Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftu

Opel Crossland X bol jedným z prvhých spoločných projektov Oplu a nového materského koncernu. Automobilka totiž prešla spod amerického koncernu GM pod francúzsky PSA. Aktuálne Opel ukázal facelift svojho malého crossoveru, ktorý má výraznejšie tvary.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
15.10.2020
Diskusia:

Opel Crossland stratil...

Auto-moto zaujímavosti

Jednu zásadnú novinku auto predstaví už v cenníkoch a v dokumentoch. Z názvu sa stratilo písmeno X, takže sa volá už len Crossland. Nový modelový rok však prináša mnoho ďalších vylepšení. Už na prvý pohľad vyzerá ako iné auto a Crossland prevzal tiež tvary, ktoré má nová Mokka.

Najväčšou vizuálnou zmenou je nová predná časť. Z relatívne bežného auta sa stal neprehliadnuteľný kúsok a stačilo na to málo. Nové svetlá a maska majú rafinovanejší tvar ako doteraz. Crossland, tak isto ako Mokka našli inšpiráciu v koncepte Opel Vizor. Predok tak má jednoliatu čiernu masku chladiča lemovanú chrómovými lištami, ktoré spájajú predné reflektory. Nárazník zase dostal trochu viac terénneho šmrncu vďaka výraznejšej imitácii ochranného plechu pod motorom.

Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftuZdroj: Opel

Zadná časť až tak nová nie je. Zatmavené svetlá však pôsobia trochu modernejšie a po vzore prednej masky je aj vzadu čierna časť medzi svetlami. Za to môže nové veko kufra s výraznejším tvarovaním a názvom modelu priamo pod znakom automobilky.

Pohľad do interiéru odhalí, že tam sa takmer nič nezmenilo. Všetko je ako pred faceliftom a svoje miesto teda má volant s vyhrievaním, informačno-zábavný systém s veľkým displejom v strede a okrem samostatnej klimatizácie zostali aj klasické prístroje pred vodičom. Ručičkové ukazovatele majú síce v strede palubný počítač, ale nie sú vymenené za celoplošný displej.

Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftuZdroj: Opel

V rámci výbavy interiéru bude mať výbava GS Line+ sedadlá s certifikátom AGR. Posuvné zadné sedadlá ponúknu možnosť meniť veľkosť batožinového priestoru posúvaním v rozmedzí 410 a 520 litrov. Pri úplnom sklopení sa zväčší objem až na 1255 litrov.

Ponuku pohonných jednotiek nebolo treba meniť. Všetky spĺňajú tie emisné normy, ktoré by spĺňať mali. Začiatok ponuky je teda 1,2-litrový atmosférický benzínový motor s výkonom 60 kW (82 k). Omnoho väčší zmysel dáva prepĺňaná verzia tohto motora. Tá má už šesťstupňovú manuálnu prevodovku a výkon 81 kW (110 k). Vrcholom benzínovej ponuky bude znova ten istý agregát, ale bude mať výkon 96 kW (130 k). Ten bude kombinobateľný aj so šesťstupňovým automatom.

Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftuZdroj: Opel

Z ponuky nevypadne ani 1,5-litrový naftový štvorvalec. Ponúkne 88 kW (120 k). V rámci pohonu bude novým prvkom iba vylepšený systém IntelliGrip. Príde s režimami Normal, Snow pre sneh, Mud pre blato, Sand pre piesok a ešte scenár, ktorý skrýva označenie ESP Off.

Inovovaný Crossland sa bude dať objednať už onedlho, pričom prvé dodávky budú v prvých mesiacoch roka 2021.

Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftuZdroj: Opel

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pozrite si top 5 Abarthov z ponuky autobazar.euMalé Ferrari? Malé Lamborghini, či malé Maserati? Abarth dostáva naozaj všelijaké...24. Júl, 2020
02Škoda Felicia kabriolet: Rarita s nájazdom 19 km na predaj v ČR! Dokonalý 60-ročný exemplár nemá jediný škrabanec. Nie, to nie žart. Veterán disponuje...10. September, 2020
03Top 5 luxusných sedanov z ponuky Autobazar.euNiekedy je cestovanie autom vhodnejšie ako lietadlom. A na takéto presuny sú ako stvorené...7. August, 2020