Najtmavšia čierna na svete: Ferrari Vantablack pohlcuje svetlo!

Čierno čierna tma docielená špeciálnym odtieňom na seba strhne pozornosť všade, kde sa toto delo objaví. R.I.P. špionážne fotografie! Vzácne Ferrari v odtieni Vantablack je rýchlo sa pohybujúca čierna diera! Presvedči sa na vlastné oči.

rufus v Video sekcia
28.05.2021
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/Varryx

Video: VANTABLACK -...

Video sekcia

Najrýchlejšia Ferrari rarita súčasnosti zaujme s netradičným lakom už na prvý pohľad. Paradoxne, inak ako väčšina konkurenčných modelov, ktoré hýria farbami. Tento skvost nie je takmer vôbec vidieť. Zaujíma ťa princíp, akým tento lak docieli svoj nevšedný vzhľad?

Ferrari Vantablack SF90 Stradale beštia Zdroj: youtube.com/Varryx

Neviditeľný lak, ktorý pohlcuje svetlo

Vantablack skúma svetlo, teda skôr tmu, v mikroskopickom až nanoskopickom meradle. Týmto odtieňom laku natretý povrch je pokrytý biliónmi drobných čiernych rúrok. Vertikálne nanotrubice sa postarajú o všetko. Tieto rúrky pohlcujú svetlo tak, že ležia vedľa seba, pričom každá nanoskopická rúrka leží tak, aby umožnila vstup svetla , druhý koniec rúrky je uzavretý. Svetlo je tak uväznené a následne týmto „fígľom“ absorbované. Výsledkom je šialený efekt, ktorý dokáže želaný objekt na fotkách ukryť a doslova stratiť pred svetom. Vďaka tejto úprave sa vybraný automobil stáva dvojrozmerným objektom. Ľudské oko jednoducho záhyby karosérie bez lomu svetla nedokáže vnímať.

Špionážni fotografi nemajú šancu - lom svetla ukrýva tvary

Toto nie je nápad konkrétneho zákazníka. S nápadom prišiel samotný výrobca. Toto riešenie má svoj jasný účel využitia. Ferrari vďaka nemu dokáže zatočiť sa špionážnymi fotografmi, ktorí sa snažia zachytiť nové modely  ešte pred oficiálnym odhalením. Majú jednoducho smolu.

Ferrari Vantablack SF90 Stradale beštia Zdroj: youtube.com/Varryx

Nové Ferrari SF90 Stradale pohon

Novinka prináša to najlepšie, čo môžeš pod kapotou a na nej vidieť. Tento oficiálne prvý osemvalcový plug-in hybrid je nová pýcha s talianskym rodným listom. Športová krása dostala štvoricu motorov. Štvorlitrová spaľovacia jednotka sa za pomoci 2 turbodúchadiel dostane na výkon až 780 koní. Táto ponuka neoslovila? K dispozícii sú ďalšie 3 elektrické agregáty. Brutálny športiak s celkovým výkonom 1 000 koní, má, čo ponúknuť!

Akcelerácia

Najrýchlejšie cestné Ferrari má na konte aj ďalšie šialené úspechy.  Na firemnom okruhu Fiorano tento unikát poriadne zažiaril a prekonal aj samozvaného „bombera“  s výkonom, ukrytým v tele dvanásťvalcového hybridného laferrari. Akcelerácia je doslova extrémna. Z 0 na 100 km/h zrýchli toto delo za 2,5 sekundy a na 200 km/h za 6,7 sekundy.

Vantablack šialenstvo – najtmavšia čierna

Nalakovať tieto šialené parametre farbou, ktorá pohlcuje okolité svetlo? Geniálny nápad. Vantablack odtieň laku sa postará o ešte rýchlejšie „vyparenie“ vozidla z dohľadu, ako to dokáže zabezpečiť extrémna akcelerácia. Pred časom s podobným nápadom prišlo BMW X6 a stojí za pozornosť. Pozri si video na konci článku.

Najnovšie 2021 Ferrari SF90 Stradale Zdroj: ferrari.com

Rozmazané fotografie ako želaný efekt

Výsledkom tejto pozoruhodnej hry je efekt, ktorý spôsobuje, že na fotografiách je objekt často rozmazaný. Dôvod? Pre zaostrenie fotoaparát aj kamera potrebuje svetlo. SF90 Stradale však túži po opaku a to všetko svetlo pohltiť. Niet pochýb, že toto „vantablack“ šialenstvo strháva na seba pozornosť verejnosti aj samotných automobiliek. Black Onyx je pritom naozaj pôsobivým vozidlom, ktoré by stálo za to nafotiť v najlepšom svetle. V okolí továrne v talianskom Maranelle majú špionážni fotografi poriadne sťaženú úlohu. Zachytiť tvary takto zamaskovaného vozidla je prakticky nemožné.

Najvýnimočnejšie SF90 Stradale

Najvýnimočnejšie SF90 Stradale? Rozhodne tento exemplár. To, čo ponúka, nemá žiaden iný rýchly stroj od renomovaného výrobcu s koňom v znaku. Dobre si pozri všetky detaily. Táto krásna vesmírna loď je ako stvorená na obdivovanie. Pozornosť okoloidúcich viac ako zaručená! Ako sa ti toto raritné Ferrari SF90 Stradale páči? Podeľ sa s nami o tvoj názor v komentároch pod článkom.

Zdroj: Youtube kanál Varryxclubalfa.it, motor1.com

Ferrari Vantablack SF90 Stradale - raritná farba pohlcujúca svetlo

Najnovšie Ferrari SF90 Stradale 2021

Video: Ferrari Vantablack SF90 Stradale

Video: VANTABLACK - najtemnejší materiál na svete

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Phantom Oribe rarita: Pozemné prúdové lietadlo na objednávku!Pozeráš sa na jediný exemplár na svete vyrobený na objednávku pre japonského miliardára s...18. Máj, 2021
02Škoda Superb Combi beštie: Nové policajné autá na Novom Zélande! Škoda Superb Combi beštie - 2,0 TSi s 280 koňmi a 4x4 pohonom sú nové netradičné autá...11. Máj, 2021