Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nová ruská značka: Alfarus s dojazdom 420 km za 20 000 €!

Bestune NAT na domácom trhu láme rekordy. Tento kandidát na ruský bestseller sa podľa plánov automobilky má od leta montovať v Rusku. Dostane novú značku Alfarus. A má sa pobiť o pozícii na trhu so skvelou cenou a dojazdom 420 km!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bestuneae.com

Bestune NAT - od leta...

Auto-moto zaujímavosti

Postupne by sa automobil mal odlíšiť od predchodcu aj dizajnovo, nielen značkou. Hodilo by sa to, pretože takto ide o identický model, ktorý neprináša žiadne vylepšenie. A to by sa práve pre nový trh hodilo.

Nová značka Alfarus

Podľa oficiálnych vyjadrení výrobcu by mal tento plán odštartovať výrobu. V Rusku v Saratovskej oblasti sa bude vyrábať od leta nové autá, ktoré prekvapia minimálne svojím menom. Nová ruská značka sa predsa nemôže volať menej zaujímavo. Pozeráš sa na plány novej značky s pompéznym názvom Alfarus.

Výroba v Rusku už v lete

Medzinárodné sankcie majú za následok, že väčšina značiek sťahuje z Ruska svoju výrobu. Škody na ekonomike sa odrazia aj v automobilovom priemysle. Dosah následkov je nepríjemným mementom toho, čo všetko znamená vojna. V krajine topiacich sa možností napriek tomu niekto vidí šancu.

Ruské značky na čínskych autách

Uvoľnený ruský trh prilákal čínske automobilky, ktoré sa snažia dostať bližšie k Európe. Táto stratégia sa však nemusí oplatiť.  Reč nie je o dovoze hotových áut. Na veľké počudovanie tu vzniká nečakané partnerstvo. Čína sa rozhodla, že je dobrým krokom lepiť ruské znaky na v Číne zmontované autá. Toto je príbeh Moskviča, na ktorý sa montujú logá modelu Moskvič 3. V skutočnosti však ide o čínske SUV JAC JS4.

Bestune NAT ako nová značka Alfarus

Tento model a princíp spolupráce na chlp pripomína plán značky Alfarus. V skutočnosti čínske MPV Bestune NAT dostane na kapotu značku Alfarus. Kto je želanou cieľovou skupinou zákazníkov? Ak inak, výrobca cieli na „alfa Rusov,“ ktorí si potrpia na národné symboly. V tomto prípade však „národné“ môže znamenať aj urážku, ak s týmto modelom „preznačkovania“ niektorí z členov partnerstva rýchlo niečo neurobí. Minimálne by sa hodila zmena imidžu, prípadne doplnenie viac ruských vlastností.

Z čínskeho auta ruská značka

Označenie NAT nesie informačný charakter a je skratkou slov Next Automatic Taxi, takže je jasné, že strohé tvarové línie úplne postačujú cieľovému využitiu služobných vozidiel prepravných taxi spoločností. Čínska verzia ponúka výkon 130 alebo 190 koní. Zákazník si vyberá 55 alebo 61 kWh batériu. Výkon ani detaily batérii, či nie je potvrdený. Batérie sa dajú dobiť a ľahko vymeniť. Mali by disponovať dojazdom 420 km.

Dojazd 420 km

Batérie je možné nielen dobíjať, ale zároveň za niekoľko minút vymeniť. Drobný detail? Dobíjacie stanice v Rusku nie sú dostupné. Trochu svetového imidžu vozidlu dodáva použitý elektrický pohon. Možným hitom sa má vozidlo stať vďaka výborným vlastnostiam pre prepravu cestujúcich.

Cena

Značku Alfarus zakladá spoločnosť AlfaTech Firma AlfaTech počíta na začiatku s počtom 2 000 áut. Tieto si majú „rozchytať“ taxi spoločnosti a firmy zabezpečujúce prepravu osôb. V Číne však NAT štartuje na 145 800 CNY, v prepočte približne 20 000 eur. Tak tento parameter môže znamenať konkurenčnú výhodu. Skvelá cena na 4,5metrové elektrické MPV so sľubovaným dojazdom 420 km na jedno nabitie!

5-miestne MPV ideálne ako vozidlo taxi služieb

Päťmiestne MPV dostalo základný interiér, ktorý Rusom nebude prekážať. Podľa výrobcu je navrhnutý tak, aby uľahčil údržbu. Pohon zabezpečuje elektrická jednotka s pohonom predných kolies. Posuvné dvere sú znakom, že toto vozidlo rieši vystupovanie a nastupovanie zákazníkov viac ako oblé a pekné tvary. Čo na to povie Rusko? Možno vojna zabudne na takéto nedostatky a tento model nájde svoje uplatnenie. Ak do toho Čína investuje, zrejme to má premyslené a nepôjde dielo vyrobené z recesie. Ako hodnotíš tento nápad čínskeho výrobcu?

Zdroj: bestuneae.comRoman Busargin@Telegram, autorambler.ru

Bestune NAT - od leta montáž v Rusku pod značkou Alfarus

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ani SUV, ani sedan - Peugeot 408: Aké sú slovenské ceny? Stredový model medzi modelmi 3008 a 508. Peugeot 408 si ťa získa. Ani SUV, ani sedan,...10. Január, 2023
02Prekročenie rýchlosti o 141 km/h: 221 km/h, pokuta 800 €!221km/h na diaľnici. Vodič Škody chcel rýchlosťou Porsche „trhnúť“ existujúci rekord...6. Január, 2023
03Obytná úprava Suzuki Jimny so stanom za 5 500 €!Japonský výrobca splnil sen vodičov, ktorí hľadajú ešte praktickejšie využitie. Stan,...8. Január, 2023