcový biturbo motor. Rýchlostné parametre ani podrobnosti výkonu a pohonného agregátu netreba pri značke Rolls-Royce ani spomínať. Sú extrémne. Tento model dostal len karosériu na objednávku. Zadná časť vozidla pripomína plachetnicu. Je to skutočne impozantná cestná loď! Fotografie z premiéry exemplára číslo 2 z okolia talianskeho jazera Como ťa chytia za srdce. Vzhľad je s obrovským množstvom šialených detailov skutočne úchvatný.

Rolls-Royce Boat Tail 2022 - nový najdrahší automobil na svete.Zdroj: rolls-roycemotorcars.com

Rolls-Royce Boat Tail

Prvé predstavenie tejto vlajkovej lode bolo už minulý rok. Rolls-Royce Boat Tail kritici ohodnotili ako rozpačitý model, ktorý nemusí dávať späť uletenú hodnotu vozidla. To však nie je vôbec dôležité. Aj  tak si tento model si nájde svojich fanúšikov. Netreba zabúdať, že je toto auto stále technickým delom a Rolls-Royce vie ako nesklamať zákazníka. Ako sa ti táto nová najdrahšia mašina sveta páči?

Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce Boat Tail 2022 - nový najdrahší automobil na svete

Video: Rolls-Royce Boat Tail

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01VW Golf kráľ nájazdu: 386 000 km, top stav za 8 900 €!VW Golf 2.0 TDI výnimočná jazdenka na predaj. Nájazd 386 000 km, top technický stav, z...14. Máj, 2022
02Najlepšie veľké SUV: Škoda, Kia alebo Renault? Už dlhodobo prinášajú najzaujímavejšie testy Nemci. Výsledkom ich dnešného porovnania je...18. Máj, 2022
03Skonfiškovaný kontraband drogového dílera: Toyoty Supra, vzácne BMW a 65 kg marihuany!Toyoty Supra, BMW a 65 kg marihuany! Skonfiškovaný kontraband drogového dílera, odhalil...20. Máj, 2022