Okruhová bomba Ferrari FXX K: Hybrid s výkonom 1050 koní!

Pozrite si tento predvianočný darček pre milovníkov výnimočných strojov! Okrem toho, že ponúka extrémny výkon bude patriť jednoznačne k najkrajším okruhovým mašinám, posúďte sami!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.12.2014
Diskusia:

Okruhová bomba Ferrari FXX...

Auto-moto zaujímavosti

Prekvapenie z Maranella

Pôvodná verzia FXX bola inšpirovaná populárnym modelom Enzo. Táto verzia má bližšie k LaFerrari. Ferrari si pripravilo pre svojich fanúšikov skutočný predvianočný "bonbónik. Oficiálne bude predstavený koncom týždňa v exotickej destinácii Abú Zabí."

Aj samotný interiér vyráža dychZdroj: carscoops.com

Impozantný výkon

Neskutočných 773 kW, teda až 1050 konských síl, to je výkon hodný dokonalého vzhľadu, čo poviete? Ferrari v tomto prípade stavil na agresívny, nízky vzhľad karosérie, dokonale dopĺňajúci 6,26-litrový dvanásťvalcový motor. Zaujímavosťou je ventilový rozvod s použitím mechanických "zdvihákov" namiesto hydraulických.

Agresívny vzhľad dokonale dopĺňa extrémny výkonZdroj: carscoops.com

Samozrejmosťou je sedemstupňová, dvojspojková prevodovka. 

Bomba z Maranella zaujme na prvý pohľadZdroj: carscoops.com

Táto hybridná verzia vás úplne uchváti, Ferrari si na nej dalo mimoriadne záležať.

Verzia FXX mala blízko k Enzu, FXX K má bližšie k LaFerrariZdroj: carscoops.com

Dva elektromotory s označením V12 ponúkajú štyri režimy, je na vás, ktorý si vyberiete. Qualify s maximálnym výkonom po obmedzenú dobu, Long Run pre dlhšiu vzdialenosť, Manual Boost pošle na kolesá maximálnu porciu newtonmetrov a Fast Charge, ktorý rýchlo dobije lítium-iónové batérie počas jazdy. 

Dokonalé dizajnové prevedenie z neho robia ďalšiu Zdroj: carscoops.com

Poriadne si prezrite tento predvianočný darček pre milovníkov výnimočných strojov. Okrem toho, že ponúka extrémny výkon, bude patriť jednoznačne k najkrajším okruhovým mašinám, nemyslíte?

zdroj: carscoops.com, wikipedia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Urastený motorkár rozdáva K.O.!Zaujíma vás, čo dokáže urobiť päť prstov jednej ruky s opitým provokatérom? Na zem ho...1. December, 2014
02Video: Ako pochovať automobil uprostred vozovky?Pozrite si toto bláznivé video v ktorom sa vodič rozhodol, že pochová svoje vozidlo v diere...2. December, 2014
03Zabudnite na Kena Blocka! Ken Box predviedol jazdu v krabici!Ken Block si získal rešpekt vďaka extrémne adrenalínovým kúskom na prerobených mašinách s...3. December, 2014