Opitý Poliak jazdil v meste s tankom: Hrozí mu 8 rokov väzenia

Policajti v Poľsku majú za sebou nezvyčajný zásah. So služobným autom stáli zoči-voči vodičovi, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu. To nie je všetko. Jazdil v uliciach mesta s tankom T-55! Za vyčíňanie pod vplyvom alkoholu mu hrozí 8 rokov väzenia. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.07.2019
Diskusia:

Tank T-55

Auto-moto zaujímavosti

Policajti v Poľsku majú za sebou nezvyčajný zásah. So služobným autom stáli zoči-voči vodičovi, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu. To nie je všetko. 49-ročný muž jazdil v uliciach mesta s tankom T-55!

Opitý Poliak jazdil v meste s tankom: Hrozí mu 8 rokov väzeniaZdroj: twojepajeczno.pl

Extrémne vozidlá na cestách

Keď sa povie veľké vozidlo, väčšina z nás si predstaví zástupcu kategórie SUV obrovských rozmerov, nadrozmerné nákladné vozidlo alebo kamión. Tieto vozidlá sú na cestách stále častejšie. Aj niektoré obrovské šialené stroje sú už na cestách bežné. Ak chceme hovoriť o monštre, ktoré nie je pre jazdu v premávke po cestnej komunikácii vôbec prispôsobené, určite bude reč o tanku.

Tank T-55 v uliciach mesta

Vo štvrtok 13. júna okolo 9:40 hod. dostal dôstojník policajného riaditeľstva v poľskom Pajęczne  znepokojujúcu správu. U uliciach mesta bol miestnymi zaznamenaný pohyb obrovského tanku. Áno, aj to sa môže stať, keď si vodič do plánu voľného času zaradí alkohol.

Opitý Poliak jazdil v meste s tankom: Hrozí mu 8 rokov väzeniaZdroj: twojepajeczno.pl

Alkohol vs. tank

Po príchode na miesto našli policajní dôstojníci na ceste muža s tankom T-55. 49-ročný muž, majiteľ tanku, bol legálnym držiteľom oprávnenia tieto stroje riadiť. Počas svojej "party" si spolu s alkoholom k svojej "spanilej jazde" vzal aj pasažiera. Samotní policajti neverili, že po príchode na miesto nahlásené miestnymi obyvateľmi, skutočne nájdu na ceste tank. Po tom, čo sa im opitého vodiča tanku podarilo zastaviť, bol tank hliadkou odtiahnutý na strážené parkovisko. Situácia skončila najlepšie ako mohla.

Priebeh zásahu

Trvalo celú noc, než sa podarilo tank T-55 dostať z miestnej ulice Mickiewicza. Až o 5 hodine ráno sa podarilo vozidlo naložiť na odťahové vozidlo. Počas akcie tank riadil bývalý dôstojník, ktorý mal skúsenosti s riadením tankov. Odtiaľ tank putoval na spomínané strážené parkovisko.

Opitý Poliak jazdil v meste s tankom: Hrozí mu 8 rokov väzeniaZdroj: twojepajeczno.pl

Trest

Zadržaný vodič putoval okamžite po incidente do policajnej väzby. Za jazdu pod vplyvom alkoholu by mu hrozil trest odňatia slobody do 2 rokov. Keďže muž však svojím konaním spôsobil všeobecné ohrozenie, ohrozil bezpečnosť pozemnej, vodnej alebo leteckej dopravy, obvinený vodič tanku čelí trestu odňatia slobody až na 8 rokov.

Drahá jazda tankom

Riadenie nepoisteného vozidla a jazda pod vplyvom alkoholu bude mať ďalšiu súdnu dohru. Počas zásahu nebol nikto zranený. Ako by situácia dopadla, ak by muža nezastavila policajná hliadka? Akú ojedinelú situáciu si na cestách zažil ty? Podeľ sa o svoje zážitky z ciest v komentároch.

Opitý Poliak jazdil v meste s tankom: Hrozí mu 8 rokov väzeniaZdroj: twojepajeczno.pl

Zdroj: twojepajeczno.pl

Tank T-55

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lacné BMW M3? Pozor na napodobeninu za 14 950 €Unikátne BMW rad 3 je na predaj za 14 950 eur. Hodnota vozidla nie je vôbec tak vysoká, ako...8. Jún, 2019
02Dodávka s komfortom hotela: Lacné ubytovanie na cestách až pre 7 osôb!Dovolenkový čas je tu. Hľadáš riešenie, ktoré ponúkne pre teba a rodinu pohodlie na...16. Jún, 2019
03Lada Vesta SW Cross za 13 990 €: Nové auto mestskej polície Rozšírenie vozového parku v Humennom je rozumnou posilou flotily služobných áut. Čo...14. Jún, 2019