Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Obávaný motorskársky gang Hells Angels v SR!

Obávaný motorkársky gang na Slovensku! V Šamoríne sa konala pre pár dňami jedna z najväčších motorkárskych udalostí. Harley Davidson mašiny doslova zaplavili cesty. Ako dopadlo stretnutie Hells Angels v Šamoríne? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.06.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: hells-angels.com

Hells Angels motorkársky...

Auto-moto zaujímavosti

Stretnúť ste ich mohli pred pár dňami v mnohých bratislavských podnikoch a nielen. Volajú ich pekelní anjeli. A je to viac ako výstižné pomenovanie. Ich prítomnosť všade vzbudzuje veľkú dávku kontroverzie. Ide z nich strach nielen kvôli výzoru. Ich návštevy bývajú spojené s kriminalitou. Títo muži často prichádzajú do konfliktu so zákonom. Sú však motoristickou legendou a ich prítomnosť sa nikdy nezaobíde bez záujmu verejnosti.

Hells Angels Harley-Davidson - Barcelona 2015.Zdroj: flicr.com/H2O74

Zaujímavé a tajné združenie

Hovorí sa, že sú ich tisícky. Majú členov z celého sveta. Podmienky pre vstup sú tajné. Vedia ich len členovia. Nefungujú ako ostatné kluby. Nedá sa kúpiť členstvo a nedá sa k nim ani prihlásiť. Ak si nádejný člen, vo väčšine prípadov si členov vyberajú a sami si ťa nájdu. Ak nie si biely muž s brutálnym motocyklom, najlepšie ak vlastníš výnimočný exemplár Harley Davidson, na členstvo v klube môžeš zabudnúť.

Tajné pravidlá

Ako klub najazdia členovia každoročne tisíce a tisíce kilometrov. Nejazdia len vo svojich štátoch, organizujú stretnutia po celom svete. Darí sa im držať si reputáciu, byť členom klubu je skutočné privilégium.

Podmienky vstupu

Pre vstup do klubu musíš splniť početné podmienky, nestačí sa len zúčastňovať akcií a zrazov. Ak sa niekomu podarí dostať sa do klubu, po vstupnej ceremónii je každý nový člen označený nášivkami. Tie však ostávajú oficiálnym majetkom klubu. Ak motorkára z nejakého dôvodu vyhodia, všetky nášivky a odznaky musí vrátiť naspäť do klubu. 

Ako prebiehala ich návšteva Slovenska?

V súvislosti s ich plánom návštevy a športovým podujatím Spartan Race bolo nutné posilniť bezpečnostné zložky v okolí miesta konania akcie. Polícia posilnila hliadky najmä v Šamoríne, kde sa motoristický zraz konal. Aj samotní členovia sa na stretnutie dostali len po zadaní špeciálneho hesla jednému z členov gangu.

Hells Angels Obávaní motorkári na Slovensku

Pre bezpečnostné opatrenia vyčlenili potrebný počet policajtov, ktorí dohliadali na verejný poriadok a vykonávali potrebné úkony, aby dokázali v prípade potreby zasiahnuť tak, aby nedochádzalo počas akcie k škodám na majetku alebo k iným protiprávnym konaniam.

Hells Angels Harley DavidsonZdroj: youtube.com/Bolt Custom Trucks

200 policajtov na akcii

Na bezpečnosť počas akcie dohliadalo viac ako 200 príslušníkov Policajného zboru, ktorí sa striedali po 12 hodinách. Na mieste stretnutia stáli ozbrojení muži a boli pripravení kedykoľvek zasiahnuť. Vo väčšine prípadov to nebolo potrebné. Policajti pri vstupe do areálu kontrolovali doklady každého, kto chcel vojsť. Motorkári tieto doklady bez problémov ukazovali a na kamery a divákov robili frajerské pózy. Evidovaných bolo pár výtržností. Stretnutie sa nieslo v pokojnom duchu.

Kto sú Hells Angels?

