NextEV NIO EP9: 1360 koní Made in China s prítlakom formule!

V čase, keď sa svetové automobilky tých najvychytenejších mien predbiehajú v konštruovaní najrýchlejších vozidiel planéty, prichádza neznámy elektromobil, ktorý sa rýchlosťou a technickými parametrami vyrovná najrýchlejším elektromobilom sveta! Pozeráš sa práve na stroj s výkonom 1 megawatt alebo 1360 koní! Tu sa „nechytajú“ ani skvosty automobilového sveta ako Bugatti Veyron alebo ultra rýchle Ferrari LaFerrari! Pozri si smršť brutálnych parametrov tejto mašiny!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.01.2017
Diskusia:

Video: Predvádzačka na...

Auto-moto zaujímavosti

V čase, keď sa svetové automobilky tých najvychytenejších mien predbiehajú v konštruovaní najrýchlejších vozidiel planéty, prichádza neznámy elektromobil, ktorý sa rýchlosťou a technickými parametrami vyrovná najrýchlejším elektrombilom sveta!

NextEV NIO EP9 Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

3G prekvapenie z Číny

Zadné krídlo vraj ponúka až o 200% vyššiu prítlačnú silu ako monoposty F1! Výrobca sa dušuje, že vďaka extrémnemu prítlaku by zvládlo aj jazdu po strope tunela. EP9 údajne vydrží pôsobenie sily až 3G! Záujmom, ktorý vyvolal, pripomína chorvátsky Rimac. Na tomto automobile je ešte niečo neuveriteľné. Pochádza z Číny!

Zadné krídlo vraj ponúka až o 200% vyššiu prítlačnú silu ako monoposty F1!Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Jeden z najrýchlejších elektromotorov na svete!

NextEV NIO EP9 je počin neznámeho čínskeho výrobcu, ktorý sa sústredí najmä na výrobu lacnejších elektromobilov. O EV9 sa veľa hovorilo už koncom minulého roka. Elektrický hyperšport prepisoval rekordy! Čas na okruhu v Nürburgringu 7:05:120 min! Je o celých 16 sekúnd rýchlejší ako Ferrari 488 GTB! Pre porovnanie, elektrický SLS Mercedes-AMG dosiahol na najznámejšom okruhu čas 7min 56.23sec. Video z predvádzania Nia EP9 na Nürburgringu na konci článku! Pozri si smršť brutálnych parametrov tejto mašiny!

NextEV NIO EP9 disponuje 2 vymeniteľnými lítiovými batériami (na obrázku) schopnými nabitia za 45 minútZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Motor v každom kolese - výkon až 1036 koní

777-voltovej elektrickej sieti s motormi umiestnenými v každom kolese vďačí za neskutočný spoločný výkon! Pozeráš sa práve na stroj s výkonom 1 megawatt alebo 1360 koní! Tu sa „nechytajú“ ani skvosty automobilového sveta ako Bugatti Veyron alebo ultra rýchle Ferrari LaFerrari!

Next EV NIO EP9 - interiérZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Maximálka + zrýchlenie z nuly na 100 za 2,7 sekundy!

NextEV NIO EP9 dosahuje maximálnu rýchlosť 320 kilometrov za hodinu. Zaujíma ťa zrýchlenie? Z nuly na 100 kilometrov za hodinu za 2,7 sekundy! Rýchlosť 200 kilometrov za hodinu pokorí za za 7,1 sekundy! Je skvelé, že sa podarí neznámej automobilke dostať k časom najrýchlejších mašín, ktoré jazdia po svete!

NextEV NIO EP9 Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Dojazd a nabíjanie

Elektromotor udáva dojazd 427 kilometrov. Celkom impozantné číslo s ohľadom na fakt, že automobil váži 1735 kilogramov! Ďalšou zaujímavosťou je fakt, že silné motory vážia spolu takmer 635 kilogramov, čo je takmer tretina váhy elektrického hyperšportu! Ako je to s nabíjaním? Výrobca udáva celkové nabitie za približne 45 minút.

NextEV NIO EP9 Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Cena a plán výroby

Automobilka NextEV informovala o pláne výroby 6 exemplárov elektrického hyperšportu. Cena sa bude pohybovať okolo sumy 1,1 milióna eur. Známy automobilový nadšenec, ktorý prináša videá s najzaujímavejšími mašinami planéty a vystupuje pod prezývkou Shmee150, si tento skvost neznámej automobilky nemohol nechať ujsť. Pozri si NIO EP9 na vlastné oči vo videu na konci článku!

Zdroj: carmagazine.co.uk, topgear.com, nio.io

Video: Predvádzačka na Nürburgringu!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01600 koňový 6x6 Hennessey VelociRaptor ťa zdvihne zo stoličky! Nebeské brány automobilového sveta sa opäť otvárajú aby privítali ďalší impozantný kúsok,...6. Január, 2017
021050-koňový zabijak Tesly: Stovka za menej ako 2,5 sekundy + dojazd 700 km!Tajomná „elektrická“ automobilka pripravila Tesle odvážnu výzvu. Tvrdí, že ich prvé...16. Január, 2017
03Bentley Continental Supersport: Najrýchlejší najluxusnejší 3-tonový 4-miestny obor planéty! Nadchádzajúci skvost Continental Supersport je najsilnejším Bentley vôbec! Rýchlostné...14. Január, 2017