Najkrajšie Ferrari všetkých čias: Vzácna Berlinetta ide do aukcie!

Ktoré Ferrari je najkrajšie? Nie je jednoduché vybrať najkrajší model zo širokej ponuky značky. Niektorí z nás sa rozhodnú pre  model 250 GTO, zatiaľ čo iní dajú prednosť modelovej rade 250 Lusso. A čo Kalifornia alebo 275 GTB? Rozhodnutie je veľmi subjektívne a záleží od vlastných preferencií. Existuje však minimálne milión dôvodov prečo si vybrať skvost na kolesách, Ferrari 250 GT SWB Berlinetta z roku 1961! Počiatočná cena aukcie je viac ako 8 miliónov! To je cena dobrého dizajnu! Jedinečné Ferrari 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
07.05.2016
Diskusia:

Video: Ferrari 250GT SWB...

Auto-moto zaujímavosti

Najkrajšie Ferrari všetkých čias

Ktoré Ferrari je najkrajšie? Nie je jednoduché vybrať najkrajší model zo širokej ponuky značky, ktorá slávila úspech medzi športovými automobilmi aj v histórii. Existuje toľko atraktívnych Ferrari, že výber býva poriadne ťažký. Niektorí z nás sa rozhodnú pre  model 250 GTO, zatiaľ čo iní dajú prednosť modelovej rade 250 Lusso. A čo Kalifornia alebo 275 GTB? Rozhodnutie je veľmi subjektívne a záleží od vlastných preferencií. Existuje však minimálne milión dôvodov prečo si vybrať skvost na kolesách, Ferrari 250 GT SWB Berlinetta z roku 1961!

Jeden majiteľ takmer pol storočia

Ferrari 250 GT SWB Berlinetta #2917GT bolo predstavené na parížskom autosalóne v roku 1961. S jediným majiteľom strávil tento impozantný automobil takmer pol storočia. Vzhľadom k tomu, že ho majiteľ kúpil pred 47 rokmi v Monthlery, pravidelne „prevetrával“ na cestách Francúzska a cez koncesionára Ferrari, Charlesa Pozziho, pravidelne posielal mechaniku na údržbu do Bretónska, ide o skutočne zachovalý a udržiavaný automobil, akých je v ponuke na predaj málo!

Pôvod

Pôvodný automobil v bledomodrej farbe uzrel svetlo sveta v roku 1961. Jeho prvým majiteľom sa stal zberateľ, ktorý vlastnil iba čierna auta, získal označenie # 2917GT a z francúzsko-britského predajného stánku poslal auto na zmenu farby karosérie do čiernej farby. Skôr ako sa automobil stal súčasťou vozového parku dnešného vlastníka získal automobil v roku 1969 nový šat a „prezliekol“ sa do červenej farby, ktorá mu ostala dodnes.

1961 Ferrari 250 GT SWB Artcurial

Táto starostlivo servisovaná a udržiavaná Berlinetta strávila celý svoj doterajší život vo Francúzsku. Tak ako to pri týchto luxusných mašinách býva, aj tento automobil „odžil“ jednu generáciu a dočkal sa času, kedy je vhodné ponúknuť ho ďalej na predaj, aby potešil ďalšieho majiteľa. Video v dolnej časti článku ukazuje podobné Ferrari 250 GTO Berlinetta SWB, ktoré Artcurial vydražilo pred niekoľkými mesiacmi na akcii Retromobile.

Majstrovské dielo z Maranella

Predaj bude prebiehať pod taktovkou Artcurial a automobil zmení majiteľa na jednej z najväčších aukčných siení s „Le Mans Classic“ mašinami. Pôjde, bezpochýb, o zaujímavú automobilovú udalosť. „Románik“ posledného majiteľa s týmto majstrovským dielom trval takmer pol storočia. Zachovalý stav a jeho veľká starostlivosť robia z tohto automobilu poriadne drahý exemplár.

Cena

Tento udržiavaný exemplár je veľmi pravdepodobne "vintage" snom nejedného z nás. Cenu za akú bude automobil predaný na aukcii sa dozvieme 9. júla. Posledné vydražené Ferrari 250 GT SWB Berlinetta bolo predané za 8,1 milióna eur. Podobný scenár možno očakávať aj na tohtoročnej aukcii Retromobile. Predpokladaný odhad ceny však hovorí o predaji tejto vzácnej Berlinetty za oveľa vyššiu sumu! 

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku

Zdroj: newatlas.com

Ferrari 250GT SWB Berlinetta

Video: Ferrari 250GT SWB Berlinetta

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01TOP 5 najdrahších superšportov roka 2016!Superšporty, ktoré vynikajú pôsobivým dizajnom, silným motorom pod kapotou a luxusným...2. Máj, 2016
02Karavanom bez motora! Minimalistický cyklo karavan pre dvoch za 3500 eur!Kto z nás niekedy nesníval o štýlovej dovolenke s karavanom? Po reálnom zvážení vlastných...1. Máj, 2016
03Výnimočný McLaren F1 #069 na predaj!McLaren vyrobil len 106 skvostných McLarenom F1. Od ukončenia výroby uplynulo už viac ako...3. Máj, 2016