Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Poznáme ceny novej Toyoty C-HR, nejde v šľapajách Priusu

Toyota C-HR začínala svoj život ako auto, ktoré bolo trochu avantgardné a ponúkalo jemne futuristické tvary exteriéru aj interiéru. Stále bolo pritom použiteľné a predvádzalo silu tradičných, ale aj hybridných agregátov. Všetko toto ostáva zachované aj do druhej generácie, ktorá bude ale o trošku drahšia a zabudla na prevedenie bez hybridu. Toyota aktuálne zverejnila cenník nového modelu a nárast je badateľný nielen v rozmerovej sekcii, ale aj cenovej.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
09.08.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Toyota

Poznáme ceny novej Toyoty...

Auto-moto zaujímavosti

Ale poďme pekne po poriadku. Nová Toyota C-HR bude mať 3 druhy pohonu. Základom bude 1,8-litrový hybrid, nad ním bude dvojlitrový hybrid a vrcholnou výkonnostnou kategóriou sa bude pýšiť plug-in hybrid. Plug-in hybrid bude odvodený od Priusu a práve tu je ten najväčší rozdiel. Kým Prius už bude u nás výlučne s týmto pohonom, C-HR ponúkne aj klasické full hybridy. Automobilka oznámila, že plug-in hybrid sa na trhu objaví neskôr, takže zatiaľ môžeme rátať práve s full hybridnými modelmi.

Základný a menší full hybrid má, po novom, 1,8-litrový spaľovací motor spolupracujúci s kompletnou hybridnou sústavou, ktorej celkový výkon je tým pádom 103 kW (140 k). Využívajú elektronicky riadenú bezstupňovú prevodovku a pohon výlučne prednej nápravy. V základnej výbave Comfort bude toto auto stáť 29 990 €. Pomyselných 10 € tak bude pod limitom, ktorý majú niektorí ľudia ako maximálnu cenu svojho budúceho vozidla. Ale základná výbava neznamená slabú úroveň prvkov.

Poznáme ceny novej Toyoty C-HR, nejde v šľapajách PriusuZdroj: Toyota

Zakladná úroveň výbavy obsahuje adaptívny tempomat a mnoho ďalších asistenčných systémov vrátane asistenta bezpečného vystupovania. Zaujímavosťou je, že už štandardne sú LEDkové predné svetlá denného svietenia, ale aj bezdrôtová možnosť prepojenia s Apple CarPlay a Android Auto. Obsah telefónu sa tak zobrazuje na 8-palcovom displeji multimediálneho systému, ktorý je už najnovšej generácie. Ďalší displej je pred vodičom a má uhlopriečku 12,3 palca a medzi základné prvky výbavy si našli cestu aj Full LED svetlomety vpredu aj vzadu.

Toyota ponúkne ešte výbavu Style, Executive a GR Sport a na začiatok bude z najvyšších stupňov výbavy Executive a GR Sport vytvorený aj balík Premiere Edition, ktorý zvýhodnenú cenu premietne do niektorých prvkov naviac. Ak by ste chceli výbavu Style, ktorá pridáva upozornenie na dopravu za vozidlom, bezdrôtovú nabíjačku mobilných telefónov, akustické čelné sklo, či väčší 12,3-palcový displej v strede a tiež vymieňa 17-palcové disky za 18-palcové, tak musíte zaplatiť 33 290 €. Príplatok je teda 3 300 € a môžete chcieť ešte viac. V tomto stupni výbavy je totiž dostupný aj dvojlitrový benzínový motor kombinovaný s hybridnou sústavou, ktorý má celkový výkon 145 kW (197 k) a znova poháňa iba predné kolesá. Za tento hybrid zaplatíte, oproti menšiemu motoru, 1 900 € naviac. Ešte však existuje jedna možnosť a to je dvojliter kombinovaný s pohonom všetkých 4 kolies. Na zadnej náprave tak pribudne elektromotor a cena sa vyšplhá ešte o 2 200 € vyššie. S výbavou Style bude teda C-HR s pohonom všetkých 4 kolies za 37 390 €. Zaujímavé sú ale ceny výbav Premiere Edition, ktoré majú vlastne asi všetko. Pre základy Executive a GR Sport sú ceny úplne rovnaké a dajú sa kombinovať iba s dvojlitrom. V praxi to znamená cenu 42 190 € za predokolku a 44 390 € za štvorkolku.

Poznáme ceny novej Toyoty C-HR, nejde v šľapajách PriusuZdroj: Toyota

S rôznymi motormi si ale kupujete aj rôzne veľkosti batožinových priestorov. Základný motor s objemom 1,8 litra ponúka objem od 374 do 388 litrov a dvojlitrový hybrid ho zmenšuje o 24 litrov.

Ono to vlastne vyzerá, že Toyota C-HR je relatívne drahé auto, ale nie je to úplne tak. Je za rozumnú cenu vzhľadom na technológie, ktoré ponúka. Je na podobnej úrovni ako niektorá konkurencia. Svoju cenu si v každom prípade dokáže obhájiť aj keď predstavuje nárast oproti predchádzajúcej generácii, ktorá sa dala za tridsaťtisíc kúpiť takmer s kompletnou výbavou a balíkom GR Sport.

A kto je konkurentom tomuto autu? V zásade najväčšiou dilemou bude, či siahnuť po Corolle Cross, C-HR, alebo RAV4. Sú to 3 autá, ktoré nie sú cenovo príliš rozdielne a zároveň ponúkajú dostatok priestoru. Záleží už len na vás, či chcete príliš konzervatívny štýl v Corolle Cross, futuristickú C-HR, alebo väčšiu a teréne vyššie vyzerajúcu RAV4.

Poznáme ceny novej Toyoty C-HR, nejde v šľapajách PriusuZdroj: Toyota

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Toyota Land Cruiser 70: Má 40 rokov, ale je sviežim hráčom na trhuNiektoré autá z trhu tak ľahko neodídu. Príkladom môže byť nielen Lada Niva, ale aj Toyota...7. August, 2023
02Honda N-Box: Divné meno, malé disky, veľa miesta vnútriJednotlivé automobilky, najmä tie japonské majú úplne iné portfólia modelov vo svojich...8. August, 2023
03Toyota Land Cruiser prichádza s ostrými tvarmi aj do EurópyToyota Land Cruiser je už dlhodobo synonymom spoľahlivosti a synonymom vozidla, ktoré sa...3. August, 2023