Nová Škoda Superb: Bude najlepším automobilom značky?

Tretia generácia Superbu sa bude vyrábať okrem Čiech aj v Šanghaji. Na európskych cestách sa už objavujú prvé testovacie automobily, pozrite si prvé fotografie. Platforma MQB je signálom, že pôjde o automobil väčších rozmerov, bude sa zrejme jednať o jedno z najväčších áut postavených na platforme MQB. Bude Škoda Superb 2015 najlepším autom značky všetkých čias?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
11.12.2014
Diskusia:

Nová Škoda Superb: Bude...

Auto-moto zaujímavosti

Vyrábať sa bude aj v Šanghaji!

Tretia generácia Superbu sa bude vyrábať okrem Čiech aj v Šanghaji. Nová vlajková loď automobilky Škoda bude čoskoro predstavená. Na európskych cestách sa už objavujú prvé testovacie automobily, môžete ich stretnúť aj v okolí Mladej Boleslavi, či na čínskych cestách. Áno, svoju lokálnu špecifikáciu si bude čínsky výrobný závod kvôli veľkosti čínskeho trhu testovať sám.

Nový Superb s niekoľkými maskovacími lištami sa predviedov aj na čínskych cestách

Zamaskovaný Superb na čínskych cestách

Zamaskovaný Superb na čínskych cestách

Zamaskovaný Superb na čínskych cestách

Jedno z najväčších áut postavených na platforme MQB

Platforma MQB je signálom, že pôjde o automobil väčších rozmerov, na tomto základe stojí aj Octavia. Bude sa zrejme jednať o jedno z najväčších áut postavených na platforme MQB.Dve generácie tohto modelu stačili na to, aby ich automobilka vyrobila neuveriteľných 700 tisíc kusov!

Špionážne zábery z európkych ciest

Špionážne zábery z európskych ciest

Na tomto zábere vidieť tvarové prevedenie takmer bez maskovania

Nesie znaky konceptu VisionC

Práve model VisionC predstavený začiatkom roka by mal určovať hlavné znaky nového Superbu. Oproti predchodcovi má byť nový Superb nižší, širší, s väčším vnútrorným priestorom. Pôvodnú dĺžku si však model zachová. 

VisionC

Autosalónová premiéra bude v Ženeve 

Model bude oficiálne predstavený v Prahe vo februári 2015, mesiac na to bude mať autosalónovú premiéru v Ženeve a v apríli bude debutovať na šhanghajskom autosalóne. Povráva sa, že to bude najlepšie auto značky všetkých čias. Čo si o tom myslíte vy? Nie je jasné, či bude predstavený len základný variant alebo aj verziu combi, tak ako to bolo v prípade predstavenia Fabie. Nechajme sa prekvapiť a počkajme čo si na nás automoblika pripraví, úspech modelu je samozrejme predpokladaný! 

zdroj: carnewschina.com, chinaautoweb.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Unikátne dielo: Umelecký kováč vytvoril funkčný, dobový automobil! Práca s kovmi vyžaduje skúsenosti, talent a nemalú dávku fantázie. Tá rozhodne nechýba...9. December, 2014
02Športiak zo starého vraku, montážnej peny a kartónu!Mužovi z Litvy sa podarilo niečo unikátne! Pomocou montážnej peny vytvoril jednu z...8. December, 2014
03Čo dokáže nepozornosť: Riskuješ, zaplatíš!V premávke vznikajú situácie kedy si poviete, že je jednoducho nemožné niečo také...10. December, 2014