Nové, veľké SUV Škody: Ponúkne až 7 miest na sedenie!

Značka Škoda oficiálne potvrdila, že v roku 2016 plánuje uviesť na trh ďalšiu novinku, veľký terénny automobil! Pozrite si prvé fotografie v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
13.01.2015
Diskusia:

Nové, veľké SUV Škody:...

Auto-moto zaujímavosti

Platforma MQB a veľké rozmery!

Značka Škoda oficiálne potvrdila, že v roku 2016 plánuje uviesť na trh nové veľké SUV. Na internete sa objavili už aj prvé fotografie, okrem sériovej výroby sa veľa hovorí aj o veľkých rozmeroch. Model sa chystá zaujať platformou MQB s dĺžkou 4 650 mm! 

Model by mal byť dostupný pod označením Škoda SnowmanZdroj: newautocarshq.com

Rok plný noviniek

Ktorý tohtoročný model Škody na seba strhne viac pozornosti? Bude to zaujímavý súboj, plánovanému SUV bude konkurovať nový Superb. Ten bude predstavený už na jarnom autosalóne v Ženeve a netreba zabúdať na obrovské očakávania, ktoré automobilka z Mladej Boleslavi do modelu vkladá. Pozrite si počítačovú vizualizáciu nového terénneho automobilu vo videu.

Video: Škoda Snowman 2016

Vizuálna podoba by mala zodpovedať sériovej výrobe

To, či bude nové SUV označené názvom Škoda Snowman automobilka zatiaľ nepotvrdila, podstatné je, že jeho výroba je istá. Začiatok výroby je plánovaný do konca roka. Pozrite si prvé fotografie, sú zhotovené podľa počítačovej skice a mali by zodpovedať konečnej vizuálnej podobe. Projekt s kódovým označením „A Plus SUV“ rozhodne zaujme ostrými líniami. Pre "škodovku" povestná maska dotvára harmonicky pôsobiaci vzhľad.

Prvá počítačová vizualizácia veľkého SUV Škody zaujme ostrými líniami.Zdroj: newautocarshq.com

Pohon

Škodovka plánuje viaceré verzie pohonu, dostupný bude okrem predného aj pohon oboch náprav. Tešíť sa môžeme na pohon s označením TSI a TDI s obsahom najviac dvoch litrov, výkon bude prenášaný manuálnymi alebo dvojspojkovými automatickými prevodovkami. Očakáva sa aj doplnenie hybridnej verzie.

Objemný kufor a až sedem miest na sedenie

Vnútorné rozmery batožinového priestoru taktiež zaujmú. Po sklopení sedadiel by mal model disponovať objemom väčším ako 2-tisíc litrov. Automobilka chystá až tri rady sedadiel, čo bude znamenať až sedem miest na sedenie! 

Projekt s kódovým označením „A Plus SUV“ rozhodne zaujme ostrými líniami. Zdroj: moto.pl

Cena a plánovaná premíéra

Predpokladaná cena základnej výbavy bude približne 21 600 eur, v plnej výbave dosiahne suma výšku až 36-tisíc eur. Plánovaný debut modelu je avizovaný na rok 2016, nechajme sa prekvapiť, je možné, že sa jeho predpremiéry dočkáme už koncom roka! 

Zdroj: moto.pl, newautocarshq.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Solárny chodník v Holandsku, ktorý berie dych!Pamätáte si na projekt inteligentnej vozovky založenej na špeciálnom Glow-in-the-dark...12. Január, 2015
02Nevydarená krádež: Pozor na náhodných okoloidúcich!Krádeží áut stále pribúda a zlodeji skúšajú stále nové spôsoby na odcudzenie vášho vozidla!...12. Január, 2015
03Video: Ako (ne)naložiť traktor?Pri práci s ťažkou technikou netreba nič podceniť! Manévrovať s obrovskými strojmi nie je...11. Január, 2015