Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Oprava ťukanca na Tesle Model 3: 29 000 €!

Tesla je automobilkou, ktorá si vydobila status kultového auta. Teda pre mnohých zákazníkov. Je tu množstvo ľudí, ktorí Tesle nevedia prísť na meno. Idea elektromobility je stále veľmi rozporuplnou témou. Napriek tomu bola prvou a je považovaná za vizionársku spoločnosť. Pri elektromobiloch však nebýva problémom len vysoká obstarávacia cena, relatívne nízka životnosť batérie, komplikovaný servis, ale aj prípadné opravy. Realita života s elektromobilom vie byť poriadne drahá. 

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
11.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: msn.com

Oprava ťukanca na Tesle...

Auto-moto zaujímavosti

Ťukanec za cenu nového auta

Tesla Model 3 je z portfólia automobilky naozaj obľúbená. Niet sa čomu čudovať, ide o vcelku dostupnú možnosť mať nový elektromobil od americkej značky. Tesly Model 3 sa potýkajú počas svojej existencie s množstvom problémov spojených s ich kvalitou. Napriek tomu majú množstvo zástancov. Problém ale nastane v momente, keď je potrebné navštíviť servis. Teda, so servisom problém byť nemusí, s platením už áno. Na YouTube kanáli Wham Baam Teslacam sa objavila skúsenosť jedného majiteľa, ktorý asi ku kúpe nových záujemcov motivovať nebude.

Nešlo o rutinný servis. Dôvod môžete aj vidieť, majiteľ tejto Tesly Model 3 mal kolíziu s nákladiakom, avšak v relatívne malej rýchlosti. Nikomu sa nič nestalo, v zásade šlo o relatívne bežný ťukanec, aký môžete vidieť na cestách každý deň, keď niekto nedobrzí. Zobral svoje auto do servisu, kde bola zničená bočná strana, vrátane oboch dverí. Iste, ani pri spaľovacou aute by nešlo o úplne lacnú opravu, no pravdepodobne by bola v rámci tisícok €. Tu je však problémom, že batéria je zabudovaná v podlahe a tak je každý elektromobil na podobné poškodenie ďaleko citlivejší. V konečnom dôsledku poškodená nebola, no bolo potrebných množstvo komplikovaných servisných úkonov, čo činilo po prepočte takmer 29 000 €! Naozaj extrémne drahá oprava, hlavne pri zohľadnení faktu, že celkom nová Tesla Model 3 nie je príliš drahšia. Majiteľ v konečnom dôsledku musí platiť “iba” polovicu ceny, aj tak ale ide o poriadnu investíciu. Boli by ste ochotní zaplatiť za takúto opravu takmer cenu nového auta?

Oprava ťukanca na Tesle Model 3: 29 000 €!Zdroj: msn.com

Zdroj: youtube.com 

Zdroj foto: msn.com

 

Oprava ťukanca na Tesle Model3: 29 000 €!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA