Najlacnejší karavan na svete z Číny: Len 6 400€!

Karavany sa v dnešnej dobe tešia väčšej obľube, ako pred pár rokmi. Bolo to spôsobené hlavne dobrou ekonomickou situáciou, ľudia tak chceli vyskúšať čosi nové. Mnoho krajín má takéto cestovanie v mimoriadnej obľube. Napríklad mnoho bohatých zahraničných dôchodcov má na záhrade karavan, s ktorým sa v lete pravidelne vydáva zdolávať Európu. Pre mnoho ľudí je však karavan stále finančne nedosiahnuteľnou záležitosťou. Čína prichádza s riešením!

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
19.04.2020
Diskusia:

Najlacnejší karavan na...

Auto-moto zaujímavosti

Karavany sa v dnešnej dobe tešia väčšej obľube, ako pred pár rokmi. Bolo to spôsobené hlavne dobrou ekonomickou situáciou, ľudia tak chceli vyskúšať čosi nové. Mnoho krajín má takéto cestovanie v mimoriadnej obľube. Napríklad mnoho bohatých zahraničných dôchodcov má na záhrade karavan, s ktorým sa v lete pravidelne vydáva zdolávať Európu. Pre mnoho ľudí je však karavan stále finančne nedosiahnuteľnou záležitosťou. Čína prichádza s riešením.

Čínska vynaliezavosť. Opäť!

Čína už mnoho krát ukázala, že vo svete automobilov dokáže prinášať aj mimoriadne vynaliezavé riešenia. Už dávno to nie je len krajina, ktorá bezhlavo kopíruje všetko dobré. Spoločnosť Henan Xinge je zrejme meno, ktoré ste nikdy v živote nepočuli. Prináša nový model RV. Celé meno karavanu je tak Henan Xinge RV. Pozrime sa na neho bližšie. Zakúpiť si ho môžete dokonca aj cez portál alibaba.com.

Na prvý pohľad toto vozidlo jednoznačne nevyzerá ako klasický karavan. A nevyzerá ani príliš kvalitne. Je však mimoriadne praktické. V prvom rade, nemá ani 3 kolesá. Je to 3-kolka. Zaujímavosťou je ale pohon, jedná sa totiž o elektromobil. Jeho kapacita je dosť nízka, dojazd je len niekoľko desiatok kilometrov. Pri karavane to nie je nič moc, avšak na nejaké kratšie výlety a presúvania sa medzi najbližšími kempami by to stačiť mohlo. Maximálka taktiež neohúri, 65 km/h je však hrainica, nad ktorú by pri takejtro trojkolke šiel len málokto.

Aby ste sa nespoliehali len na klasické nabíjanie, nájdeme tu aj spaľovací generátor, takžde celkom fajn záloha. Rovnaka sa tu za príplatok budú dať nainštalovať aj solárne panely. Nájdete tu v podstate ale úplne všetko. Je tu posteľ, časť na sedenie a jedenie, kuchynku, dokonca aj sprchu! Cestovať však môže len dvojica pasažierov, navyše sprcha nie je uzatvárateľná, musíte si vystačiť len so závesom. Menej pohodlné je aj umiestnenie variča. Ten sa nachádza v samostatných dvierkach na vonkajšej strane karosérie, keď si chcete navariť, musíte ísť von. Poteší však prítomnosť klimatizácie, ktorú iste oceníte. No a to najlepšie príde na záver, cena. Tá je v prepočte len okolo 6 400€, vďaka ktorej ide suverénne o najlacnešjí nový karavan na planéte!

Najlacnejší karavan na svete z Číny: Len 6 400€!Zdroj: alibaba.com

Najlacnejší karavan na svete z Číny: Len 6 400€!Zdroj: alibaba.com

Najlacnejší karavan na svete z Číny: Len 6 400€!Zdroj: alibaba.com

Najlacnejší karavan na svete z Číny: Len 6 400€!Zdroj: alibaba.com

Najlacnejší karavan na svete z Číny: Len 6 400€!Zdroj: alibaba.com

Najlacnejší karavan na svete z Číny: Len 6 400€!Zdroj: alibaba.com

Zdroj: alibaba.com

Zdroj foto: alibaba.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Holandsko znižuje maximálku na diaľnici na 100 km/h! Hlúposť alebo fajn nápad?Holandsko patrí medzi krajiny, ktoré radíme k tým vyspelejším. Je zaujímavé nielen pre...7. Apríl, 2020
02Koronavírus: rúško v aute, je potrebné?Situácia okolo šíriaceho sa vírusu COVID-19 viac či menej ovplyvnila každého z nás. Ak ste...5. Apríl, 2020
03Koronavírus: ŠPZ na želanie, recesia, alebo je to už cez čiaru?Koronavírus je dnes všadeprítomná téma bežných dní. Rieši ho každý. Tí, ktorí sú v práci...1. Apríl, 2020