Hells Angels je  jeden z najobávanejších motorkárskych gangov sveta. HAMC, známy tiež ako Hells Angels Motorcycle Club, je legendou. Každý rok sa členovia stretávajú na veľkolepom stretnutí vždy v inom štáte, meste. Veľká udalosť prilákala tisíce členov aj šéfov klubov z celého sveta na najväčší motorkársky zraz práve do Bratislavy. 

Najväčší motorkársky zraz v Bratislave

Zaujímavá je aj história. Hells Angels je notoricky známy motorkársky klub, ktorý bol založený 17. marca 1948 v San Bernardine v Kalifornii.  Klub bol založený veteránmi, ktorí sa zúčastnili druhej svetovej vojny. Meno bolo navrhnuté Arvidom Olsenom. Olsen bol veterán, ktorý vo vojne slúžil v letke s názvom Hell's Angels. Tá pôsobila v Číne a bola známa pre svoje špeciálne a nebezpečné spôsoby lietania. 

Hells Angels Harley DavidsonZdroj: youtube.com/Garage 54  

Členovia z celého sveta

Členovia klubu sú z celého sveta, niektorí sú zo Slovenska. Poznávacím znamením sú povestné motocykle Harley Davidson. Kontroverzné združenie a jeho členov niektorí považujú za slobodných a ikonických jazdcov, ktorí sú voči sebe a svojim členom lojálni. Riadia sa zásadami a majú obrovské množstvo fanúšikov z celého sveta.

Benefičné a charitatívne činnosti

Hells Angels sa popri jazdení zúčastňujú mnohých charitatívnych jázd a taktiež zasponzorovali udalosti ako Toys for Tots (Hračky pre batoľatá) a podobné charitatívne akcie. Opravujú si tak zlú reputáciu a sú dôkazom, že nič nie je biele alebo čierne. Zlé jazyky tvrdia, že sa týmito aktivitami iba snažia zakryť svoje kriminálne činnosti. Na druhej strane stojí spomínaná tienistá stránka organizovaného motorkárskeho gangu.

Nezákonný gang v USA

Hells Angels je organizácia spájaná s kriminálnymi aktivitami. Členovia sú spájaní s násilnými trestnými činmi, obchodovaním so zbraňami a obchodovaním s drogami. V niektorých krajinách nie sú vítaní. Vláda Spojených štátov amerických dokonca označila na stránke americkej ambasády na Slovensku motorkársky gang Pekelných Anjelov za nezákonný. 

Hells Angels na SlovenskuZdroj: https://hells-angels.com/

Pekelní Anjeli a kontroverzia

Tak, či onak. Pekelní Anjeli sú legendárny motoristický mýtus a sú súčasťou „veľkej štvorky“ najvýznamnejších klubov sveta. Celému svetu kraľujú 4 najväčšie motorkárske gangy. Sú to Hells Angels, Outlaws, Pagans a Bandidos. Ak si vášnivý motorkár určite si o nich počul. Po prvýkrát navštívili Slovensko a mnohí považujú túto udalosť za veľkú poctu. Aký je tvoj názor? Patríš k fanúšikom? Ponáš niektorých členov? Ako sa ti páčia ich mašiny?  

Zdroj: ta3.com

Hells Angels motorkársky gang na Slovensku

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nová elektrická Škoda Octavia Combi: Cena 50 500 €!Záujem o elektrické autá nie je astronomický. Ich cena áno. Koľko bude stáť elektrická...30. Máj, 2023
02Najvýkonnejší Brabus na svete: 930-koňové monštrum 0-100 km/h za 2,8 s.! Ak ide o skutočne výkonné mašiny, úpravcovia sa nezastavia pred ničím. Toto delo s výkonom...4. Jún, 2023
03760 nových áut Polície SR: Toyota, BMW aj elektrické Škody Enyaq!Polícia SR vďaka plánu obnovy rozšíri svoj vozový park o 760 nových vozidiel. Tieto mašiny...2. Jún, 2023