Najväčšie skvosty dizajnu

Motor show v Ženeve sa naklonila pokrokovým dizajnom. Maserati ukázal Alfieri GT koncept, Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse Rembrandt, predviedol sa kríženec auta a motocykla Wazuma GT,  rangerský Brabus 700 6X6, mega car Koenigsegg One:1, talianska značka Pagani ukázala svetu ich posledný výtvor, nekompromisnú verziu modelu Zonda a ďalšie. Ak by ste si mali vybrať jeden z týchto automobilov, ktorý by to bol? Ponúkame vám na výber naozaj úžasné stroje!  

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.03.2014
Diskusia:

Najväčšie skvosty dizajnu

Auto-moto zaujímavosti

Ženeva ponúkla pokrokový dizajn

Motor show v Ženeve sa naklonila pokrokovým dizajnom. Maserati ukázal Alfieri GT koncept, Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse Rembrandt, predviedol sa kríženec auta a motocykla Wazuma GT,  rangerský Brabus 700 6X6, mega car Koenigsegg One:1, talianska značka Pagani ukázala svetu ich posledný výtvor, nekompromisnú verziu modelu Zonda a ďalšie. Ak by ste si mali vybrať jeden z týchto automobilov, ktorý by to bol? Ponúkame vám na výber naozaj úžasné stroje!  

 # 1 Maserati Alfieri GT concept

Maserati ukázal Alfieri GT koncept, ktorý používa skrátený podvozok Gran Turisma a 4,7-litrový Gran Turismo V-8 motor. 

Najväčšie skvosty dizajnu

# Wazuma GT

Wazuma GT, z francúzskeho dizajnového domu, je kríženec auta a motocykla, so štyrmi kolesami osadenými na spôsob trojkolky. Motor z Jaguara 4,0-litrový, ako inak V-8, uložený pod dlhou kapotou. Ak takto majú vypadať preteky dizajnu budúcnosti. Poďme závodiť!

Najväčšie skvosty dizajnu

#Brabus 700 6X6

Texas rangeri, tu je vaše srdce! Brabus 700 6X6 je postavený na dizajne Mercedes-Benz G63 AMG- z vojenského auta pod obrázkom. Poskytuje 700 koní, má chladničku vnútri a v základnej výbave stojí 560.000 dolárov.

Najväčšie skvosty dizajnu

Najväčšie skvosty dizajnu

# Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse Rembrandt

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse Rembrandt nie je pomenovaný podľa holandského maliara, je pomenovaný po Rembrandtovi Bugatti, mladšom bratovi automobilového priekopníkovi Ettore Bugattiho, ktorý spáchal samovraždu v roku 1916. Telo vozidla je celé v bronzu, farebné, jasné, s povrchom z uhlíkových vlákien.

Najväčšie skvosty dizajnu

# Alfa Romeo 8C Touring Superleggera  

Coachbuilder Touring Superleggera so zvolením Alfa Romeo, vytvoril tento úžasný model založený na Alfa 8C Competition coupé. Touringove ručne robené modely ožívajú v závodnej zelenej a zlatej.

Najväčšie skvosty dizajnu

# Koenigsegg One:1 

Švédsky Koenigsegg Automotive používa termín "megacar" na opis modelu One:1. Roadster z uhlíkových vlákien s použitím 5,0-litrový V-8 motoru získal označenie One:1, odkazuje na skutočnosť, že najnovšia kreácia škandinávskeho biznismena má pomer výkonu k hmotnosti 1:1, teda jeden kilogram hmotnosti na jednu konskú silu. A ako je to s tým megawattom? Dvoma turbodúchadlami preplňovaný vidlicový osemvalec s objemom 5,0 l vyvinie v 8250 ot./min. výkon 1360 konských síl, teda rovných 1000 kW!

Najväčšie skvosty dizajnu

 

# Pagani Zonda Revolucion

Talianska značka Pagani ukázala svetu ich posledný výtvor, nekompromisnú verziu modelu Zonda. 
Zdroj výkonu pochádza z dobre vyladeného šesťlitrového pohonného agregátu Mercedes 6.0 AMG V12, ktorý produkuje 588 kW (800 k) a 730 Nm krútiaceho momentu. Špeciálna limitovaná verzia si tak polepšila voči špičkovému modelu Zonda R o nenápadných 50 koní a 20 Nm. Skrotiť brutálny výkon pomáha 12 stupňový systém kontroly trakcie vyvinutý spoločnosťou Bosh. 
Taliani nezabudli ani na zastavenie vozidla a tak sa vodič – pretekár môže spoliehať na derivát bŕzd Formuly 1 s keramickými kotúčmi. Sú ľahšie voči štandardne používaným o 15 %, minimálne náchylné k „vädnutiu“ a navyše s novým systémom ABS. Brzdy nie sú jediným prvkom priamo prevzatým z F1. Prítlačné krídlo na zadnej náprave získalo aktívny aerodynamický prvok DRS (Drag Reduction System), ktorý v prípade potreby zníži prítlak vozidla - zníži aerodynamický odpor, no tým zvýši maximálnu rýchlosť na rovinkách. Vozidlo za viac ako 2,5-milióna eur dostalo prívlastok „Revolucion“.

Najväčšie skvosty dizajnu

Ktorý z týchto modelov by ste si vybrali? 

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Čo dokáže čaro áut so ženami? V našom teste robotník predstiera, že je na jeden deň bohatý mladý muž a dvorí žene, ktorú...29. Marec, 2014
02Video: Nový Nissan GT-R dostane až 800 koní!Automobilka Nissan odhalila ďalšie informácie o budúcej generácii modelu GT-R. Premiéra má...26. Marec, 2014
03Lego auto poháňané vzduchom?Ako deti ste sa určite radi hrávali s legom, pravdepodobne ste skúšali svoju šikovnosť a...27. Marec, 2014