Nová Škoda Fabia IV už nebude kombi!!! Už len ako hatchback!

Škoda Fabia je jedno z najpopulárnejších vozidiel u nás. Je to vlastne menšia sestra Octavie, ktorá je pre mnohých snom o praktickom a dokonalom aute, avšak Škoda je vždy výrazne lacnejšou alternatívou. No a pomaly nám na dvere klope štvrtá generácia Fabie. Lenže bude mať zopár záludností.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
25.01.2020
Diskusia:

Nová Škoda Fabia IV už...

Auto-moto zaujímavosti

Škoda Fabia je jedno z najpopulárnejších vozidiel u nás. Je to vlastne menšia sestra Octavie, ktorá je pre mnohých snom o praktickom a dokonalom aute, avšak Škoda je vždy výrazne lacnejšou alternatívou. No a pomaly nám na dvere klope štvrtá generácia Fabie. Lenže bude mať zopár záludností.

Nebude kombi, nebude diesel.

Fabia bola aj je ľudovým autom pre masy. Napriek tomu sa z generácie na generáciu aj kvalitatívne posúvala. Iste, druhá generácia bola pre mnohých dizajnovo nie príliš vydarenou, avšak progres cítiť je. Aj preto bude novinka pre mnohých možno nemilým prekvapením. Portál autozeitung.de priniesol nejaké prvotné informácie o novinke.

Nová Škoda Fabia štvrtej generácie by sa mala dostať na trh v roku 2021. Čo sa týka oficiálneho oznámenia, pôvodne bolo plánované na koniec roku 2020, je však pravdepodobné, že sa dočkáme už skôr. Čo sa týka technickej stránky, nová Fabia bude zdieľať jednotnú platformu s ostatnými koncernovými autami, teda Polom či Ibizou. Čo sa týka základnej motorizácie, opäť tu nájdeme predovšetkým overené litrové trojvalce. V interiéri majú potešiť predovšetkým kvalitnejšie materiály.

Najväčšie zmeny sú však dve. Oficiálne potvrdené nie sú, avšak už sa o nich šušká. Tou prvou je, že pod kapotou vymizné diesle. Škoda chce byť zelenšia a pri Fabií boli motoristami preferované hlavne benzínové motory. Časť motoristov však nemožnosť mať naftovú Fabiu poriadne naštve. Nuž a druhou zmenou by mal byť fakt, že nová Fabia sa už nebude vyrábať vo verzií kombi. To mnohých zamrzí, nakoľko malé kombi, akým Fabia mohla byť sa tešilo mimoriadne obľube. Nielen u firmených zákazníkov, ktoré ich využívali ako služobné autá, ale aj u verejnosti, ktorá v segmente malých a cenovo dostupných kombíkov veľa na výber nemali. Za týmto krokom je jediné, peniaze. Škoda si myslí, že ak chce niekto praktickejšie vozidlo, má si kúpiť drahšiu aj väčšiu Škodu Kamiq. Nuž, uvidíme či Škoda tento krok neoľutuje a ako ho prijme verejnosť.

Nová Škoda Fabia IV už nebude kombi!!! Už len ako hatchback!Zdroj: autozeitung.de

Zdroj: autozeitung.de

Zdroj foto: autozeitung.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01VIDEO: za tento predbiehací manéver dostal český vodič 2 roky a 3 mesiace basy! Súhlasíte?Na cestách sa ako vodiči iste stretávate s najrôznejšími situáciami. Niekedy s vtipnými,...5. Január, 2020
02Legendárna Pimp My Ride: auto z MTV kúpil za 760 €, dezolátny stav!Televízne šou o autách sa tešia mimoriadnej obľube. Predovšetkým tie, kde zo starých,...11. Január, 2020
03Čínska kópia Dacie Duster za 6 400 € prekvapí výbavou!Mnoho ľudí berie auto len ako spotrebný tovar, či približovadlo na cestu do práce a domov....7. Január, 2020