Nenápadná dodávka: Výkon 407 koní, ostrý 6,6 l V8 motor pod kapotou!

Dodávka s V6 motorom? Nemožné! Čo povieš na V8-čku pod kapotou? Čo sa týka pohonu, ponúka parametre, o akých môžeš len snívať. Chevrolet Express beštia = netradičný superšport medzi dodávkami. Nenechaj si ujsť dodávku s výkonom 407 koní a ostrým 6,6 V8 motorom pod kapotou! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.03.2020
Diskusia:

Chevrolet Express rarita -...

Auto-moto zaujímavosti

Vlastniť extrémne výkonný osobný automobil, to je snom mnohých automobilových nadšencov. Keď je reč o výkonných vozidlách na prevážanie nákladu, nájdu sa takí, ktorí vyžadujú výnimočné parametre.

Dodávka s výkonom 407 koní a ostrým 6,6-litrovým V8 motoromZdroj: chevrolet.com

Netradičný superšport

Kúpiť dodávku s V6 motorom? Nemožné, postupne miznú z trhu. Čo povieš na V8-čku pod kapotou? Šialený výkon pod kapotou dodávky je takmer nedostupný sen. Nie však nesplniteľný. Ako sa ti pozdáva extrémny výkon rýchlych mašín pod kapotou dodávky?

Chevrolet Express Passenger

Inšpirovaná pick-upom Chevrolet Silverado, táto mašina si poradí nielen z nákladom. Čo sa týka pohonného agregátu, ponúka parametre, o akých môžeš len snívať. Nenechaj si ujsť dodávku s diabolským výkonom a ostrým 6,6-lietrovým V8 motorom pod kapotou! 

Chevrolet Express - dodávka s výkonom 407 koní a 6,6 l V8 motoromZdroj: chevrolet.com

Zabudni na downsizing

Snahy o „downsizing“ majú v tomto prípade smolu. Je ťažké pozerať sa na to logicky, ak má pred sebou dlhšiu cestu dodávkou a za volantom chceš naozaj žiť, nielen prežívať. To je motto tejto 4-kolesovej rarity, ktorá osloví svojou jedinečnosťou.

Nielen pre trh USA

Nielen USA si pýta dodávku s parametrami superšportu. Ostrý V8 motor s objemom 6,6 litra sa postará o zábavu. Ak si nevieš predstaviť rozvážanie tovaru alebo obedov 8-valcovým delom Chevroletu, si tu správne. Tento nenápadný kráľ ti to predvedie.

Chevrolet Express Passenger Zdroj: chevrolet.com

Z histórie

Frontman dodávok značky Chevrolet začal výrobu v roku 1995. V 90. rokoch sa Chevrolet Express pýšil výkonom 200 koní, už vtedy ponúkal viac ako konkuncia. Ako sa z terénneho pick-upu postupne vyvinie chuť po podobnej sile po d kapotou dodávky? V8-čka sa dočkala úpravy agregátu 6,2 V8 L86 od GM. Práve zväčšenie zdvihového objemu sa zaslúžilo o nárast krútiaceho momentu v nižších otáčkach. To je presne to orechové pre vozidlo tohto typu.

Horúce parametre

Dynamické vlastnosti tejto dodávky prekvapia, pretože sú naozaj nevídané. 407 koní výkonu a 629 Nm krútiaceho momentu sa postará o pozornosť. Udržať dodávku, ktorá je nadupaná výkonom, na ceste bez ničenia pneumatík, nebude pre každého vodiča ľahké. Nákupy s týmto vozidlom nebudú o porozbíjaných vajíčkach v kufri.

Chevrolet Express Passenger CargoZdroj: chevrolet.com

Konkurencia neponúka ani V6

Konkurenčné značky neponúkajú, čo sa týka tohto raritného segmentu žiadne zaujímavé modely. Trh dieselových 6-valcov, nieto ešte 8-valcov zaspal dobu. Aj keď sa nejedná o kultové zameranie sféry predaja a patrí skôr k okrajovým trhom, nie je rozumné neponúkať zákazníkom aspoň základnú ponuku.

Výkonná dodávka, ktorá sa na ceste udrží len s nákladom

Bude Chevrolet Express naďalej kraľovať ponuke výkonných dodávok? Mercedes aj VW sa môže len nesmelo prizerať úspechu dodávky známej americkej značky. Tá v sebe spája všetko. Výkon, parametre aj zaujímavé uplatnenie. Kde by si využil dodávku, ktorá môže mať bez nákladu celkom problém – udržať sa, vôbec, na ceste? Podeľ sa o svoj názor na túto netradičnú dodávku a jej využitie v komentároch.

Nenápadná dodávka: Výkon 407 koní, ostrý 6,6 l V8 motor pod kapotou!Chevrolet ponuka modelovZdroj: tfltruck.com

Zdroj: https://www.chevrolet.com/commercial/express/passengerhttps://www.motortrend.com/https://www.motor1.com/news/402385/2021-chevy-express-new-engine/https://www.tfltruck.com/

Chevrolet Express rarita - dodávka s výkonom 407 koní

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prerábka za 126 000 €: 37-ročný VW Golf na predaj za zlomok ceny!Najväčší fanatici starých strojov sú pripravení utopiť vo svojej vášni množstvo peňazí....8. Marec, 2020
02Koronavírus: Čo robiť pri cestovaní zo zahraničia/Ak sa objaví teplota, kašeľ alebo dýchavičnosť?Na Slovensku je potvrdených viac ako 61 prípadov. *Aktualizácia k 16.3 o 13:30 celkom 63...16. Marec, 2020
03Nový trik zlodejov: Majiteľ dal 800-koňové Ferrari priamo do rúk podvodníkovKuriózna krádež vzácneho Ferrari 812 Superfast. Zlodejom ho priamo do rúk odovzdal sám...2. Marec, 2020