Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Najluxusnejšie parkovanie na svete za 9,2 milióna eur!

Najluxusnejšia garáž s vlastným apartmánom je drahšia ako luxusný automobil! Ak si myslíš, že je parkovanie v Bratislave drahé. Zmeníš názor. Čo ponúka parkovacie miesto za 9,2 milióna eur? Automobil budeš mať pred apartmánom k dispozícii za 2 minúty!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: klausparking.com

Video: KLAUS Multiparking...

Auto-moto zaujímavosti

Za sumu, akú zaplatíš za toto parkovanie, si môžeš kúpiť zbierku luxusných áut alebo napríklad slávne Porsche 911 Dakar. Ešte ti ostanú peniaze na menšiu cestu okolo sveta. To však len v prípade, že nebývaš v lokalite, kde sú šialene drahé parkovacie miesta.

Parkovacie miesto drahšie ako luxusný automobil

Parkovanie šetrí priestor, bohužiaľ nie finančné prostriedky majiteľa. Jedno parkovacie miesto v tomto systéme stojí približne 570 000 eur. To však neznamená, že o tento spôsob „uskladnenia“ vozidiel nie je záujem.

Špeciálne „parkovacie krabice“

Čím je tento spôsob parkovania iný? Technológia parkovania pripomína systém uloženia áut do boxov, ktoré sa pohybujú a umožňujú tak využívať priestor vertikálne aj horizontálne. Parkovací dom funguje plne automaticky, nepotrebuje žiaden zásah počas preparkovania, odchodov a príchodov áut.

Ako funguje automatický parkovací dom?

Vodič zaparkuje auto na plošinu a vystúpi z auta. Tu sa jeho úloha pri parkovaní končí. Plne automatická rutina môže začať. Systém pomocou množstva kamier a senzorov a množstva využitej hydrauliky sám premiestni auto na voľné parkovacie miesto. V prípade odchodu sa rovnakým spôsobom bez zásahu vodiča dostane auto až k vodičovi.

Najväčšia výhoda

Aká je najväčšia výhoda? Tento spôsob šetrí priestor, ktorého je v luxusných zónach a najdrahších lokalitách na parkovanie, skutočne málo. Najlepšie si spôsob uloženia predstavíš, keď sa budeš na autá pozerať ako na topánky v škatuliach. Jednoduchá manipulácia s niekoľko tonovými položkami šetrí priestor, nie je nutné budovať žiadne podlažia a viacúrovňové prechody pre schádzanie a vychádzanie áut. Niet pochýb, že sa pozeráme na budúcnosť parkovania.

Parkovanie v New Yorku – najdrahšie na svete

Podmienka záujmu zákazníkov, ktorí budú ochotní zaplatiť extrémnu cenu za parkovacie miesto? Luxusná adresa. Zaparkovať v New Yorku je asi také ťažké, ako zarobiť peniaze na nákup zberateľského exemplára superšportu. Toto mesto označili odborníci za 1 z 10 miest, kde je parkovanie takmer nemožné. Práve preto sa tento unikátny parkovací dom s parkovaním za 9,2 milióna eur nachádza na Manhattane v priamom centre New Yorku.

Klaus Parking

Klaus Parking je spoločnosť, ktorá sa zaoberá výstavbou parkovacích domov. V súčasnosti samotná firma vlastní 2 parkovacie domy. Do každého sa dá zaparkovať 24 áut. Cena za parkovací „slot“ je minimálne 288 000 eur. Štartovacia suma sa dvíha v závislosti od umiestnenia. Nižšiu cenu majú parkovacie miesta umiestnené v nižšom poschodí podzemnej garáže.

Luxusné parkovanie za 9,2 milióna eur

Pýtaš sa ako vyzerá luxusné parkovanie so spomínanou cenovkou 9,2 milióna eur? Túto sumu zaplatila majiteľka za parkovacie miesto pre svoje deti. K parkovaniu patrí aj 5-izbový apartmán v dome priamo nad garážou. Kde inde sú možné také astronomické cenovky, ak nie na Manhattane? Jeden byt, jedno miesto v garáži stojí peniaze, ktoré väčšina z nás nezarobí za celý život.

Získanie parkovacieho miesta už za 2 minúty!

Ak ešte stále pochybuješ o extrémnej cene parkovania v tejto lokalite, vedz, že je reálna. K pochopeniu stačí spomenúť fakt, že na 140 luxusných bytov v tejto lokalite pripadá 24 parkovacích miest. Majiteľ parkovacieho domu hovorí, že náklady na 1 parkovacie miesto sú v prepočte asi 60 000 eur. Pozri si spôsob parkovania áut na vlastné oči. Priložené videá ti priblížia ako systém funguje. Vytiahnutie auta z takého parkovacieho miesta (cez apku alebo kód) trvá len 2 minúty! To je šialené, čo povieš?

Zdroj: Klaus Parking

Parkovanie v New Yorku - 9,2 milióna dolárov za parkovacie miesto

Video: KLAUS Multiparking systém - parkovanie budúcnosti

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Hyperšport z ČR: Praga Bohema s motorom z Nissanu GT-R!Naši susedia predstavili ostrú barakudu, ktorá vďaka použitiu uhlíkových vlákien váži len...28. November, 2022
02Nový zákon v Poľsku: Zabavenie automobilu v prospech štátu za alkohol za volantom!V Poľsku schválili novinku, ktorá by dala do pozoru aj slovenských vodičov. Konfiškácia...26. November, 2022
03Karavan na solárny pohon: Dojazd 600 km!Prvý obytný automobil na solárny pohon na svete, ktorý dokáže prejsť neuveriteľných 600 km...24. November, 2022