Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Peugeot Inception je o autonómii a štýle

Keďže autosalóny prestávajú existovať, teda väčšina z nich sa posúva do ústrania, automobilky prezentujú svoje vozidlá pri iných príležitostiach a na iných výstavách. Veľmi často je takou CES v Las Vegas. Aj Peugeot využila na predvedenie modelu Inception, ktorý by mal naznačovať budúcnosť, práve toto podujatie. Môže byť za tým aj snaha o budúce výraznejšie preniknutie na trh v USA a Kanade.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
11.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Peugeot

Peugeot Inception je o...

Auto-moto zaujímavosti

Nový koncept Inception od Peugeotu bude stáť na novej platforme STLA Large, ktorá prináša vozidlu dĺžku až 5 metrov. Pritom výška je len 1,34 metra. Tým dôležitejším faktorom sú však batérie. Využívajú 800-voltovú technológiu, podobne ako má aj kórejská produkcia, ale v tomto prípade má koncept naozaj veľkú batériu s kapacitou 100 kWh. Automobilka tvrdí, že tento koncept by mal byť schopný prejsť s ňou až 800 km na jedno nabitie. Nabíjanie je tiež veľmi zaujímavé, pretože je indukčné. To znamená, že auto netreba pripájať, len zastaviť na určenej ploche a za 5 minút pribudne energia na prejdenie až 150 km.

Peugeot Inception pritom nie je pomalý. Má pohon všetkých 4 kolies a skoro 500 kW (680 k). Na stovke by sa mal ustáliť do 3 sekúnd. Stále sme však fáze tvrdení pri koncepčnom aute.

Peugeot Inception je o autonómii a štýleZdroj: Peugeot

Ostré línie zovňajšku sú naozaj veľmi pekné a harmonicky ladia s veľkou presklenou plochou, ktorá má až 7,25 m². Peugeot používa sklo Narima ošetrené oxidom železa podobne ako je to na helmách astronautov NASA. Odtiaľ prichádza aj charakteristické žlté sfarbenie a charakteristické tepelnoizolačné charakteristiky. Pri pohľade na zovňajšok je ešte dôležité spomenúť to, čo vyzerá ako ochrana lišta karosérie. Je to vlastne dlhý displej informujúci nielen o nabíjaní, ale aj o ďalších atribútoch vozidla.

Interiér prináša špeciálne chladené sedadlá, ale aj novú generáciu prístupu i-Cockpit. Volant s obdĺžnikovým tvarom a názvom HyperSquare sa zasúva, lebo auto je schopné 4. stupňa autonómnej jazdy. Systém automobilka nazvala jednoducho STLA AutoDrive.

Peugeot Inception je o autonómii a štýleZdroj: Peugeot

Technológie, ktoré sú prezentované v modeli Inception sú možno ešte v budúcnosti, ale niektoré prvky sa dostanú do produkcie už do roku 2025. Peugeot má v pláne byť totiž európskym lídrom v elektrických vozidlách do roku 2030 a aj kvôli tomu chce predstaviť 5 nových elektromobilov v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

To však nie je všetko, čo automobilka odprezentovala. Odprezentovala aj vlastnú verziu Metaverse, ktorá nesie označenie Allure. Má zmeniť to ako ľudia s automobilkou interagujú.

Peugeot Inception je o autonómii a štýleZdroj: Peugeot

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ani SUV, ani sedan - Peugeot 408: Aké sú slovenské ceny? Stredový model medzi modelmi 3008 a 508. Peugeot 408 si ťa získa. Ani SUV, ani sedan,...10. Január, 2023
02Zomrel legendárny kaskadér: Koniec Gymkhany Kena BlockaSvet prišiel o ďalšiu hviezdu automobilového športu. Svet zasiahla čerstvá správa o smrti...4. Január, 2023
03BMW i Vision Dee: Naozaj má byť budúcnosť takáto?BMW určite svojím dizajnom vyvolalo vášne v minulosti, ale to čo sa stalo teraz je niečo...11. Január, 2023