Nová Toyota Rav 4 hybrid v predaji!

Nová "Rav-ka" vo verzii Rav Hybrid 4x4 osloví nejedného z nás! Ravka patrí medzi vozidlá so stabilnou pozíciou na trhu a pre svojho majiteľa je vozidlom, ktoré splní náročné požiadavky aktívneho vodiča. Je využiteľná počas služobnej cesty aj dovolenky s rodinou, či v teréne mimo cesty. Ako hodnotíš jej výkonné parametre? Za akú cenu prichádza na trh? Viac v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
21.12.2015
Diskusia:

Nová Toyota Rav 4 hybrid v...

Auto-moto zaujímavosti

Toyota Rav 4 

Tri roky po predstavení poslednej verzie jedného z najúspešnejších modelov automobilky Toyota, je na trhu nasledovník, ktorý zákazníka zaujme nielen novým faceliftom. Toyota si pre nás prichystala aj iné zaujímavé zmeny a po prvýkrát bude k dispozícii aj hybridná verzia s primernou spotrebou 5,1 litra benzínu.

Facelift novej Toyoty Rav 4 HybridZdroj: toyota-europe.com

Diódové osvetlenie

Nová "Ravka" dostala "do vienka" novú svetelnú techniku, japonská automobilka dala prednosť diódovému osvetleniu. Dizajnéri zapracovali na vzhľade bočných prahov, nárazníkov a upravili aj masku chladiča. Tieto zmeny by mali vozidlu dodať na príťažlivosti. 

Facelift novej Toyoty Rav 4 HybridZdroj: toyota-europe.com

Facelift novej Toyoty Rav 4 HybridZdroj: toyota-europe.com

Interiér

Ani interiér pozornosti výrobcu, túžiaceho po zmene, neušiel. Zaujímavým prvkom je 4,2-palcový TFT displej palubného počítača s kamerovým systémom premietajúcim obraz na 7-palcový dotykový displej stredovej konzoly. Zaujímavý je aj záber kamier. Kamery sú schopné pokryť celé okolie vozidla, túto možnosť majiteľ určite uvíta. 

InteriérZdroj: toyota-europe.com

Pohon

Výrobca sa rozhodol pre použitie techniky z pod kapoty Lexusu NX 300h. Pohonný agregát je postavený tak, aby vyhovel potrebám segmentu zákazníkov, pre ktorý je model určený. Pohon zabezpečuje atmosférický zážihový 4-valcový motor objemom 2,5 litra, elektromotor spolu s deličom krútiaceho momentu e-CVT.

Nová Toyota Rav 4 Hybrid poskytne hodnoty výkonu podobné hybridu Lexusu NXZdroj: toyota-europe.com

Zrýchlenie a spotreba

Rovnako dôležitým parametrom sú pri výbere vozidla tohto typu aj rýchlostné údaje. "Ravka" má sprevádzať svojho majiteľa rovnako počas služobnej cesty aj dovolenky, či v teréne mimo cesty. Verzia Rav Hybrid 4x4 zrýchli z "nuly na stovku" za 8,7 sekundy. "Maximálku" má nastavenú na 180 kilometrov za hodinu. Čo sa týka spotreby, výrobca udáva priemernú hodnotu spotreby 4,9 litra na 100 kilometrov jazdy. 

Toyota Rav 4 HybridZdroj: toyota-europe.com

Aj ako hybrid

Očakávaná "štvorka" prichádza na trh vo viacerých verziách motoru. V štandardnej verzii s benzínovým a naftovým motorom a prívržencov hybridov poteší možnosťou výberu pohonu jednej alebo oboch náprav. Nová "Rav-ka" ponúka kombinovaný výkon hybridného systému 145 kW (197 k) a zadný elektromotor vo verzii s pohonom všetkých štyroch kolies produkuje výkon 50 kW.

Bezpečnostné systémy

Toyota RAV4 ponúka na výber veľké množstvo asistenčných a bezpečnostných prvkov. Nechýba asistent rozpoznávania dopravných značiek (RSA) a adaptívny tempomat (ACC) s vylepšeným prednárazovým bezpečnostným systémom (PCS). Všetky bezpečnostné systémy sú v ponuke v najvyššej triede výbavy. 

Toyota Rav 4 HybridZdroj: toyota-europe.com

Cena

Za akú cenu prichádza na trh? Cena Toyoty vo verzii RAV4 Live 2,0 D-4D 6M 4x2 je 22 500 eur. Za hybridnú verziu RAV4 Hybrid e-CVT 4x2 zákazník zaplatí 27 800 eur. Cena verzie Hybrid e-CVT 4x4 v najvyššej úrovni výbavy vystúpi na sumu 36 500 eur.

Toyota Rav 4 HybridZdroj: autocar.co.uk

Vozidlo pre aktívneho vodiča

Nová "Rav-ka" vo verzii Rav Hybrid 4x4 osloví nejedného z nás! Ravka patrí medzi vozidlá so stabilnou pozíciou na trhu a pre svojho majiteľa je vozidlom, ktoré splní náročné požiadavky aktívneho vodiča. Ako hodnotíš jej výkonné parametre? 

Toyota Rav 4 HybridZdroj: toyota-europe.com

zdroj: inautonews.com, autocar.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Inšpirácia: Dom na kolesách zo starého autobusu!Aké ťažké asi je žiť, cestovať a pracovať v prerobenom školskom autobuse? To bola jedna z...15. December, 2015
02Ruský GAZ 69 v novej úprave: Agregát V8 Hemi s výkonom 465 koní!Asi nikto z nás nemôže zabudnúť na ruský Gaz-69. Z časti pre spomienky na jeho účinkovanie...14. December, 2015
03Drsné video: Nikdy nepoužívaj telefón za jazdy! Koľkí z nás počas riadenia motorého vozidla používajú mobilný telefón? Len na rýchly hovor?...15. December, 2015