Phantom Oribe rarita: Pozemné prúdové lietadlo na objednávku!

Pozeráš sa na jediný exemplár na svete vyrobený na objednávku pre japonského miliardára s tučným bankovým kontom. Čím je výnimočný? Nenechaj si uniknúť detaily tejto 4-kolesovej nádhery na kolesách! Phantom Oribe je stvorený na to, aby na seba strhával pozornosť publika, posúď sám!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.05.2021
Diskusia:
Zdroj: rolls-roycemotorcars.com

Video: Phantom Oribe

Auto-moto zaujímavosti

Existuje väčší predpoklad luxusných parametrov, ako fúzia s preslávenou značkou? Britská automobilka Rolls-Royce sa spojila s francúzskou značkou, známou ako synonymom luxusu a prestíže. Výsledkom spolupráce značiek Hermès a Rolls-Royce je nádherný automobil s úchvatným charakterom, aký nemá na svete konkurencie. Čo toto nádherné pozemné lietadlo dokáže? Aké boli požiadavky výnimočného zákazníka?

Phantom OribeZdroj: rolls-roycemotorcars.com

Phantom Oribe 

Nekresťanské peniaze túžil zaplatiť za pozemné lietadlo, ktoré nemá vo vozovom parku žiaden iný bohatý človek na svete. Výrobcovi sa splnenie jeho sna do bodky podarilo. Výsledok ich práce priam navádza k obdivovaniu. Na mieru bol upravený exteriér aj interiér vozidla. Vozidlo prešlo pozorným preskúmaním a tím špecializovaných odborníkov sa postaral o prísne podriadenie každému želaniu muža, ktorý si vozidlo želal vyrobiť len pre seba na objednávku ako jediný existujúci Phantom Oribe pod slnkom. 

Rolls-Royce s interiérom od Hermès 

Ak si skutočne bohatý je veľmi pravdepodobné, že sa ti zachce nevídaného luxusu. Parametre lietadla budeš chcieť zažiť na palube 4-kolesového monštra. Najlepšie bude, ak bude tento unikát vyrobený výnimočne len a len pre teba. Limitovaná edícia v počte 1 vyrobeného kusu je zárukou, že sa ti tvoj splnený sen tak skoro nezunuje.  

Phantom Oribe beštia - jediný vyrobený exemplár na svete Zdroj: rolls-roycemotorcars.com

Hrdý majiteľ a objednávateľ 

Objednávateľom tohto stroja je japonský podnikateľ a zberateľ umenia Yusaku Maezawa. Hlavným  cieľom dizajnu bolo spojiť západnú a východnú kultúru do pôsobivého celku. To sa podarilo viac ako úspešne. Vo svojej špecifikácií želaní opisuje vysnívaný stroj ako „land jet“ alebo pozemnú verziu prúdového lietadla. A skutočne od neho nemá návrhu ďaleko. 

Phantom OribeZdroj: rolls-roycemotorcars.com

Interiér + inšpirácia 

Interiér sa vyznačuje pôsobivým dvojtónovým prevedením s dôrazom na každý detail. Charakteristické zelené a krémové glazúry dokonale podčiarkujú výnimočnosť vzácnej keramiky aj vzácneho vozidla. Dvojfarebnosť je hlavný znak vzácnej starožitnej japonskej keramiky Oribe, ktorý modelu slúži ako inšpirácia. Vzhľad tón v tóne je doplnený prírodným orechovým drevom. Drahá dyha celkovým dojmom zútulňuje interiér. 

Exteriér + cena 

Farebná škála použitá v interiéri bola implementovaná aj do exteriéru Rolls-Royce krásavca v duchu charakteristík značky Hermès. Čo nemôže chýbať v srdci luxusnej nádhery na kolesách? Hodnotné umelecké dielo. V tomto prípade je to vyobrazenie koní, ktoré je vytvorené špeciálnou výtvarnou technikou na palubnej doske. Možno aj kvôli extrémnej cenovke, nie je konečná hodnota vozidla zverejnená. Možno očakávať väčší počet núl vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná o dielo pre japonského miliardára a fanúšika značky Rolls-Royce. Je isté, že je cenovka mnohonásobne vyššia ako v prípade sériového modelu Rolls-Royce Phantom. 

Základ = Rolls-Royce Phantom 

Ako základ vozidla skutočne nemohol poslúžiť lepšie iný model ako Rolls-Royce Phantom. Phantom Oribe bol navrhnutý a ručne vyrobený na základe skúseností a práce oddelenia zákazkových úprav Bespoke, ktoré sídli v “Home of Rolls-Royce” v britskom Goodwoode. Západný Sussex má v rukách po výrobe tohto modelu úspech a môže oslavovať rovnako ako značka Hermès so sídlom v Paríži. 

Phantom OribeZdroj: rolls-roycemotorcars.com

Prečo Phantom Oribe?  

Maezawa je meno významného zberateľa starožitnej japonskej keramiky Oribe. Práve ním sa automobilka inšpirovala pri návrhu tejto mašiny. Japonský podnikateľ a autor zadania je nielen bohatým zberateľom umenia, ale aj vášnivým milovníkom superšportových automobilov. Ako sa ti jeho óda na automobilovú dokonalosť páči? Podeľ sa s nami o svoj názov v komenároch pod videom. 

Zdroj: rolls-roycemotorcars.com, slashgear.com

Rolls-Royce Phantom Oribe

Video: Phantom Oribe

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Obmedzovač rýchlosti bude povinný: Spomalí na základe GPS a značiek!EÚ schválila bezpečnostný systém, ktorý vodičov nepoteší. Zvykneme si na pípanie pri...10. Máj, 2021
02Škoda Superb Combi beštie: Nové policajné autá na Novom Zélande! Škoda Superb Combi beštie - 2,0 TSi s 280 koňmi a 4x4 pohonom sú nové netradičné autá...11. Máj, 2021
03TOP 20 najdrahšie autá na svete 2021Cena niekoľko miliónov eur a extrémne parametre. Toto sú mašiny, ktoré sa pýšia...6. Máj, 2021