Nový hit Dacie: 7 mietsny crossover za cenu Fabie!

Dacia si v Európe spravila meno hlavne cenovo dostupnými automobilmi rôznych kategórií. Vďake nej tu máme lacný sedan, hatchback ale aj SUV. Na súčasnom trhu však silnie dopyt po cenovo dostupnom 7 miestnom automobile, ktorý by nezruinoval rodinný rozpočer. Nuž a to je vzhľadom na neustále rastúce ceny áut naozaj extrémne náročná úloha. Dacia ju ale so svojou novinkou zvládla a v Nemecnku už má predbežné ceny.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
17.12.2021
Diskusia:
Zdroj: autoevolution.com

Nový hit Dacie: 7 mietsny...

Auto-moto zaujímavosti

Dacia Jogger, pre mnohých splnenie sna

Mnoho ľudí hľadá veľké a praktické auto za dobrú cenu. V prípade kúpy nového auta je to často problém, hlavne v podobe šialenej ceny. Portál autoevolution.com informoval o novinke menom Dacia Dogger, ktorej veštíme naozaj ružovú budúcnosť.

Dacia Jigger sa dá označiť aj ako crossover, respektíve zvýšený kombík. To ocenia všetci motoristi, ktorí iste našim cestám uštedria nejednu nadávku. Navyše nebude problém s týmto autom ísť ani na chatu, prípadne na lyžovačku. Iste, motorizácia v podobe 1 litrového 3 valcového motora s výkonom 81 kW iste nebudí nemý úžas, no na dnešné pomery ide už o standard. Alternatívou je 74 kW verzia ktorá prináša bonus v podobe pohonu na LPG. Časom je avizovaná aj elektircká verzia.

Najlepšie na celej Dacií Jogger to, koľko bude stáť. Cenovo bude skutočne na úrovni napríklad takej Fabie. Vonku sú už predpokladané predajné ceny pre nemecký trh, tie naše by teda mali byť na tom veľmi podobne. Základom bude výbava Essential v cene 13 990 €, v ktorej bude obmedzovač rýchlosti ale napríklad aj LED svetlá. Vyšší stupeň výbavy Comfort bude navyše obsahovať zadné parkovacie senzory, klimatizáciu či lepší systém s dotykovou obrazovkou, celkovo ide o cenu 15 690 €. Vo výbave Extreme za 16 690 € dostanete navyše aj parkovaciu kameru, automatickú klimatizáciu či bezkľúčové odomykanie a štartovanie. Nuž a vrcholom ponuky bude výbava Extreme+, kde sú už aj elektricky ovládané predné sedadlá, predné parkovacie senzory, monitoring slepého uhla, asistent rozjazdu do kopca. Skrátka výbava, ktorá postačí už v podstate každému a cena tejto top výbavy je na úrovni 17 490 €. Toto sú predpokladané ceny 5 miestnych verzií, ak by ste chceli 7 miestnu verziu, tu je príplatok 800 €. Aj tak sa v 7 miestnej konfigurácií dostávame pri základnej verzí pod 15 000 €, čo je na takto rozmerné a praktické auto naozaj viac než dosť.

Nový hit Dacie: 7 mietsny crossover za cenu Fabie!Zdroj: autoevolution.com

Nový hit Dacie: 7 mietsny crossover za cenu Fabie!Zdroj: autoevolution.com

Nový hit Dacie: 7 mietsny crossover za cenu Fabie!Zdroj: autoevolution.com

Nový hit Dacie: 7 mietsny crossover za cenu Fabie!Zdroj: autoevolution.com

Zdroj: autoevolution.com

Zdroj foto: autoevolution.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dievča dňa 21.1.2014Dnešné dievča dňa.21. Január, 2014
02Prepad automobilového trhu v apríli 2020: V Taliansku prepad 97,6%!Koronavírus postupne stráca na sile, na svete je každým dňom viac a viac vyliečených. Je to...13. Jún, 2020
031 300 koní, pancier: Rezvani Hercules 6x6 pick-up monštrumRezvani Hercules 6x6 pick-up beštia je tu, aby predviedla, čo dokáže automobilový priemysel...4. December, 2020