Najlacnejšie Ferrari, Ferrari Portofino, je krásne!

Novinka v nádhernom červenom laku upúta na prvý pohľad! Je krásny a nezruinuje tvoj rozpočet! Ferrari Portofino je najlacnejším superšportom s koňom v znaku, aký si môžeš dovoliť kúpiť! Za koľko? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.08.2017
Diskusia:

Najlacnejšie Ferrari,...

Auto-moto zaujímavosti

Novinka v nádhernom červenom laku upúta tvoju pozornosť na prvý pohľad! Tento superšport s koňom v znaku je skutočne krásny a nezruinuje tvoj rozpočet!

Najlacnejšie Ferrari všetkých čias - Ferrari PortofinoZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Ferrari Portofino

Maranello vie ako zaujať! Odhalilo fotografie a prvé informácie o novinke, ktorú oficiálne predstaví na autosalóne vo Frankfurte už v jeseni!

Ferrari Portofino Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Názov predpovedá úspech a slávu

Portofino je inšpirovaný presláveným talianskym mestom s rovnakým názov. Portofino je obľúbeným turistickým miestom, prístavom a skvelou dovolenkovou destináciou. Jeho sláva sa dostala aj do mnohých známych piesní. Či sa bude spievať aj o novinke značky Ferrari s rovnakým názvom a dočká sa podobného úspechu a slávy? Všetko nasvedčuje tomu, že jednoznačne áno!

Ferrari Portofino Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Výkon a „maximálka“

Pohon zabezpečuje 3,8-litrový 8-valcový motor s výkonom 441 kW a krútiacim momentom 760 Nm. Z nuly na stovku zrýchli tento červený krásavec za 3,5 sekundy! Šliapnutie na plyn je hlavný dôvod nákupu tejto červenej strely. Portofino poteší „maximálkou“ až 320 kilometrov za hodinu!

Ferrari Portofino Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Portofino vs. California

Známa talianska značka si zakladá na niekoľkých vlastnostiach, ktoré jej modely musia spĺňať. Modely automobilky z Maranella spájajú spoločné znaky - športové využitie, elegancia a veľký dôraz je kladený aj na pohodlie pasažierov. Ferrari Portofino je nástupcom Californie, podľa viacerých zdrojov nahradí ostré Ferrari California.

Ferrari California vs. Ferrari Portofino Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Dokonalejšie „všetko“

Pohonná jednotka je ešte viac prepracovaná. S Calforniou majú viac spoločných znakov a dizajnovo sú obe mašiny veľmi podobné. Prepracované sú takmer všetky komponenty vrátane piestov, spojovacích tyčí, systému odsávania a softvéru riadenia pohonu. Milovníka týchto výnimočnými strojov určite osloví pevný celohliníkový rám vozidla, ktorý zabezpečuje skutočne výnimočný pocit z jazdy! Ide o perfektný mix inovácií, ktoré si novinka značky Ferrari rozhodne zaslúži!

Ferrari Portofino Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Ešte rýchlejší a úspornejší

Príjemné zmeny ponúka Portofino aj pod kapotou. Ešte lepšia akustika, dynamickejšie vlastnosti, a zároveň nižšia spotrebu paliva! Ferrari udáva oficiálnu spotrebu 10,5 litra na 100 kilometrov.

Ferrari Portofino Vs CaliforniaZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Dravý vzhľad šelmy

S cieľom ešte viac podporiť dravý dojem z vozidla, Ferrari berie inšpiráciu z modelov 812 Superfast a GTC4Lusso.

Ferrari Portofino Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Bez strechy

Pre výnimočný pocit z rýchlosti nemôže chýbať efekt vetra vo vlasoch, ktorý zabezpečí pevná sklápacia strecha Portofina.

Ferrari Portofino Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Interiér

Prepracovaný. Koža, komfort, priestor. Tak by sa dal opísať športovo ladený interiér s elegantnými prvkami. Na tento štýl sme pri Ferrari zvykli a vozidlám s koňom v znaku náramne svedčí. Portofino ponúka informačný systém s 10,2-palcovým dotykovým displejom a množstvo doplnkov zvyšujúcich pohodlie.

Ferrari Portofino - interiérZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Rozmery

Ferrari disponuje Dĺžkou presne 4,586 metra a ponúka 46 až 54% hmotnostné rozloženie prednej a zadnej časti.

Ferrari Portofino Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Cena

Ferrari Portofino je údajne najlacnejším superšportom s koňom v znaku, aký si môžeš dovoliť kúpiť! Za koľko? Cena zatiaľ nebola oficiálne stanovená, aj napriek tomu sa už teraz hovorí o jeho úspechu! Je pravdepodobné, že sa bude nižšia ako cena Ferrari California T, ktoré sa predáva za 156 060 britských libier. Aká konkurencia model čaká vo svojej cenovej hladine? Portofino si brúsi zuby na Mercedes-AMG SL 63 a Porsche 911 Turbo Cabriolet, ktoré sú dostupné za 116 625 libier a 137 533 libier. Odvážiš sa tipnúť si, koľko bude stáť najlacnejšie Ferrari?

Zdroj: auto.ferrari.com, caranddriver.com, jalopnik.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Audi R8 V10: 802 koní, 324 km/h! Audi R8 neprehliadneš. Všade, kde sa objaví, strhne na seba pozornosť každého. A čo...24. August, 2017
02Najvýkonnejší VW Arteon: 480 koní+stovka pod 4 s!Toto je stroj s pekelným výkonom pod kapotou! Zrýchlenie na "stovku" pod 4 sekundy! 480...12. August, 2017
03450-koňový Nissan Skyline vzácnejší ako Ferrari!Vlastniť „R34-ku,“ to je skvelá voľba! Ale vlastniť vzácny Nissan Skyline R34 –...22. August, 2017