Nová Octavia alebo luxusné BMW 7?

Pokiaľ máte v pláne kupovať auto, určite rozmýšľate, či voliť cestu rozumu alebo srdca. Niekto si kúpi auto, ktoré mu bude dobre slúžiť celé roky, bude spoľahlivé a s nízkymi servisnými nákladmi. No a niekto si chce spliniť sen, kúpi si niečo, po čom vždy túžil, nejaký športiak, veľký off-road alebo luxusnú limuzínu. Napríklad BMW 7.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
17.03.2022
Diskusia:
Zdroj: mobile.de

Nová Octavia alebo luxusné...

Auto-moto zaujímavosti

Vládna limuzína za cenu ľudového auta?

Toto je samozrejme trošku zveličené, avšak BMW 7 bolo a je v každej generácií dostatočne reprezentatívne pre každého štátnika. No a Octavia je stále považovaná za ľudové auto, aj keď jej ceny sú už kdesi celkom inde, ako kedysi. Ak by ste si mali ale vybrať medzi novou Octaviou a starším BMW 7 v stave nového kusu, asi by ste sa na chvíľu zamysleli. Na portáli mobile.de sa jeden zaujímavý kúsok objavil.

BMW 7 bolo vždy v podstate vrcholom toho, čo dokázalo BMW svojim zákazníkom ponúknuť. Nájdete tu absolútny luxus, kožu, maximálnu výbavu, strešné okno, obrazovku pre cestujúcich na zadných sedadlách, hromadu priestoru pre každého člena posádky. A k tomu ako bonus priestranný batožinový priestor. Pozrime sa ale pod kapotu tohto bieleho krásavca, aj tam je agregát vskutku zaujímavý.

BMW 7 sa nie nadarmo prezýva loďou na kolesách, svojimi rozmermi ide o poriadny kus auta. Aj preto potrebuje dostatočne silný agregát. Dnes však takéto autá dostávajú štvorvalce či elektromotory, toto je ešte kúsok zo starej dobrej éry, takže tu nájdeme poriadny 8 valcový motor s objemom 4,4 litra a výkonom 333 koní. Vďaka tomu je aj tak veľké auto veľmi agilné, maximálka 250 km/h a zrýchlenie na 100 km/h za 6,3 sekundy, to sú naozaj veľmi fajn hodnoty, ktoré závidí aj viacero športovejšie ladených áut. Tu sa stále bavíme o komfortnej limuzíne.

Pozrime sa ale na to najzaujímavejšie, stav a cenu. Toto BMW 7 je z roku 2002, má za sebou toho teda už viac než dosť. Na prvý pohľad by to ale nikto nepovedal a v zásade je táto domnienka správna. Má za sebou len 39 000 km, čo je na takéto auto a 20 rokov prevádzky naozaj ničím. Všetko vnútri okrem toho vyzerá ako v novom aute, budúceho majiteľa tak čaká auto, ktoré bude slúžiť ešte poriadne dlho. Navyše majiteľ BMW 7 asi nemá hlboko do vrecka, tak isto to bolo aj v tomto prípade, bolo pravidelne servisované. Nuž a cena? 22 950 €, čo je na 20 ročné BMW viac než dosť. Nová Octavia v totálnom základe však začína pod hranicou 20 000 €. Toto BMW ale ponúka totálny luxus, silný motor, vynikajúci stav. Rozhodne ide o náročnú voľbu.

Nová Octavia alebo luxusné BMW 7?Zdroj: mobile.de

Nová Octavia alebo luxusné BMW 7?Zdroj: mobile.de

Nová Octavia alebo luxusné BMW 7?Zdroj: mobile.de

Nová Octavia alebo luxusné BMW 7?Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Obrovskú prednú masku dostal aj kabriolet BMW radu 4BMW postupne predstavuje nové verzie ako radu 3, tak radu 4. Nový prírastok prichádza...6. Október, 2020
02Čech predáva Ferrari, 1 km ho stál 9,10 €!Ferrari, legendárne auto so vzpínajúcim sa koníkom v znaku bolo, je alebo ešte len bude...15. September, 2020
03Škoda Kodiaq Coupe, aj Škoda sa inšpirovala X6-tkou!Rozruch okolo Škody Kodiaq ešte poriadne neutíchol a už tu máme niečo novšie. Škoda Kodiaq...11. November, 2016